Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

Handle

Blbost, přesně jak jsem čekal. Trapný, hloupý a bezvýznamný film.. proč se tohle točí ? To se dnes nedokáže natočit nějaká VTIPNÁ komedie ? Nebo SMYSLUPLNÉ drama ? Sice těmhle českým ''veledílům'' dám vždycky alespoň hvězdičku, ale ani nevím proč - u tohoto filmu jsem například i usnul a vážně ani nepídím po tom jak to skončilo.. Ach jo.. ()

Bluntman

Příjemně sebeironické (Šteindler jako režisér porno filmu), svižné a zatraceně dobře natačené, s pouhým jediným (!) trikovým úletem a sadou fórů těžících z trapnosti._____ Kotek se překvapivě dokázal odprostit od svých teenage-rolí a studujícího, naivního budoucího doktora jsem mu bez sebevětších problémů uvěřil, stejně tak Nvotové hysterickou modelku, zbytek hereckého obsazení je dán přesným castingem. (Marek Dobeš v cameo-roličce má skutečné jenom ve filmové branži na branži "ostřiče"...)_____ O ŽIVOT je mi osobně sympatičtější než předchozí PERNÍKOVÁ VĚŽ, protože si jednak na nic nehraje a jednak se pohybujeme v intencích crazy komedie, u které postavy mluví mnohem věrohodněji než u "feťáckého opusu", "akorát" se dostávají do za vlasy přitažených situací. Je fajn vidět český film, kterému z profesionálního hlediska nelze NIC vytknout, protože triky, hudba a i zvuk jsou na prvotřídní úrovni._____ Ale ta "jinakost" za každou cenu s nízkou přitomností vtipů (většinou dialogových) mě iritovala. Zdání soudržnosti je skutečně jenom oním "zdáním", ale i tak potěší, že česká varianta chytrých teenagerovských crazy komedií ala HELE VOLE, KDE MÁM KÁRU se vyvedla. ()

Djkoma

Zajímavost opsaná z čsfd: "Jde o první film Milana Šteindlera, který se promítal na testovacích projekcích a poté upravoval podle reakcí diváků. (xjane)". Tohle nemůže být pravda, protože po testovacích projekcích by tenhle paskvil nemohl jít do kin ani do jakékoliv jiné distribuce. Vzhledově průměrná herečka s mediální rádobyhvězdou v šílenosti, ke které napsal scénář pacient, bývalý kněz a dalajláma v jednom, z ústavu pro choromyslné s představami o milionkrát pomalejších biologických procesech... Dokud se peníze pro film budou strkat do podobných kravin, tak bych byl raději kdyby se daly třeba nějakým nadacím jako je Naše dítě nebo Konto bariéry (toto není reklama, jen povzdech nad úrovní české kinematografie posledních let...). ()

kingik

Mně to přišlo hodně zvláštní, nepostrádalo to originalitu, surrealistický styl a také nepřehlédnutelný dramaturgický lapsus. Herci odvedli to, co měli a Milan Šteindler chtěl ukázat, jak se i ve zdejších končinách dá natočit odvázaný film, jaký se běžně točí v zámoří. Neuspěl a to se stává, když někdo přijde se stylem, který nevoní příliš vybíravému publiku, které spíše hledá divácky vděčnější snímky se stokrát provařenými až rozvařenými herci a ohranými zápletkami. Jsem poněkud benevolentnější a nechal jsem na sebe zapůsobit Šteindlerův opus. Pobavil jsem se, i když ne královsky. Film je tady zbytečně moc strhaný, ale to je běžné. V červených číslech se vyskytují finské, korejské a jiné hrůznosti, tak bych se nedivil, kdyby novátorská česká vlna skončila v černé díře podobně jako Hostel a spol. 50% ()

dopitak odpad!

Milan Šteindler je jediný režisér na světě, který v klidu natočí Kotka nastupujícího do rozjíždějící se čugály (pro neznalé - motorového vláčku). Přitom snad i tříleté těžce postižené dítě ví, že v čugále se dveře za jízdy prostě neotevřou, i kdyby se Robert Rosenberg a ten druhý maník z českých porno filmů na svoje pracovní nástroje stavěli.___ Po zániku profese uvaděče pořadů ČT chudák Alexandr Hemala přijal takovou nabídku, no měl si dát raději kamenem do hlavy a vyrazit na nejbližší ÚP. O Halině Pawlovské hanba mluvit a ostuda na ní koukat____ A dost, nepodléhám obvykle vášním ať už těm nadšeným, nebo kritickým, nicméně kdo tady nehodnotil jako odpad, měl by se asi mrknout znova (a znova a znova a znova). A kdo to ještě neviděl, ať si pustí až závěrečné titulky a zaposlouchá se do textu písničky, snad ho to odradí a film vynechá. Já mu v tom budu držet palce. Děsivý odpad! ()

• Srnka, která hrála ve filmu, se během natáčení zaběhla a svým majitelům se vrátila až po týdnu. (hippyman)
  • Natáčení probíhalo od 24. června do 11. září 2007 v Praze a jejím okolí. (hippyman)
  • Natáčelo se mimo jiné v Ratajích nad Sázavou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)