Valmont (1989)

Nevím, co se stalo, ale po dnešním shlédnutí Valmonta musím předchozí velice nelichotivé hodnocení a mdlý dojem poněkud poupravit. Skoro jsem v pokušení dát hvězdičky 4. Největším problémem tohohle filmu je to, že Frears natočil NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI - vždycky budu muset srovnávat a VALMONT z toho nevyjde dobře. Firth a Bening nemají to charisma jako Malkovich a Close, jednotlivé situace nemají ten styl a glanc. Ale zas je pravda, že určité scény jsou vskutku kouzelné :) A kostýmy jsou nádherné, to se taky musí Pištěkovi nechat. Beru Valmonta na milost...

O kouzelném zvonu (1998)

Zábavné, vtipné, originální.. Klimt prostě umí!

Pád (1999)

Klimtův Pád mám spojen s takříkajíc jungovskou synchronicitou - nějak se to všechno sešlo, secvaklo a zážitek je z toho silný. Pád má atmosféru a výborně vystihuje Charmsovy povídky - geniální!!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Chvíli mi sice trvalo, než jsem pochopila, že se mám smát, ale pak už jsem si to užívala náramně, především (ale nejen) Johnnyho Deppa, který opět exceluje. Tenhle film si na nic nehraje, nesnaží se vám vecpat hlubokomyslný příběh se šokující pointou, je to oddechovka a v rámci tohohle žánru si pět hvězdiček zaslouží.

Zuřící býk (1980)

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nebo nelíbilo a kolik by měl dostat ode mě hvězdiček. Jake LaMotta mě ale celý film neskutečně iritoval a vadil, že je to takový nevyrovnaný prase, což jenom svědčí o skvělém výkonu De Nira. (Ostatně, co se hereckých výkonů týče, neváhám, ty byly jednoznačně Výborné!). Musím říct, že KRÁL KOMEDIE mě na poprvé zasáhl překvapivě víc.

Půlnoční kolona (1972) odpad!

Viděla jsem jen kousek, ale i z toho bylo poznat, že scénář je velice slabý, kamera nepovedená, režie tomu nepomohla a pak už ani nepřekvapí, že herecké výkony jsou navzdory jménům překvapivě špatné. Velice nudná ubohá agitka.

Babka (2003)

Takové nenapádné, pomalu plynoucí, jakoby jen tak mimochodem sdělující zásadní myšlenky a emoce. Konec pak všechno podtrhne a dodá tomu tu správnou sílu. Velice uvěřitelný příběh a skvělé herecké výkony způsobily, že tenhle film si budu dlouho pamatovat.

Hartova válka (2002)

Docela příjemné překvapení. Řemeslně dobře zvládnutý film - má to atmosféru, zajímavé charaktery, herecké výkony moc dobré, upoutalo mě to. Patosu na závěr je možná zbytečně moc, navíc na mě ani nijak nezapůsobil, ale taky nějak zvlášť neurazil. Prostě dobrý.

Nekonečný příběh (1984)

úžasný film, úžasný příběh, úžasné poselství, film mého dětství. Jeden z mála případů, kdy přečtení předlohy s filmovým zážitkem nehlo, možná to naopak dokonce umocnilo (a to určitě ne proto, že knížka by byla horší, to ani náhodou). (Výběr ikonky taky o něčem svědčí). Prostě pro mě the best film!

Schindlerův seznam (1993)

Úžasný působivý film, kdyby ovšem nenastal ten patetický konec, kde si Schindler málem rve vlasy. Nemůžu si pomoct, ale tohle mi pokazilo zážitek z celého filmu, nejsem schopná si to odmyslet a víc než *** nedám. Předloha je sepsána podle vyprávění právě těch zachráněných Židů, což mnohé ospravedlňuje a je to tak asi v pořádku. Ale Spielbergův film od začátku působí hlavně atmosférou mnohem drsněji a naturalističtěji než kniha a tím spíš je škoda, že to nedotáhl až do konce. Ostatně, jeho BARVA NACHU má u mě podobný problém a A.I. jsem akorát ještě neviděla.