Jumper (2008)

No hola hola, to se na to podívejme, Jumper doskákal až ke mě. S odstupem času musím ale říct, že pro příště bych si raději nechal vylízat řiť nějakým vysloužilým závodním koněm. Jumper je o tom, že jeden kluk se umí teleportovat a druhej maník se teleportovat neumí a chytá ho. Upřímně musím říct, že je mi záhadou, jak je možné, že teleportace zůstávala holyvůdskými barbary tak dlouho opomenuta. Přeci jen, s trochou námahy by se před námi mohli otevřít solidní filmová dobrodružství. Liman stál za solidním a snad nejkonzistnějším Bournem, ale jinak je jeho kariéra spíš důkazem toho, že se v moderní filmové branži uplatní kdejaký kus tapířího semene, bez špetky originality. To potvrdil i Jumperem. Kdo ví, jestli je strůjce, nebo oběť, každopádně nám naservíroval pořádný kus hovna pro děti. Jo, pro děti. Žádná krev, nikdo nehulí, žádný mačety nebo motorový pily, žádný drogy nebo znásilnění, prostě o hovnu. U romantického filmu nebo dramatu to přejdu, ale u akčního filmu by se mělo kurva do píče sprostě nadávat a hodně střílet a mrdat.Rychlovarná konvice, kterou používal Jumper. Tady ale není nic a to co tu je, naprosto nefunguje. Haydena Christensena podle mě Lima obsadil jenom proto, že doufal, že všechny kritiky si smlsnou na něm a na film moc šahat nebudou. On totiž Hayden - nejen, že je to jeden z pěti nejhorších herců na světě, on ani není herec. Je to prostě chodící nic. Holka, která hrála v Jumperovi V tomto filmu dotáhl svoji neobyčejnou genialitu v nulovém hereckém projevu do úplného vrcholu. Hayden je naštvaný/Hayden je smutný/Hayden je bezradný= hayden vypadá pořád stejně. Možná bych to i přešel, kdyby se na plátně jen mihl, ale on tu hraje hlavní roli. Koho to kurva napadlo? Kam ten svět spěje? Mohlo to ale být horší, původně se tam měl místo něj objevit král imbecilů Eminem, to už by se dalo srovnat snad jen s posraným spodním prádlem Vlasty Parkanové. Ničemu nepomáhá ani Samuel El Jackson, který se už pomalu chytá do pasti otupělosti a parodování vlastních předchozích rolí. Navíc muž, který rozhodl o tom, že bude pro film blonďatý byl zřejmě nějaký frustrovaný nekrofilní teplý kadeřník. Trojlístek hrdinů doplňuje Jamie Bell, který předvádí jen to co se od něj čeká. To,že to pro všechny bude nejoblíbenější postava je jen proto, že není tak tupá a prázdná jako ostatní. To jí ale nečiní nijak vyjímečnou. Nezapomeňme ještě na tu jeho holku..ta byla dobrá. Sice působila, jako by byla na nějakým home xxx videu, ale aspoň její prdel na čas odvedl myšlenky od těch debilovin co byly na plátně. A že jich byly miliardy!! Možná bambilióny! Už samotný začátek mě vážně odesral. Kluk padne pod led. Někdo vykřikne: Zavolejte sanitku! Asi dvě sekundy po výkřiku slyšíme houkačku. Neuvěřitelné. Tento film prostě neměl s realitou mnoho společného. Né ale proto, že by tam někdo uměl skákat tam a onam, ale proto, že..kurva takto to přece nefunguje ne? Když kluk zmizí pod ledem a všichni si myslí, že je mrtvý...večer dojde domů, fotr sedí v křesle a ptá se ho, jak se měl. To u něj kurva nebyli policajti? To se jako v Americe nenahlašuje, že něčí syn je už pravděpodobně 8 hodin pod ledem a mrtvej jak sexuální apetit Matky Terezy? S jeho fotrem byla navíc i následující scénka velmi vtipná! Když se totiž Hayden vrátí domů, táta ho zaslechne a povídá si s ním přes škvíru ve dveřích, protože je tam zámek na řetězu. že vám na tom nepřijde nic vtipného? Ani když se podíváte na obrázek níže a všimnete si, že ten zámek je zvenku? (kdo by proboha dával zámek od pokoje z venku, a proč ho kurva otec neodemkl?) Když se Hayden vrátí po osmi letech do rodného města a spatří jej dívka, kterou miloval a která milovala jej..ona reaguje, jak kdyby se viděli naposled v pátek na párty u Jamese. Navíc se dotyčná za barem, v plné našlapané knajpě zeptá kolegyně, jestli si může dát pauzu a ona jí řekne jasně. Kurva, každý kdo někdy pracoval v hospodě ví, že takováto situace je těžkotonážní neuskutečnitelné sci-fi! Ale co už. Největší problém je v tom, že film neustále kupí další a další dementní chyby v logice, takže celou dobu jen kroutíte hlavou. Proč, když Jumper bojuje s Paladinem (ten coloví Jumpery), se teleportuje o tři metry dál, když může kamkoliv? Proč se kurva nepřeteleportuje do Bangladéše? Nebo do Novýho Jičína? Tam by ho nikdo nikdy nenašel. Proč jdou dva Jumperové přes půl Tokia pěšky (??!!) aby následně ukradli auto (WTF???!!!), s kterým skočí před letiště v Los Angeles, kam má přiletět jeho milá? Když jsme u toho, proč se neteleportuje do letadla a společně s ní se neteleportuje někam do hajzlu? Proč, když jde ven, se neteleportuje na dané místo ale teleportuje se za dveře aby je nemusel otevřít, do přízemí, aby nemusel jet výtahem atd atd..?? Proč když se dozví, že existuje sorta lidí, co je chce (jumpery) vymítit, nenapadne hlavního hrdinu nic lepšího než se vrátit do rodného města a pozvat kamarádku z dětství na výlet do říma? To má v hlavě kupu sraček? Celkově přijít se scénářem, ve kterém někdo loví jumpery musí být docela odvážné, když si vezmu, že to je totální nesmysl! Copak to nikomu nepřišlo, jako že myš honí kočku? Proč se jich kurva bojí, když se můžou v sekundě teleportovat metr za ně a zastřelit je, ubodat, pochcat, de facto cokoliv. Samotné znázornění teleportace nedopadlo zas až tak špatně jak jsem čekal, kromě závěrečného čtverečkového dobrodružství, které už bylo trochu těžce out. Co naplat, když je to film pro děcka a navíc naprosto nelogický. Myslím, že i pětiletý kluk se musí zeptat během filmu fotra: Tati, a proč se ti teleporťáci prostě nenaserou a nezabijou je? Nebo proč se neteleportují někam do prdele ať mají klid? Závěrečný dialog s matkou, která jak zjistí, pracuje pro ty, co mají Jumpery vyhladit je naprostým zvráceným momentem plného zvratků.Takže ty jsi Paladin a já jsem Jumper? Naserte si.

Tlustý prase (2008) (divadelní záznam)

škoda že to není o teplouších a tlusté prase nehraje xaver veselý, hned bych dal *****

The Resolution (2008) odpad!

Jeden z nejhroších filmů všech dob který ještě nikdo nikdy neviděl.

Monstrum (2008)

Kdybych k tomu měl polomáčený sušenky, dal bych za tři.

Hitman (2007)

Jeden bod za kozy a prdel Olgy Kurylenko.

Equilibrium (2002)

vážně nevím, co si o tom myslet. byla to komedie nebo ne?