Holky z naší školky (2007)

Je to neuvěřitelně ujeté, místy je humor až trapný a trvá bezmála dobrou polovinu snímku, než si na tenhle neobvyklý styl zvyknete, ale v závěru jsem se královsky bavila. Škoda, že je kvalita snímku v průběhu tolik proměnlivá, ale kvůli slabosti pro britskou kinematografii a především Colina Firtha nemohu jít pod tři hvězdičky.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Pátý film Sama Mendese, patý film, který je úplně jiný (a to nejen žánrově) a pátý takřka dokonalý režijní počin. Jak to ten chlap dělá, že mě pokaždé takhle dostane?:-)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dvojka Transformers je lehkým zklamáním. A to především proto, že Bay dostal volnou ruku, neovládl se a trochu to přepískl. Jistě, akční scény jsou technicky dobře zvládnuté (ačkoli jsou občas nepřehledné), ale je jich příliš mnoho, takže při finální bitce už má člověk tendenci zívat nudou. Filmu by prospělo výraznější krácení, a to o dobrou půl hodinku, pak by tahle Bayova egomaniacká show byla stravitelnější. Hlavně v závěru snímku znatelně dochází dech, a to po stránce akční i té komediální. I tak ale druzí Transformers stojí za zhlédnutí, přestože nudné chvilky se oproti jedničce dostavují až příliš často. (70 %)

Sedm životů (2008)

Film, který si hraje na něco víc, než čím ve skutečnosti je - nudným a průhledným útokem na divákovy city.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

1. SÉRIE mě nadchla, byl v ní čitelný rukopis Alana Balla (Americká krása, Odpočívej v pokoji), byla to dostatečně ujetá, zvláštní, satirická seriálová jízda. A přestože upírským tématům zas tak moc neholduji, seriál si mě získal. (100 %) /// 2. SÉRIE mě ale trošku zklamala. Už tu nejde jen o upíry, telepaty a ve zvířata se proměňující lidi. Tvůrci zacházejí stále dál v rovině nadpřirozena a celé už to začíná působit jako hodně přitažené za vlasy. Stále mě sice zajímá, jak se budou ve třetí sérii vyvíjet osudy hlavních hrdinů, ale druhá série je ve srovnání s tou první jen lehký nadprůměr, holt laťka byla nastavena hodně vysoko. Uvidíme, zda se tvůrci budou i nadále snažit diváka především šokovat, a to i na úkor příběhu. Doufám, že ne. (70 %) /// 3. SÉRIE se rozjela ve vysokém tempu a já si nemohu ani v nejmenším stěžovat... vskutku pekelná jízda... až natolik, že jsem se rozhodla zapomenout na rozpačitou druhou sérii, napálit seriálu zpátky těch 5 hvězdiček a zařadit ho do své seriálové topky. (100 %) /// 4. SÉRIE je pro mě jednoznačně zatím nejlepší. A to jsem ze třetí řady byla hodně moc nadšená. Jak to kurňa ten Alan Ball dělá, že dokáže neustále tvořit takovéhle geniální věci? :-) A prosila bych Emmy pro Fionu Shaw (Marnie), ta herečka je prostě neskutečná! (100 %) /// 5. SÉRIE byla trochu jako na houpačce a svojí "přeplněností" mi trochu připomínala druhou řadu. (80 %) /// 6. SÉRIE měla velmi solidní rozjezd, ale s přibývajícími díly to bylo celé takové nahoru-dolu a absence Alana Balla v tvůrčím týmu začala být citelně znát. Naprosto zbytečné scény s vlkodlaky a Samem se postaraly o pořádnou porci nudných momentů a WTF finále to vše jen dorazilo. (70 %) /// Závěrečná řada je hodně velká slabota. Alane Balle, co ti to ti neschopní scenáristé provedli se seriálem? Jeho odchod byl znát už v šesté sérii, ale co zbylí tvůrci předvádějí ve finálové řadě, je parodie sebe sama a takovéhle zakončení si True Blood rozhodně nezasloužilo. Tak tedy sbohem. 7. série - 50% --- Nejoblíbenější postavy: Eric Northman (Alexander Skarsgård), Russell Edgington (Denis O'Hare), Pam De Beaufort (Kristin Bauer van Straten) --- Nejzábavnější postavy: Terry Bellefleur (Todd Lowe), Andy Bellefleur (Chris Bauer) --- A na závěr výrok Alana Balla, který dokonale vystihuje jeho seriál: "To me, vampires are sex. I don't get a vampire story about abstinence. I'm 53. I don't care about high school students. I find them irritating and uninformed."

Proboha! (2008)

Tenhle dokument je nepopsatelný, dokonale vystihuje, jak náboženství (jakékoli, včetně sekt), vymývá lidem mozky. Pro někoho, kdo s náboženskými fanatiky má osobní zkušenost, je to jednoduše řečeno pastva pro oči i duši. A navíc tomu nechybí satirický tón. Děkuji tvůrcům, že měli odvahu něco takového natočit.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ve výsledku jde o tuctovou kriminálku, bez nějakého znatelnějšího nádechu mysteriózna. Pravda, krimi trochu drsnější a rozhodně napínavou, leč nepříliš nápaditou. Problém filmu je navíc v tom, že divák neznalý seriálu vůbec nebude tušit, která bije, pokud jde o vztah Muldera a Scullyové a jejich partnerské problémy tak budou takového diváka míjet a spíše nudit. Jako samostatný film to příliš nefunguje, fanoušci Akt X, těšící se na nějaké "paranormální jevy", budou vydatně zklamáni a spokojeni tak mohou být jen ti, kteří se vyžívají ve vývoji vztahu obou hlavních hrdinů. Natočené je to slušně, potřebné napětí se dostavilo, ale po scenáristické stránce žádný zázrak.

Stalo se (2008)

Každý Shyamalanův film je napjatě očekáván, u jeho posledních počinů ale už jen proto, abychom se dozvěděli, zda bude jeho film totální průšvih, nebo se tu mihne něco geniálního jako v jeho začátcích. Bohužel Stalo se je spíše tím průšvihem. Je tu několik momentů, které vypadají slibně, tvůrce je ale okamžitě pohřbívá rádoby dojemnými či napínavými scénami, které však působí spíše směšně. Ve výsledku je tak Stalo se napínavým filmem jen proto, že jsme při jeho sledování neustále ve střehu, kdy přijde ten dějový zlom či pointa. Jenže, nic takového se prostě nestane. Shyamalanův poslední kousek je vlastně takovou mysteriozně laděnou ekologickou agitkou, a vypadá to, že se kdysi slibný tvůrce definitvně utopil "ve vlastní šťávě".

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Hodnotím jen tři sezony, co se týká čtvrté, budu raději předstírat, že nevznikla a byl to jen zlý (i když poměrně legrační) sen:-)

P.S. Miluji Tě (2007)

Je to sice sladkobolný doják jak poleno, ale já se občas ráda nechám dojmout a tenhle film jsem komplet celý probrečela a některé momenty na mě hluboce zapůsobily.