Captain Blood (1935)

Westerny mě s Flynnem moc neberou .. ale tohle musím pochválit ,-) Jednak mám pirátskou tématiku ráda, druhak se mi moc líbily bojové a šermířské scény ..Šermovačka Erolla s Basilem, to byla podívaná ...,-)) Film mi pěkně ubíhal, nenudila jsem se ...Chvílema mi to připomínalo Nezkrotnou Angeliku a Basil Rescátora (ač tam byl jen chvilku) ..

Skandály ze života zvířat (2008)

To byla taková krávovina, až se mi to líbilo ,-))) Kdo máte rádi dokumenty o zvířatech, Davida Attenborougha, A.C. Clarka apod., tak se budete bavit ... Je to jako parodie na kanál Prima ZOOM :-DD Sice ten konec byl fakt hodně trapnej ale jinak (jsem asi divná) jsem se opravdu hodně smála ...Ostatně kdo by hledal Yettiho v Ekvádoru??? .-DDD A parodie na veterána z Vietnamu??? Přiznám se, že ze začátku jsem měla chuť dát plnej počet, neboť mě to bavilo už od začátku a líbil se mi Allen Covert ..Nu a teď vzhůru na Pygmejský lid .-) Líbí se mi názor Spike23 ...

My Life with Caroline (1941)

Takovouhle manželku bych snad asi nechala jít ... ,-))) Ta byla na zabití ... Pustila jsem si to na základě osobní lásky ke Colmanovi a musím říct, že ač jsem moc nečekala, docela jsem se bavila .. Manžel to měl zvládnutý dokonale ,-)

Kdybych byl králem (1938)

Jó, kdyby mi takhle Francois Villon zarecitoval před kostelem, roztála bych jak jarní sníh ... ,-) (Musel by ovšem vypadat jako mistr Colman ...) Film celkově se mi líbil, začátek rychlý rozjezd a i potom mě to celkově bavilo, dobré kostýmy, dobré herecké výkony, i vtipné to bylo ..Rathborne jako Ludvík vynikající a Colmanovo Villon radost pohledět ... Jak tu někdo zmiňoval to Colmanovo kulhání, tak tady si myslím, to nemusel vůbec skrývat ..naopak by to i zapadlo ..viz. R.Hossein nebo Hugh Laurie, kteří ač to imitovali, postavili na tom kariéru .-)

Paní Miniverová (1942)

Film jsem si pustila především kvůli Greer Garson a zklamaná jsem nebyla ...Obsahuje silné scény, líbil se mi výkon Waltera Pidgeona, občas se objevila vtipná scéna ...Trošku mi vadilo jak bylo všechno až moc idylické (rozbombardovaný celý dům a všichni byli hrozně v pohodě, nebo ten Němec v kuchyni ..) ale byla to přece jenom i propaganda ...Ovšem konec byl nářez ..to jsem fakt nečekala ...Oscary získané po právu ...

A Midsummer Night's Dream (1968)

Vcelku vtipná verze, i když Shakespeare je vlastně vždycky trošku nestravitelnej. Ovšem co je tu top je obsazení...samá legenda ještě v herecky "štěněcích" letech. David Warner top, a Michael Jayston takový miláček. Top scéna jak ho Hellen Mirren lupne do toho potoka😁

A Coffin for the Bride (1974) (TV film)

Takové inscenační zpracování, ale vzhledem k době vzniku celkem ok. Jayston je tu super, ale hlavní tahoun je tu Hellen Mirren. Fakt to vydržte až do konce😁

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Není to top a pro mne to pravé ořechové, ale spojení nového a starého S.H. se mi vcelku líbil😉

Sherlock - Šest Železných dam (2017) (epizoda)

Zatím jsem nehodnotila seriál díl po díle, ale tady nějak musím....SPOILERY:  Jak jsem byla z Mary vcelku nadšená a překvapená vývojem, tak zde mne již neskutečně lezla krkem, takže její ehm...vyloučení z děje jsem kvitovala s povděkem. Hodně lidí tuhle sérii hodnotí jako sračku, s prominutím...jo je to tak o level níž, ale za mě pořád slušná úroveň. Trošku přeplácané a Sherlock už není tolik "asperger", což ubírá na atraktivitě, ale lepší tři si to zaslouží a uvidím dál😁 PS:Hlavně ať tam moc nefiguruje to mimino s Sherlockem dohromady.

Síla psa (2021)

Váhala jsem mezi 3 a 4. Nakonec ubírám, ta první půlka mě vcelku nudila. Western jsem snad ani nečekala, je to vcelku hutné, drhnoucí psycho se skvělými hereckými výkony. Jen pořád čekáte a čekáte, že se někde něco zbortí a pořád nic...