Špióni v převleku (2019)

Celkem povedená taškařice, trochu mix Bonda, Kil Billa, Mužů v černém a dalších žánrovek. Vtípky fungují většinou docela dobře, motiv ptáka není tak okoukaný, takže ano, dá se to ;)

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Sem tam docela povedený vtípek, nicméně celkově zhruba na úrovni jedničky. Tedy ničím extra zajímavé, prostě takový průměrný animák.

Spotlight (2015)

Velmi dobře! Příběh je velmi silný, zahrané je to perfektně, občas možná trochu moc jmen, člověk se trochu ztrácí, ale zase ne úplně. Samotný počin novinářů určitě stojí za palec nahoru.

Diego Maradona (2019)

Velmi povedený dokument o této osobnosti, kterou jsem asi nikdy neměl rád. Jeho cesta na vrchol, dokonce až za něj, kde už se pohyboval velmi, ale velmi na hraně, aby z ní vzápětí velmi strmě spadl. Film dává do souvislosti i fotbal s politikou a dalším děním a to nejen v Itálii.

Král Šumavy (1959)

I když pominu námět, tak film působí v těch klíčových momentech velmi zkratkovitě a nedokáže tedy držet tu správnou atmosféru. Třeba utopení v bažině, nebo chytání "padouchů" je vyloženě odbyté.

Infini (2015)

Nízkorozpočtový sci-fi horor, který mě ale moc nenadchnul. Je takový utahaný, závěr mi přišlo, že se taky moc nepovedl. Takže celkem obstojný vizuál vzhledem k rozpočtu, ale jinak nic moc...

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Silnější tři hvězdy. Ten film je, zvláště ve své druhé polovině, hodně brutální. Ale předpokládám, že ve válce se nikdo neptá, jestli není už příliš brutální. Nicméně, i když je film natočený velmi dobře, mám trochu problém s hlavním hrdinou. Jeho pohnutky nechápu. Teda chápu, ale nechápu, proč do tý války lez... Jinak slušná filmařina.

Coherence (2013)

Zajímaý film, který jak více postupuje časem přestává dávat smysl, až se na závěr buď totálně ztratíte nebo vám to začne dávat (trochu) smysl. Každopádně zajímavý počin...

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Vlastně, když se na to člověk podívá i po stý, pořád je to vtipný. Jak už bylo někde zmíněno, trapný fór s motorem dánského hudebníka, byl by to bezchybný film se skvělou hudbou. STS Chvojkovice Brod! Zřejmě slušnej oddíl!

Tenet (2020)

Tak já nevím. Pan Nolan se pořádně utrhl a to takovým způsobem, že to zjevně chápe (opravdu?) jen on sám. Do sci-fi žánru patří klidně i cestování časem, ty inverze jsou fajn, ale když nastaví pravidla, aby je vzápětí porušil (nebo jsem jen nepochopil nošení / nenošení kyslíkové masky), nedává to úplně smysl. Určitě to bude chtít další zhlédnutí, ale ani to nespravi hlavního hrdinu, který když se zrovna nepere, tak chodí jako po obrně. Závěrečná scéna je pak opravdu efektní, na druhou stranu tak nepřehledná, že to je opravdu škoda toho potenciálu. Zatím pro mě nejslabší film pana Nolana.