Podfu(c)k (2000)

Režie Guye Ritchieho je nezapřitelná, od začátku do konce je vidět jeho styl ze Sbal prachy a vypadni. Dokonalé postavy, propletený příběh, vtipné situace a občas i dialogy dělají Podfu(c)k filmem, který má jistě čestné místo u každého, kdo si potrpí na britské krimikomedie.

Úhel pohledu (2008)

Chaos, panika. Přesně tohle se děje na plátně a přináší mi to nadšení, kvůli kterému se přece na filmy dívám. Tempo příběhu je vysoké stejně jako krevní tlak při pohledu na poněkolikáté vybuchující bombu. Ano, prostředek snímku sice trochu opouští nasazenou laťku a padá do průměru, obzvláště když se začne zaobírat detaily, na které vlastně čekáte, jenže s sebou přináší mnohá klišé. Na konci si nás tvůrci udobří automobilovou honičkou v klasickém stylu a co na tom, že konec není podle představ většiny filmových nadšenců, kteří jsou podobnými závěry již přesyceni. Hlavně, že jsem se dobře bavil a ještě lépe, že stopáž je pouhých 90 minut, protože i vteřiny navíc, by kazily dojem.

Next (2007)

Všichni tvrdili, jak je tento film o ničem, a já je poslouchal. Možná právě proto se mi to líbilo. Mám rád sci-fi i většinu herců v tomhle filmu a extrémní dávku provařených klišé jsem zde sice vnímal, ale toleroval.

Bobule (2008)

Dobrý ročník jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat, i když si stejně myslím, že to není možné. Naopak jsem přesvědčen, že český film má letos dobrý ročník a pevně věřím, že i nadále bude zrát jako víno! Někteří herci příjemně překvapili, stejně jako práce celého štábu a režisér zaslouží pochvalu, přestože tento film není víc, než jen jak i samotný distributor tvrdí: "Letní komedií".

Venkovský učitel (2008)

Původně jsem chtěl dát jenom 3 hvězdy, ale až další den jsem si uvědomil, co ve mně tento film zanechal. Nemám k němu sice silné emocionální pouto, ale sympatie rozhodně ano. Profesionální práce z každého pohledu tu čiší, a to i ve srovnání s celosvětovými skvosty. Jistěže to není takový film, u kterého bych zažil tzv. "filmový orgasmus", ale určitě jsem se podíval na drama, jemuž by rozhodně neuškodilo ještě přitvrdit! Když se podíváte na nabídku českých filmů posledních let, mohu říci, že tento je v poměru k nim nadprůměrný.

O život (2007)

Vůbec to nebylo tak špatné. Ve světových poměrech ano, ale na české poměry to bylo řekl bych až nadrpůměrné počínání Milana Šteindlera, kterému jsem upřímně věřil. Ano, je to blbost. Ale povedená blbost. Vojta Kotek taky překvapil, trochu se začíná orientovat ve svých kreacích.

Hooligans (2005)

Film o mužských věcech, který nemá režiséra, ale režisérku. Jakkoli se to zdá být pro muže noční můra, opak je pravdou. Režisérka Lexi Alexander věděla, co se nám bude líbit. Rozhodně to nepojala stylem: "Tak jo, máme tu pár herců, dají si do držky, natočíme to a bude to OK." Tak by to totiž možná pojal chlap. A proto díky režisérce, scénáristům a skvělému castingu, že zapojili do filmu trochu psychiky, i když určitě tu nenajdete odpověď na některé otázky, co se týče hooligans obecně. Jedná z hlavních rolí jako stvořená pro Elijaha Wooda, ale překvapivější je Charlie Hunnam, kterého jsem neznal. 4.5 *

Gympl (2007)

Podle mě docela příjemné zpestření českého filmu. Gympl by si zasloužil nálepku "Film ze života". Ačkoliv jsem moc nevěřil hvězdnému obsazení, vznikl z toho herecky jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby. Pochopitelně, byly v něm citelné mezery, ale čekal jsem to horší. Vtipná stránka funguje, především díky jedné vedlejší postavě, kterou snad ani nemusím jmenovat. Dramatická stránka funguje taky relativně dobře, a myslím si, že do filmu patří. Dobře jistě udělali filmaři, že nenechali scénář stát na dvou postavách v podání Tomáše Vorla jr. a Jirky Mádla, ale že větší význam (roli) má prakticky většina herců. Myslím to tak, že každý doplňuje film o nějaký ten "kus dortu". Díky tomu je Gympl určen i pro starší generaci, mladá i střední generace si najde to své. A často jsem za sebou v kině slyšel mluvit jednoho muže, pravděpodobně učitele, po nějaké scéně z filmu: "Typické!"

Sunshine (2007)

(Původní komentář jsem smazal, měním názor.) Až teď mi došlo, že je to skutečně dechberoucí sci-fi, které chci vidět znovu.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

David Yates udělal z Harryho Pottera normální film. A prospělo to! Jen doufám, že v dalším díle ještě trochu přitlačí na pilu.