Slepota (2008)

Po tom, co jsem si zde přečetl komentáře k tomuto filmu a po tom, co jsem zahlédl hodnocení musím smutně konstatovat, že na čsfd chodí ale solidní banda čůráků!

Spaceballs (1987)

Docela solidní nuda. Ne, myslím to vážně. Už mi není patnáct a některý pasáže byly tak nevtipné, až se to nedalo vydržet. Když nad tím tak přemýšlím, tak já jsem se vlastně ani moc pořádně nezasmál. Každopádně Daphne Zuniga byla za mlada vážně krásná holka.

Volejte řediteli (1994) (pořad)

Dobrý den a dobrou chuť, pokud právě obědváte.

RocknRolla (2008)

Co mě potěšilo: Thandie Newton. A její prdel. Idris Elba, protože jsem právě dokoukal první sérii The Wire a ten černoch je setsakramentsky charismatickej (ale moc prostoru tu nemá). Pár záběrů z koncertu The Subways. Hmm. A to je asi tak vše. Co mě nepotěšilo? Ritchie zestárl. Oproti předchozím filmům ubral na vtipu, akci a lehkosti. Všechno se tu tváří tak sofistikovaně drsně a cool, až to ve výsledku, bez těch odebraných ingrediencí, není v podstatě vůbec zábavné. Naopak Ritchie neubral na dějových linkách a miliónech dialogů. K nim přihodil další tisíce linek, dialogů a informací, že budete mít po hodině pocit, že vám praskne mozek. Chtěl jsem jako mínus napsat i to, kolik zbytečných záběrů, dialogů tu bylo, kolik dějových linek skončilo nedořešených a tolik nezodpovězených otázek, ale pak jsem se dočetl, že to Ritchie od začátku koncipuje jako trilogii, tak mlčím, třeba to vše má nějaký smysl. Dál. Postava Tobyho Kebbella byla tak protivná, otravná a imbecilní, že mi pokaždé otrávil film. Všechny ty jeho "drsný filozofický monology" byly tak neskutečně nudný a ubíjející svojí nemohoucností, že se mi chtělo spát. A to byl na plátně docela často. Těžko hodnotit, film mi utekl, ale pořád jsem čekal, kdy se začnu bavit, jako třeba u podfucku. Nic nepřišlo. Pár svižných, nebo spíš, zajímavých (protože ten zbytek je nudný) by se tu našlo, ale i tak, když jsem to dokoukal, první věta která mě napadla byla: tak tohle bylo vážně o hovnu.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Taky si myslíte, že halina pořád nosí ten černej overall jen proto, že není schopná se z něj vysoukat? PS: Za ty její rýmy by jí měl někdo amputovat kozu.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Ovšem díl s fotbalistou je za jasných pět hvězdiček.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Lidi mi nadávají, že všude tlačím toho mýho oblíbence Finchera. Lidi mi nadávají, že pořád pěju chválu na toho Pitta. A i když je oba miluji, a z fleku bych jim vykouřil bimbasy, kdyby si řekli, stejně nemůžu dát za pět. On ten Button je vážně krásnej film, má krásný námět a je to po všech, ale po absolutně všech stránkách precizně a profesionálně odvedená práce, ale občas jsem měl pocit, že je uvnitř takový..takový nijaký. Takže..Fincher zaslouží klobouk dolů za to, jak dokázal skloubit a vyšperkovat tento spektákl - od výpravy, přes kostýmy, masky, scénář, kameru...tohle všechno dát dohromady a na takové úrovni a udržet to po 170 minut dokonalé musí být fuška a člověk na to musí mít palici. Sám pak přidává úžasné momenty, viz odhalení hodin a vojáci v zpětném záběru nebo sled událostí předcházející nehodě Cate Blanchett (ta dvouminutová mozaika se mi líbila snad z celéhofilmu nejvíc). To vše navíc umocňují výborné výkony Pitta a Cate Blanchet, kterým budete každou minutu věřit, že jsou Benjamin a Daisy, což nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Tak kde je ten zádrhel? Nevím..možná ve scénáři toho přechytralého pána co napsal i Gumpa. Uznávám, že vydolovat takovouto epickou story z 19 stránkové povídky je vážně obdivuhodné..ale kamsi se mi vytratily nějaké silnější momenty. Celý film jako by jen plul a zobrazoval příhody jednoho obyčejného pána, co má trochu zvláštní život. A ty silnější okamžiky, které vás mohly uopit v slzách, všechno to bylo takové obalené a jemné, takové bez gradace a katarze, bez úderu..já nevím, jak to popsat. Na jdnu stranu se mi ten příběh líbil a fascinoval...na druhou stranu ve mě nevyvolával takové emoce, jaké sám používal. Něco mi tam chybělo.Ale love story je to jedna z nejkrásnějších, to musím nechat. PS: Dva dny předtím jsem se již podruhé díval na Wrestlera a musím kajícně přiznat, že příběh zlomeného starého wrestlera mě chytl u srdce mnohem víc, než ten Benjaminův. Možná proto, že jsem se s ním mohl snadněji identifikovat..

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Korec je píčus...