Na život a na smrt (2013)

Práve v tom závere sme to lepšie pochopili, nie vždy vedia zakončiť pôvodnú myšlienku tak zodpovedne. Po viacerých stránkach nadpriemer.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tu by to mohlo skončiť, aj keď každému dôjde možnosť pokračovania. Pozrieť si to dokážem vždy, plusom Whitaker.

Hercules (2014)

Baviť to baví, ale chlapec odchovaný na hrdinskom Herkulovi chce viac :) More heroes legendary parts, not only action for next, please.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Stále je to čiastočne rozprávka, preto chápem to ináč skvelé (lopatistické) rozuzlenie, ale nemalo to potrebné grády na záver, tak ako by sa takejto, asi najúspešnejšej novodobej sérií, patrilo.

Lucy (2014)

4 za peknú (i)racionálnu predstavu.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Hraničných 3,5. Ridley je fajn, poňal to zasa trošku ináč a predsa zachoval základ, podstatu. Aj keď pre človeka, ktorý nevie, o čom je príbeh Mojžiša, to podľa mňa nebolo dostatočne vysvetlené. Najlepšia postava - Ramzes.

Peřinbaba (1985)

Mať rád túto rozprávku ako dieťa a zároveň, čím starším byť a čoraz viac uznávať jej umelecké kvality - to sa na Slovensku nepodarilo asi žiadnej rozprávke (a neviem či filmu vôbec). Najlepšie soft hororové rozprávkové dielo (s najlepším mrazivo hudobným soirée), aké som videl a tá nostalgia z detstva ožíva každým pozretým razom.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Veľmi pôsobivé spracovanie legendy, výrazná hlavná postava, pomerne nečakaný vývoj deja. To všetko robí z nenápadného titulu povšimnutia hodný kúsok. Bavilo.

Rebelka (2012)

Chápem, že to jedna časť filmovej populácie bude uznávať a stále je to rozprávka, ale bolo to príliš povrchné na to, že je to podľa škótskej legendy - chýbali väčšie spojivká v podstatných veciach. Jednoducho grafika nestačí, chýba prenosná emócia.