Horší než smrt (2007)

Ten námět je samozřejmě úplně jednoduchý, ale nepamatuju si, kdy jsem se naposledy při filmu smála tolik, až jsem z toho dostala astmatický záchvat.:-) Neoriginální, ale výborná komedie plná typického britského černého humoru.

Psí vojáci (2002)

Dokonalý příklad filmu spadajícího do kategorie "guilty pleasure". Je to neskutečná hloupost, dialogy i většina scén jsou ať už chtěně nebo nechtěně k smíchu, stejně jako triky, ale já se zkrátka bavila. A nebylo to jen díky účasti Kevina McKidda, který si roli drsného vojáka v tomhle vlkodlačím nízkorozpočtovém béčku vyloženě užíval.

Cestovatel (2007) (seriál)

Tenhle seriál měl díky zajímavému námětu silný potenciál, kterého také do značné míry využívá. Cestování časem, ovlivňování současnosti, to vše tu je podáno v příjemném civilním pojetí. A navíc obsazení charismatického Kevina McKidda do hlavní role bylo velmi šťastným krokem. Je velká škoda, že nakonec vzniklo jen 13 dílů. Právě kvůli tomu nemohli tvůrci plně využít námětu a to je i důvod, proč nedávám plný počet bodů.

Pevné pouto (2009)

Pevné pouto je "slátanina", která sice nabízí několik silných momentů, ale jako celek vůbec nedrží pohromadě. Zatímco část odehrávající se v realitě má slušnou atmosféru, snové scény se utápějí v kýčovitých obrázcích a prazvláštní poetice. Film má sice v první třetině slibný rozjezd, ale nakonec se jeho sledování stává značně ubíjejícím zážitkem.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Film táhne hlavně Robert De Niro, samotný příběh není zas tak silný. Jde o příjemný mix mezi komedií, dramatem a road movie, ale tématu i De Nirovy herecké účasti se dalo využít mnohem lépe.

Řím (2005) (seriál)

Chvíli trvá, než vás tenhle svět vtáhne a strhne, ale pak se od něj nebudete moci odlepit. Řím je sice kontroverzní v tom, s jakou odvahou jeho tvůrci prezentují zhýralost římské republiky, ale žádná z oněch "kontroverzních" scén není vyloženě samoúčelná. A navíc měli tvůrci šťastnou ruku při obsazování hlavních rolí, vesměs britskými herci. Vedle vskutku neodolatelného ústředního dua v podání Kevina McKidda a Raye Stevensona neunikne vaší pozornosti ani James Purefoy, jenž si roli Marka Antonia neskutečně užívá.

Milý Johne (2010)

Vše v tomto filmu je takové umělé a chtěné, takže vás hrdinové a jejich láska nijak neosloví. A dopředu víte, že ať už se ve filmu budou odehrávat sebedojemnější scény, žádná z nich s vámi nepohne. Pokud chcete vidět film podobného ražení, podívejte se raději na Zápisník jedné lásky.

Legie (2010)

Chyběla mi tam už jen erotická scéna mezi Michaelem a Gabrielem.

Stmívání (2008) odpad!

Tak jsem se odhodlala se na tenhle zázrak podívat. Při sledování se u mě střídaly záchvaty smíchu a konsternovaný výraz, jak může být film tak strašně blbý... přiznávám, že jsem to ani nedokoukala, zas tak velká masochistka nejsem.

Mamut (2009)

Průměrný film, který se tváří vážně a snaží se ukázat, jak je ten svět zlý, a jak moc je důležitá funkční rodina. Hluboký dojem ale v divákovi nezanechá.