Problém tří těles (2024) (seriál)

Seriál je překvapivě hodně poctivě natočený, když jsem viděl kombo Benioffa a Weisse s Netflixem, tak jsem se toho docela bál. Od předlohy je to v hodně věcech dost odlišné, ale úctu k předloze si to ponechává. Příběh běží rychle, což se dalo na osmidílnou adaptaci čekat, největší výtka je, že některé věci byly příliš zjednodušené pro moderní publikum, ale jak čtu některé recenze, tak to asi zřejmě stejně nestačilo. 80%

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Pokud do tohoto seriálu jdete s tím, že koukáte na komedii, je to vyloženě k popukání. Lepší scénář by snad napsalo dítě v první třídě. Brak, scénáristé ať si sáhnou do svědomí.

Ztraceni (2004) (seriál)

Na druhej rewatch po asi deseti letech mi došlo, že jsem Lost nedocenil dostatečně. Lost je TEN seriál, první opravdu velká věc v seriálové tvorbě. Od dokonalých postav, skvělého scénáře, který sem tam sice trochu zakopne, ale dá se to v klidu odpustit, a hlavně dokonalý konec, který moje já před deseti lety nedokázalo tak dobře vztřebat. 95%

Oppenheimer (2023)

Oppenheimer trpí podobnými problémy jako minulé Nolanovy filmy, ale vzhledem k tomu, že je to film historický, je to vnímatelné mnohem víc. Abych to shrnul: Moc kecání, málo emocí. Dramaticky hlasitá hudba u většiny scén, včetně těch, které dramatické vůbec nejsou. Herci jsou skvělí, ale celý film jsem si přál, aby už na chvilku zavřeli klapačku. Nolan scény vůbec nenechává vydýchat, jen do vás pere jednu informaci za druhou, a po chvíli už to začne být otravné. Možná bych si přál, aby film o Oppenheimerovi natočil někdo jiný.

Boj o moc - Série 4 (2023) (série)

Succession je masterpiece. Od dob Breaking Bad jsem neviděl žádný seriál, co by byl schopný nastavit hned od začátku extrémně vysokou kvalitu scénáře, režie a hereckých výkonů, a udržet si jí až do konce. Zakončení bylo poetické, na jedničku s hvězdičkou a myslím, že každý, kdo dával během seriálu pořádný pozor, musí být nadšený. 100%

Boj o moc - Connorova svatba (2023) (epizoda)

Díl, který pro mě dost možná rozhodl dilema, jestli je Succession nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Ano, je.

The Last of Us (2023) (seriál)

Nehrál jsem hru, takže nedokážu porovnat. Ale můžu to porovnat například s prvními sezónami Walking Dead, kterých rozhodně nejsem žádný fanoušek, a ty podle mě stejně vedou na plné čáře. Seriál z tvůrčího hlediska nepřináší do žánru nic moc nového, a to na čem by měl stavět (vztah dvou hlavních postav) nedokáže předvést přesvědčivě. Ve finále je to jedna dlouhá nuda, kde horor světa, kde se děj odehrává, lze cítit jen zřídkakdy a dobrá kamera a kostýmy to nezachrání. Hlavní herci mě taky vyloženě neoslinili, nejlépe zahrané byly postavy Nicka Offermana a jeho přítele, kterých jsme si bohužel dlouho neužili, místo toho se z jejich epizody stal pouhý filler. HBO je naštěstí schopno produkovat dostatek kvalitních seriálů, protože tohle mi v jejich produkci přijde jako podprůměr.

Rod Draka (2022) (seriál)

Myslím, že každý fanoušek Georgových knih může být nadšený. HBO se očividně poučilo ze svých chyb a vracíme se zpět ke středověkému způsobu vyprávění, politice a hlavně je seriál velmi věrný předloze. Tempo seriálu je úplně ideální, což vychytat vzhledem k časovým skokům nemohlo být vůbec lehké. Postavy jsou dobře vykreslené a fanservice mainstreamovým fanouškům se zde objeví jen výjimečně. Hlavní pětice herců byl výborný výběr, ale ani mladí se nenechají zahanbit. A teď se už můžeme těšit na Tanec. 90%

Rod Draka - Zelená rada (2022) (epizoda)

Většinu času skvělý díl zatím skvělého, předloze věrného seriálu, ve kterém přijde úplně na konci epizody úplně zbytečná černá kaňka (přílet Rhaenys). Snad se příště tvůrci vyvarují nutkání přidávat do seriálu takové přebytečné scény. Jinak stále spokojenost, seriál kvalitu drží, tak snad jí za nějaké ty čtyři série nepustí. GO GREENS!

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Je skvělé být zpět. Rod Draka navazuje svou atmosférou na první série Hry o Trůny, první epizoda je více komorní a intrikářská, a dialogy konečně zase zní jako ve středověku, a ne jako v posledních sériích svého mateřského seriálu. Je vidět, že tvůrci mají velikou úctu k předloze. Začínáme u mladých postav a je docela jasné, že se seriál bude v prvních dílech posouvat v čase docela znatelně. To ale vůbec nevadí, protože je důležité vědět co předcházelo tanci draků, jelikož válka vzniká jen v období míru. Z herců je rozhodně v první epizodě nejvýraznější Matt Smith jako slizký strýc Daemon, a Rhys Ifans jako intrikářský pobočník krále. Nemůžu se dočkat na další díly.