Anděla (1957)

Silný zážitek. Nemám slov. Tahle povídka neměla chybu.100%

Touha (1958)

Krása takovýchto poetických filmů u nás jaksi vymizela. Dvě poslední povídky jsou nejlepší. Jaroslav Kučera by měl za tu svou kameru dostat oscara. Jednoznačně druhý nejlepší film režiséra Vojtěcha Jasného. Právě jsem ho shlédl. 85%

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

To nejlepší od Ringa! Další slova jsou zbytečná. 90%

Pustina (2016) (seriál)

Viděl jsem první dva díly. Je to hodně temné, syrové, sociální a existenciální drama s mystickými prvky. Vynikající hudba. Vynikající kamera. Jsem zvědav na další díly. Zatím 80%

Hádavá pohádka (1969) (TV film)

Na svou dobu hodně odvážná pohádka. Skvělý Tříska. Skvělý Menšík. 80%

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Hodně dobrá komedie. Herecký výkon Renée Zellweger mě mile překvapil. Dobře jsem se bavil. Nemám co dodat. Kéž by takovýchto filmů bylo víc. 86%

Pomerančový kluk (1975)

Oficiální text distributora je těžce mimo mísu! Skvělé psychologické drama. Brousek hraje dobře. Herecky zde excelují Karolína Slunéčková a Josef Somr. Menšík (opět bez chyby) zde skvěle zahrál truhlářského mistra. K nějakým komunistickým ideálům má tento film rozhodně daleko, neb jde o lidský příběh obyčejného kluka z pasťáku. Film mě docela zaujal. Za mě 60%.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Veliké zklamání co se týče námětu, scénáře i režie. O to větším překvapením byl pro mě herec Hynek Čermák. Jeho Dvořák byl opravdu skvělý. Zahrál ho na výbornou. Ale vše ostatní se bohužel hodně nepovedlo. Takže jen 50%