PenaPP

Pavel Pěnkava

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.10.2017  00:17
    Applikace (TV pořad) (2014)

Jak už tu zmínilo spousty lidí, za dob původní dvojice Tukana a Ivy byly Applikace pohodový pořad, který měl i slušnou informační hodnotu. Bohužel s dvojicí Aleš a Dominik to nabralo sestupnou tendenci a spolu s výměnou Dominika za Veroniku se už propadl na úplné dno :( Hodnocení je tedy průměr mezi 4, 2 a 0 hvězdičkami jednotlivých dvojic.

• 21.6.2016  00:08
    Ikarie XB 1 (1963)

Na české poměry a hlavně rok 1963 nevídaně povedené Sci-Fi. Zajímavý děj, zápletky, stupňování napětí, prostě paráda :)

• 5.10.2015  01:03

Napínavý horor se spoustou lekacích scén, který navíc neobsahuje hektolitry krve, jak je u dnešních hororů tradicí, a hlavní postavy se dožívají konce. Takových se dnes moc netočí, což je škoda.

• 5.10.2015  00:57
    Nevědomí (2013)

Vzhledem k tomu, že šlo o poměrně originální námět, snímek měl skvělé zpracování a výborného Toma Cruise, jsem ochoten odpustit i do očí bijící chybu s černou skříňkou na Odyssey. Jinak je škoda, že Jessica Chastain měla plný kalendář a musela tak roli odmítnout, protože by mi do role Julie sedla mnohem lépe než Olga Kurylenko.

• 30.9.2015  23:52

Člověk by řekl, že ve filmech se zombie tématikou už není co nového vymýšlet. V Případě WWZ jsem ale po dlouhé době viděl několik inovativních nápadů a řekl bych, že ani herecké výkony a scénář nezaostávaly. Každopádně v rámci žánru velmi příjemné překvapení.

• 15.12.2014  23:48

Abych řekl pravdu, jsem z posledního dílu Hobita poměrně zklamaný. Z velké části za to můžou až nevkusné rádoby vtipné scény, díky kterým se ze sálu ozýval smích, který ale, podle mě, není v případě Hobita na místě. Dále postava Alfrida mě neskutečně štvala a velmi jsem litoval, že ho na neoběsili, jak rozlícený dav požadoval. Kdybych chtěl jít na komedii, koupil bych si vstupenku na jiný film. Jinak co se nelogičností týče, ty byly do očí bijící - zajímalo by mě, jestli ten, kdo vymýšlel například scénu Legolase skákajícího po kamenech z rozpadajícího se mostu, vůbec dokončil základní školu, protože už z hodin fyziky by musel vědět, že je to něco absolutně nereálného. Jinak bitva sama o sobě byla fajn a Martin Freeman alias Bilbo také dělal, co mohl, nicméně sám celý film utáhnout nemohl.

• 30.11.2014  05:50
    Terminátor (1984)

I po třiceti letech stále nepřekonatelná klasika mezi Sci-Fi snímky. Některé scény mám nadosmrti vryté do paměti (obzvláště vydloubnutí oka v koupelně, pak prakticky vše od exploze cisterny až do terminátorova konce a obzvláště i dnes hrůzu nahánějící kovový skelet s rudýma očima). Zároveň také Arnoldova nejslavnější role (i když i spousta dalších snímků byla veleúspěšná).

• 14.9.2014  22:07

Vizuál filmu je na tu dobu naprosto dokonalý a překvapivě i v současnosti se najde plno filmů, které v efektech a maskách tomuto nesahají ani po kolena. Bohužel délka filmu mi moc nesedla - přestože záběry na vesmírné stanice a lodě byly parádní, trvaly poměrně dlouho, stejně jako různé průlety kamery za uspávající klasické hudby, kdy se mi podařilo několikrát usnout a musel jsem film vždy o kousek vracet (to ale bylo částečně způsobené i nedostatkem spánku předchozí noc). Bohužel ani dějově mě film zrovna nenadchl - prvních 20 minut pro mě bylo utrpení za zvuku hekajících opic a poslední úsek *SPOILER* od vypnutí HALa mi pro změnu nedával moc smysl. Nejzajímavější tak pro mě byla zejména část od startu mise na Jupiter. BTW: Osobně jsem si od monolitu sliboval něco jako od Red/Black Markeru z Dead Space :)

• 1.9.2014  23:45

Kdo má rád sci-fi, akci, skvělé hlášky a rány rozdávajícího Lundgrena, tomu bude Dark Angel perfektně sedět - za mě 4 hvězdičky :)

• 14.8.2014  02:50
    Jezero 3 (TV film) (2010)

Jediná hvězdička za Colina Fergusona a pár vtipných replik. Zbytek je bohužel k pláči :(

• 11.8.2014  00:24

Tu a tam nějaký nový nápad, ale jinak standardní béčko se zombie apokalypsou.

• 19.7.2014  02:19
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Jednoznačně nejlepší minisérie, kterou jsem kdy viděl. Od prvních minut jsem se nemohl dočkat každé následující, a to až do konce. Dále skvělé postavy, scénář, obsazení a soundtrack... prostě naprostá špička, kterou mohu jedině doporučit.

• 11.6.2014  21:40

V rámci všemožných filmů o žralocích útočících na lidi jde o jeden z nejlepších a nejuvěřitelnějších kousků, jaký byl kdy natočený.

• 6.6.2014  04:31
    Čarodějky (TV seriál) (1998)

Prvních pár řad šlo o celkem slušný oddechový a mírně akční fantasy seriál o sestrách čarodějkách. Bohužel s odchodem Shannen Doherty se začal měnit žánr na podivnou soap operu, takže následujících cca 5 řad už bylo téměř nekoukatelných :(

• 4.6.2014  13:38
    Návrat osamělého jezdce (TV film) (2008)

Jediným pozitivem je na tomto kousku Lou Diamond Phillips, jinak je celý děj značně předvídatelný a na něco originálního zde určitě nenarazíte.

• 17.5.2014  23:51
    El Mariachi (1992)

Celkem pohodový první díl trilogie o El Mariachim. Na Desperado to sice nemá zejména kvůli nízkému rozpočtu, ale kvalitativně je na tom lépe než Tenkrát v Mexiku.

• 17.5.2014  00:19

Už jsem viděl mnohem horší filmy na podobné téma, takže nějakou tu hvězdičku si to rozhodně zaslouží. Co mě ale zaráží, je fakt, že scény s potápěči se vůbec netočili ve vodě - kdyby to nebylo z každého záběru poznat, bylo by mi to jedno, ale tady to bylo do očí bijící. Jinak jsou zde trochu slabší efekty, ale scénář a herecké výkony jsou v tomto žánru nadprůměrné.

• 2.5.2014  22:24
    Tyranosarie (TV film) (2004)

15 minut a bohatě stačilo na to, abych věděl, že to nedokoukám, jaká je to sra***

• 2.5.2014  01:37
    Kopí osudu (TV film) (2010)

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekal. Už jsem totiž viděl hezkou řádku německých filmových sr****, takže myslím, že tohle můžu s klidem hodnotit jako nadprůměrný kousek. Dobrodružné snímky mám rád, takže ani místy chybějící logika mi tu tolik nevadila.

• 27.4.2014  00:20
    Konečná (2013)

Arnie nám od Conana a Terminátora trochu zestárnul, ale pořád je to ten starý dobrý drsňák. Celkově dobré obsazení, tu a tam nějaký ten nový nápad, pohodová hudba k tomu a spousta akce.

• 26.4.2014  02:14

Po slabší trojce se čtyřka vrací s dobrým příběhem, skvělým hudebním doprovodem a kvalitními efekty. Navíc prequel působí nenásilně, což se nedá říci o spoustě jiných filmů.

• 5.4.2014  05:04
    Chvění (1990)

Chvění je skvělým příkladem, jak se dá s nízkým rozpočtem perfektně skloubit horor, sci-fi i komedii a vytvořit snímek, který má originální námět (když neberu v potaz Dunu), svižný děj a uvěřitelné chování většiny postav. Navíc mladý hláškující Kevin Bacon :D Pro mě jednoznačně jeden z nejoblíbenějších filmových kousků.

• 29.3.2014  01:03

Co se děje scénáře, nezadá si tento animák s hranými filmy o Herkulovi a Xeně. Dabing postav. jak v originále, tak u nás zajišťují dokonce stejní lidé jako v hraných dobrodružstvích. Bohužel mínusem je zde velmi nepovedená, až ošklivá, grafika.

• 26.3.2014  02:13
    QI - na vše máme odpověď (TV pořad) (2013)

Právě jsem viděl díl s Patrikem Hezuckým, Jakubem Kohákem, Alicí Bendovou a Bobem Kleplem a musím říct, že jsem se skvěle bavil. Na druhou stranu si myslím, že celý pořad stojí spíše na Patrikovi než na Leošovi, protože zatímco Leoš je jako moderátor nudný, Patrikův humor je prostě jedinečný ;)

• 13.3.2014  01:10
    Martial Law - Stav ohrožení (TV seriál) (1998)

Charismatický a vtipný Sammo Hung zde předvádí, že i s mírně korpulentní postavou je možné být neuvěřitelně hbitý :)) Každopádně jinak jde o mírně nadprůměrné akční krimi.

• 19.1.2014  05:41

Celkem slušné béčko a jeden z hlavních záporáků byl dokonce Vladimír Kulich, alias Buliwyf z Vikingů s Antoniem Banderasem :)

• 16.1.2014  00:59
    Požírač kostí (TV film) (2007)

Co k tomu říct - CGI kostlivec a efekty slabé, děj mírně nadprůměrný, ale vzhledem k tomu, že jsem viděl i mnohem horší filmy, tak musím dát alespoň jednu hvězdu. P.S.: Chvíli jsem přemýšlel, jestli Bruce Boxleitner nehrál Old Shatterhanda :D

• 12.1.2014  06:29
    Kostka (1997)

Dnes již klasický horor s klaustrofobickou atmosférou a v jedné z hlavních rolí David Hewlett, alias budoucí Dr. Rodney McKay :)

• 12.1.2014  05:42
    Stiletto (2008)

Poměrně naturalistický, ale nad očekávání dobrý, kousek plný pomsty.

• 12.1.2014  01:40

Tak tohle bylo utrpení... Steven Seagal by se měl vzpamatovat, protože jeho filmy jsou čím dál větší sra*ky :( Málokdo by řekl, že tenhle korpulení válec je mistrem bojových umění jako je karate a aikido - nyní bych ho tipoval spíše na sumo.

<< předchozí 1 2 3 4 5