Hledá se táta! (1961)

Velmi silný lidský příběh s prvky komedie i dramatu. Pro mě naprosto nedoceněný film. Vladimír Menšík opět výborný ve všech polohách. Srandičky, srandičky a potom najednou prásk a pád na dno lidské tragiky. Menšík to nehrál. On v tomto příběhu žil. Pravda. Ostatní herecké výkony nejsou tak excelentní. Pouze výkon Gabriely Vránové je výborný. Všichni ostatní mi připadají jako statisté. Na chvíli to sice zachrání Sovák, Brodský a Sloup. Ale jejich role jsou pouze okrajové. 76%

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Hodně slabý rozjezd. Zato finále bude velkolepé. Vše tomu nasvědčuje. A vtipnost hereckého dua Neužil - Trojan jen umocňuje kvalitu tohoto seriálu. 75%

Hořící keř (2013) (TV film)

Ano. Opravdu skvostný film, který by měl vidět každý. Zvláště pak ti, kteří tady nostalgicky vzpomínají na staré dobré časy a chtěli by zpět komunisty. Staré časy byly všelijaké, ale rozhodně nebyly dobré. Tento film se opravdu povedl. Je nutno vyzvednout i skvělé herecké výkony. A zvláště pak herecký výkon paní Jaroslavy Pokorné v roli matky Jana Palacha, který je podle mě hoden Oscara. Ve filmu výrazně vyniká také Táňa Pauhofová v roli doktorky Dagmar Burešové. Dokonce i Vojtěch Kotek, kterého vůbec nemám rád a považuji ho za totálního neumětela a neherce mě tentokrát velmi milé překvapil v roli Lubomíra Holečka (ve filmu Ondřej Trávníček, nechápu proč, je přece demokracie). Ivan Trojan jako vždy výborný! To je bez diskuzí! Také mě zaujal Igor Bareš v roli odporné estébácké svině. Zahrál to výsostně. Výborná hudba. Vynikající kamera. Režie na výbornou. Jedinou vadou filmu tak zůstává, že se nedržel přesně historických událostí. Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů 21. století , který je zároveň mementem i výzvou pro budoucí generace. 90%

Na kometě (1970)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od mistra Zemana. 90%