Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Po prvním díle mám dojem celkem bídný, avšak na popelnici (odpad) to není.Třeba po dalších dílech své hodnocení nebo komentář přepíšu.Musím uznat, že mě hlavně zklamal ten můj vysněně napínavý konec, nebýt toho 3* by nebyl žádný problém.Taková už je prostě většina českých kriminálek. Přihmouřím (o nějaké to procento i když to hvězdičky neovlivní) oko a zatím uděluji 45%.

Sinister 2 (2015)

Jednička je samozřejmě o levl víš, přesto koukatelná dvojka byla.Nebýt takové dobré hudby, dal bych o hvězdičku méně.Celkem hodně lekaček a dost brutální.Nechápu, jak za to někdo může dát pod 2*, přesto žádné Oscarové dílo to nebylo.Dopadlo to tak, jak jsem očekával, zkrátka čistých 50%.

LazyTown (2004) (seriál)

Jako malému se mi to líbilo, nyní tento seriál už nesleduju.

Pelíšky (1999)

Pohled do 60. let je zpracovaný na 5*, komedie sahá na 80%.Velký potlesk pro Jiřího Kodeta, který byl za tuto neuvěřitelnou roli odměněn zaslouženým Českým lvem. Nejlepší derby a legrace byly noky vs. vídeňské bramborové knedlíky a nejlepší hláška z filmu je jednoznačně "Hledáš někoho soudruhu?". Velice povedené shlédnutí do 60. let hodnotím vysoce kladně.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Oscar 1 : Scénář + 6 nominací : Střih,herec HR John Travolta,herec VR Samuel L. Jackson,herečka VR Uma Thurman,režie,nejlepší film. Prostě největší ujeťárna od Tarantina, který u mě né vždy zaboduje. Zde si perfektně zahranou roli velice vychvaluji u herce Johna Travolty a herečky Umy Thurman. Nejlepší je první půlka filmu bez pochyby 80%, druhá půle by sahala pouze na 60%, Celkový dojem je 70%.

Schindlerův seznam (1993)

Oscar 7: Nejlepší film,výprava,režie,hudba,scénář,střih,kamera + 5 nominací : Herec HR Liam Neeson,herec VR Ralph Fiennes,kostýmy,zvuk,masky.Film velice zvláštní, přesto se mi velice líbil, ovšem nevím jestli byl nejlepší nápad Liam Neeson do hlavní role. Spielberg si počal na Oscara, kterého si plně zaslouží.Hodně kecání po celý film, které dává do sebe,ale je to jeden z důvodů, proč dávám pouze 4*.70%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Oscar 5 :Režie,nejlepší film,herec HR Jack Nicholson,herečka HR Louise Fletcher,scénář + 4 nominace:Herec VR Brad Dourif,hudba,kamera,střih.Tomuhle filmu vlastně nemám co vytknout, velmi silný scénář,úžasný Miloš Forman,vynikající Louise Fletcher, která zahrála na jedničku. Výtečně zahráli Brad Dourif a Danny DeVito. A suveréně nejlepší byl Jack Nicholson, jelikož ten zahrál na jasných 5*.Nejlepší byl výlet na lodi.Cvokárna byla celý film deprimující a nervydrásající.Nebudu tu psát slohovku, zkrátka hodnotím 85%.

Forrest Gump (1994)

Zemeckis si zde započal na výbornou, velký potlesk ale i pro Toma Hankse, který si zde počal též skvěle, avšak jako herec mi tam úplně nepasoval. Ovšem tento film je svým scénářem odlišný od ostatních, proto je asi tak uznávaný. Dějově mě až tak moc neoslovil, i když vím, kolik všeho možného ocenění získal. Nezařadil bych si to mezi svojí top špičku, ale 4 skromné hvězdy mi plně vyhovují, proto si dovoluji svým názorem hodnotit tento film 70%.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Tento úspěšný TV pořad se Zdeňkem Pohlreichem plný vaření mě celkem nadchnul. Dobré Pohlreichovy hlášky, ke kterým se vždycky rád zasměju.Tomuto TV Pořadu uděluji 75%.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Tohle není tolik o vaření jak jej jméno pořadu představuje.Jde o to, abyste poznali, co jsou lidi zač.Dají klidně 2 body, aby měli větší šanci vyhrát=trapas.Jako pořad je to celkem fajn, proto hodnotím 50%.