Svítání (2009)

Svítání je až bolestně nevyužitou šancí nabídnout divákovi originálnější upírský thriller. Hezká výprava, filtry všech barev i drsné scény se bohužel brzy okoukají a i když nám tvůrci v závěru servírují alespoň jakous takous "nečekanou" pointu, která není vyloženě přihlouplá (i když ani příliš nepřekvapí), nedokáže takhle upírská podívaná překročit stín průměrnosti.

Pacifik (2010) (seriál)

První díl mírné zklamání... uvidíme, jestli se to trochu rozjede.

Nine (2009)

Nine nenaštve ani nenadchne, ale budete mít po jeho zhlédnutí pocit prázdnoty. Tenhle muzikál sice nechá diváka nahlédnout pod pokličku tvůrčí krize, ale zážitek z něj vyprchá dříve než skončí závěrečné titulky.

Je to i můj život (2009)

Celý film jsem probrečela, nestydím se za to a tvůrcům tuhle citovou vydíračku nemám ani trochu za zlé. Filmy o bolestech života, podané s citem a zároveň takovou mírou opravdovosti, mě zkrátka dokážou dostat.

Na hraně temnoty (2010)

Okatá snaha tvůrců předstírat, že je snímek komplikovanější a tajemnější, než ve skutečnosti je, vyloženě irituje a přestože jde o slušně zvládnuté filmařské řemeslo, nemá žel film co nabídnout – ani zajímavý příběh, ani akční scény, ani napětí. A to je u thrilleru dost velký problém.

Kniha přežití (2010)

Kniha přežití je velkým zklamáním. Za kamerou totiž stáli bratři Hughesovi, kteří mají na svědomí nejen vizuálně skvělý film Z pekla. Jenže při veškerém jejich talentu a schopnosti vybudovat ponurou atmosféru a stvořit vizuálně zajímavé dílo chybí jejich snímku pořádný příběh a bez něj se film tohoto ražení zkrátka neobejde.

Morganovi (2009)

Další romantická komedie bez nápadu, tak lze ve stručnosti zhodnotit Morganovi. Jistě, několik vtipných momentů se tu najde, ale není jich dost na to, aby se při jejich sledování nedostavovaly dlouhé nudné prodlevy, v nichž všechna ta žánrová klišé ještě více bijí do očí.

Box (2009)

The Box měl našlápnuto k zajímavému filmovému kousku a většinu času jím také je. Tvrdou ránu do hlavy však Kelly v závěru uštědřuje svým divákům takovým způsobem, že mu to nelze odpustit. Kdyby se tolik neukájel vlastními tvůrčími nápady, které vedou k překombinovanosti celého děje, mohl být jeho snímek příjemným mysteriózním dílem, takhle žel zůstal jen na půli cesty.

Bratři (2009)

Bratři jsou vyvážený film, který sice zpracovává téma v nezávislém filmu už velmi opotřebované, ale činí tak bez zbytečné výplně a velkých gest. V některých momentech navíc dokáže vyvolat mrazení v zádech. Tenhle remake se vcelku povedl a mne osobně zaujal mnohem více než původní dánský film.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Jak už to tak u filmů, jež jsou mozaikou mnoha malých příběhů, a na nichž se režijně podílelo mnoho tvůrců, bývá, každý divák si tu najde části, které se mu budou líbit a které naopak bude považovat za zbytečné. Hodnotit ale podobný typ filmů jako celek zkrátka nelze a nezbývá než konstatovat, že New Yorku, miluji Tě za zhlédnutí stojí, alespoň kvůli těm několika povedeným částem.