xpaja

okres Hradec Králové

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 11.6.2019  19:49
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tato minisérie exceluje především v zachycení tíživé atmosféry. Oceňuji také, že se v rámci možností drží skutečných událostí. Přesto se na této serii najdou nějaké mouchy. Americký patos z toho dost často nemístně vyčuhuje. Zvlášť okamžité následky na ozáření jsou dost přehnané, ale chápu, že na obrazovce to museli nějak zdramatizovat. Dějová linka s vybíjením zvířat byla zahrnuta spíš z dokumentárních důvodů atd. Naopak mi nevadila postava Chomjukové (s vyjímkou jejího jasnovidectví ohledně těhotenství Ignatěnkové). S ohledem na místo a dobu působí její postava dosti neuvěřitelně, ale lepší než desítky dalších postav, co by se v krátké stopáži naprosto rozmělnili. Dávám --- == 93 % == --- .

• 28.4.2018  18:06
    The Good Place (TV seriál) (2016)

The Good Place sice trpí "americkým seriálovým moralizováním" a tam kde by mohl přitlačit na pilu, se stále drží při zdi. Ale čert to vem, je to totiž nápaditá zábava. Hlavní postavy v čele s K. Bell jsou skvěle napsané. Líbí se mi také "barevnost prostředí" á la Pushing Daisies. Přechod z první série do druhé přináší novou zápletku a jsem zvědav, co přinese třetí série. Dávám --- == 79 % == --- .

• 31.3.2018  14:14
    Manhattan (TV seriál) (2014)

Atmosféra doby je perfektně vykreslená. Především strach ze špionáže je všudypřítomný. Herci v čele s J.B. Hickeym podávají velmi slušné výkony. Na můj vkus seriál příliš upozaďuje vývoj bomby na úkor vykreslení vztahů všech postav. Ale chápu tvůrce, že seriál vypadá, jak vypadá. Kdyby ho zaměřili na „absolventy FJI ČVUT" divácká základna by byla natolik slabá, že by seriál musel po dvou dílech skončit. Dávám --- == 77 % == --- . PS: Poslední dva až tři díly druhé serie trpí zbytečnými zvraty, které jsou do děje našroubované, jen aby tam byly.

• 25.2.2018  18:16

Na filmu musím vyzdvihnout především dvě pozitiva: výtečnou kameru a netuctovou krásu Alexandry Borbély. Příběh je na "love story" hodně netradiční a ujetý, zároveň ale velmi silný a pozitivní. Oběma hlavním hrdinům nelze nefandit a nepřát jim, aby jim to nakonec vyšlo. Trochu zvláštní, a možná až nepatřičné, byly některé "krvavější" scény z jatek. Bez nich by se film jistě obešel, ale tvůrci je asi zařadili, aby byl film ještě více artový a jiný. A jako dokreslení denního chleba (nebo spíš hovězího) hlavní hrdinů jistě poslouží. Dávám -- == 78 % == --- .

• 11.2.2018  18:31
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na české poměry opravdu velice nadstandardní záležitost s perfektní, temnou atmosférou severočeského vidlákova. Bohužel s odhalením skutečného pachatele, navíc bez jakékoli znalosti jeho motivu, přechází pracně budovaná atmosféra z velké části vniveč. Herecké výkony jsou parádní, podobně jako vizuální stránka a proto dávám --- == 78 % == --- .

• 11.2.2018  11:54
    Wind River (2017)

Příběhová linka je hodně jednoduchá a šablonovitá, ale dějové prázdno naštěstí vyplňují parádní záběry na zmrzlý Wyoming a celkem hutná atmosféra. E. Olsen mi v roli městské FBI pipiny nějak neseděla. Co jsem ale nerozdýchal, bylo, když ten největší hajzl „uběhl“ necelých 100m a zakrvácel si plíce, to bylo hodně přestřelený. Především kvůli atmosféře dávám --- == 74 % == --- .

• 15.1.2018  20:53
    Lajna (TV seriál) (2017)

V prvních čtyrech dílech se seriál teprve hledá. V pátém ale chytne dech a pak je to perfektní podívaná až do konce. Především to interview v TV je k popukání. Langmajer předvádí fantastický výkon, kterým táhne celý seriál o úroveň výš. Nelze si ale nevšimnout, že proti svému předobrazu ve Vladimíru Ružičkovi působí po celou dobu jako vzdělaný, distingovaný intelektuál. Dávám --- == 79 % == --- .

• 15.1.2018  20:43

Obdivuji Dány, že se pustili do praní svého špinavého prádla takto veřejně. I když oni si tam ty miny nedali a někdo je uklidit musel. Nedokážu si ale představit, že by Češi nebo Poláci natočili něco podobného třeba o zločinech při odsunu. Každopádně dobře, že film vznikl. Bez něj bych netušil, že se něco takového událo. Navíc jde o velice kvalitní podívanou se skvělými hereckými výkony všech zúčastněných. Proto mi ani nevadilo koukat 1,5h na to, jak se kluci hrabou v písku s tím, že jedinou neznámou vlastně bylo, kolik jich přežije. Dávám --- == 80 % == --- .

• 7.1.2018  13:46

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na styl vyprávění a hlavní postavy. Především pak na malého, tlustého a otravného Rickyho. Ve výsledku to byla slušná a trochu absurdní sranda. Největší chybou filmu, a to opravdu do očí bijící, tak bylo to, že ten malý tlouštík zůstal stejně zakulacený i po půl roce života v bushi. Dávám --- == 77 % == --- .

• 28.12.2017  11:44

Jistý šarm francouzských komedií z tohoto dílka stále čiší. Jinak je ale vidět, že cílem bylo zalíbit se masám a především dnešním náctiletým. Z toho vyplývá značná klipovitost a spousta samoúčelných a prvoplánových scén, které hraničí s trapností. Což je velká škoda, protože ústřední motiv má obrovský potenciál. I přesto jsem se u filmu celkem bavil, takže dávám --- == 70 % == --- .

• 26.11.2017  20:51
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Rick and Morty je sprostý, nekorektní, místy hodně násilný seriál, který trochu trpí nevyvážeností epizod. Ale co naplat, když zároveň srší spoustou neotřelých nápadů a je to taková zábava. Dávám --- == 90 % == --- .

• 26.11.2017  20:30
    Wood Job! (2014)

Pro mě velké zklamání. Toho teartrálního, doslovného přehánění a laciných pubertálních vtípků tam na mě bylo trochu moc. Ale pokud to je film určený pro žáky lesnického učiliště, obor dřevorubectví, pak to je asi na místě. Já mám ale v hlavě trochu méně suků než studenti tohoto jinak bohulibého oboru, a tak nedokážu tuhle japonskou komedii šmrclou českým Troškou dostatečně docenit. Dávám --- == 60 % == --- .

• 25.11.2017  10:28
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Na české poměry povedený sitcom. Některé hlášky jsou fakt výborné, ale z tématu šlo vytěžit víc. Trochu zbytečná mi přišla postava Miss Kurník, která nesahala původní kapitánce ani po kotníky. Dávám --- == 76 % == --- .

• 15.10.2017  10:55
    Orel Eddie (2016)

Na filmu je strašně vidět úporná snaha natočit mainstreamovou komedii, která se zavděčí úplně všem. K životnímu příběhu orla Eddieho má tak hodně daleko. Michael Edwards tu působí jako takový nezdolný retard, který přes veškerou nepřízeň osudu a svojí DNA uspěje díky své vytrvalosti a pomoci skvělých a krásných lidí, které během své strastiplné cesty vzhůru na olympijský můstek potkává. V Alpách mu tak rodinné zázemí zajišťuje sexy majitelka baru (to aby se pánové měli na co koukat), trenéra mu dělá bývalý super talent skoku na lyžích z USA, který utápí svůj neúspěch v alkoholu (hraje ho H. Jackman, to aby se dámy měli na co dívat). Pro jednodušší diváctvo je film doplněn také o dostatečné množství jednodušších a prvoplánových vtípku. Orel Eddie samozřejmě uspěje a aby to bylo vetší drama, tak na olympiádě skočí z můstku, ze kterého nikdy neskákal a stane se "nesmrtelným". Samozřejmě i pro Jackmana je nachystána závěrečná katarze. Na mě bylo toho zkreslování a prvoplánovosti prostě moc, dávám --- == 68 % == ---. PS: Kokosy na sněhu fungovali jako komedie o dost líp.

• 15.10.2017  10:24

Vtipná záležitost, která se dost liší od většiny ostatních animáků tím, že jako nadstavbový prvek obsahuje jakési lekce "populárního dějepisu pro děti". Díky ústřednímu motivu cestování v čase je film chvílemi roztříštěný do klipovitosti, na které dnešní děti vyrůstají, ale mě to vyloženě nesedí. A právě kombinace výše zmíněného je to, co bude diváctvo dělit na ty, kterým se to líbí a na ty kterým to bude vadit. Dávám --- == 74 % == --- .

• 15.10.2017  10:11

Není to čistokrevná komedie, spíš taková mutližánrovka cílená především na náctileté publikum. Jako příjemná oddychovka film funguje slušně, ale má svoje mouchy. Trošku mi vadilo chování rodičů, ve výsledku to totiž chvílemi působilo, že jsou hendikepovaní i jinak než jen tím, že neslyší. Největší nelogičností byly problémy rodičů s komunikací, které byly zjevně hlavním důvodem, proč nechtěli dceru pustit. Většina neslyšících dokáže odezírat a často i mluvit tak, že jim bez problémů rozumíte. Kdyby, rodiče Pauly žili v takovém komunikačním vakuu už před narozením dcery, tak by se jejího narození nedožili, bo by se o sebe nedokázali postarat a zemřeli hlady dávno předtím. O to divněji to působí, když to natočí v zemi, kde mají min. 10x tolik asistentů, překladatelů pro neslyšící apod. než u nás. Dávám --- == 70 % == ---.

• 11.8.2017  22:08
    Deadpool (2016)

Je to strašná hovadina a celkové pojetí humoru je dost pubertální a na jedno brdo. I tak se ale najde dost vtipných hlášek a sebeironie. Takže ve výsledku je to celkem slušná komiksová oddychovka. Dávám --- == 70 % == ---.

• 16.4.2017  09:58

Výborná záležitost, lehce připomínající Le Prénom, jen na o něco třaskavější téma. Je to vtipné, napínavé, zábavné a ze života. A krásně to ukazuje, že smartphony jsou osobní černé skříňky naší doby, které nám do jisté míry ovládají životy. A také to, že takové "stupidní hry" je lepší nehrát, pokud máš co skrývat. Náramně jsem se bavil a ani ten konec, který mi přišel trochu navíc, mé pozitivní hodnocení nezkazil. Dávám --- == 82 % == ---.

• 4.2.2017  09:10

Tak to byla fakt děsná hovadina. Ale stačilo se nad to trochu povznést a po vypnutí půlky mozku to překvapivě docela fungovalo. A to hlavně proto, že se film nebral vážně. Film si rozhodně zaslouží plusové body také za ústřední motiv hlavního "eko" padoucha. Konečně někde zazněla prapříčina, kterou se lidstvo podílí na globálním oteplování. To se jinak v dnešním hyperkoretním světě nesmí říkat moc nahlas. Dávám --- == 72 % == --- .

• 15.1.2017  10:57
    Toni Erdmann (2016)

Zdejší nadšení nesdílím. Humor založený na trapnosti mi obecně nevadí, ale tady mi nesedl. Navíc byl film dost zdlouhavý. Dávám --- == 55 % == --- .

• 15.1.2017  10:19

Milý, vtipný a pozitivní film o ne moc veselých věcech. Nedivil bych se, kdyby Merkelová založila svojí politiku "vítáme každého uprchlíka" na shlédnutí tohoto filmu. Dávám --- == 77% == --- .

• 25.8.2015  19:23

Tak vysoké hodnocení nechápu. Film neskutečně trpí předvídatelností. Uměle vykonstruovaný příběh lepí jednu "náhodu" na druhou, tak aby dospěl až k závěrečnému happyendu. Zdůvodnění „věčného mládí“ Blake Lively jsem ještě dokázal zkousnout, ale násobně stupidnější zdůvodnění opětovného stárnutí už opravdu ne. To už prostě bylo navíc a film to v mých očích srazilo dolů. Pozitivem tak zůstává krása B. Lively a nadstandardní herecký výkon H. Forda. Ve výsledku to stačí na průměrných --- == 63 % == --- .

• 6.7.2015  19:36

Grafické ztvárnění je prosté a uchvacující zároveň, jaké to osvěžení ve srovnání s mainstreamovými animáky americké provinience. Mýtický děj je prostinký a jednoduchý, zároveň však chytlavý. Film srší zajímavou magickou atmosférou. Pro dětské publikum působí ale až příliš depresivně. Pro dospělého je možná až příliš jednoduchý. A právě v zacílení vídím ten největší rozpor celého snímku. Dávám --- == 86 % == --- .

• 5.7.2015  13:07

Potvrdil se mi předpoklad, že tak vrstevnatou a a rozsáhlou předlohu je obtížné vměstnat do 2,5h bez zjednodušení a jistého sklonu ke klipovitosti. To má za následek, že některé postavy mají tak málo prostoru, že jejich existence ve filmu působí až zbytečně a lze ji obhájit pouze přítomností v předloze. Vlastní zpracování je na slušné úrovni. Lisbeth je dostatečně odpudivá, takže tak jak má být. Dávám --- == 75 % == ---, bez znalosti předlohy bych ale musel s honocením níž. Celovečerní film je prostě přílš krátky formát a předlohu pokryje spíše útržkovitě, takový desetidílný seriál by byl jistě vhodnější.

• 1.7.2015  21:19

Je to sice čirá propaganda, ale po jejím odfiltrování musím i tak hodnotit velice kladně. Krom perfektních záběrů přímo z akce představuje film rutinní činnost posádky mimo vlastní bojové akce. A i tato část je velmi zajímavá. Dávám --- == 77 % == --- .

• 27.5.2015  17:02
    Rozkaz (2008)

Námět je zajímavý a pro mnoho lidí, co netuší o o Finské občanské válce, může být ještě o něco zajímavější. Žánrově jde o zajímavý mix válečného filmu, dramatu a romance s nemalým množstvím sexuálních scén. Ústřední myšlenkou prolínající se celým filmem je pak Aaroův smysl pro spravedlnost a touha po zachování lidské důstojnosti v kruté době. Po technické stránce není filmu mnoho co vytknout. Kamera je působivá, hudba přijemná. Trošku mi ale vadil závěr, který byl možná až zbytečně dotlačen k dojemnosti. Dávám --- == 76 % == ---

• 10.5.2015  09:48

Už titulky naznačují o čem to celé bude. O bestiích, které se skrývají v každém z nás. Stačí jen zabrnkat na tu správnou strunu, tím správným způsobem. A přesně to jednotlivé povídky činí. Vystavují své hrdiny situacím, kdy přeteče hranice jejich trpělivosti a divák se pak nestačí divit. Nedokážu říct, jestli autoři chtěli tímto přehnaným a cynickým způsobem nastavit zrcadlo nešvarům dnešní společnosti, problémům mezilidských vztahů a na to navazující touze po odplatě. Nebo prostě jen bavit většinového diváka a vydělat peníze, jakožto takový výrazně kvalitnější Kameňák. S nějakým morálním přesahem je to ale horší. S výjimkou příběhu inženýra, který touží po spravedlnosti v dnešní byrokracíí prolezlé společnosti. Takže to vidím spíš na to druhé. Některé povídky jsou slabší, některé opravdu zábavné a zběsilé. Já jsem se ve výsledku bavil tak na --- == 75 % == --- .

• 10.5.2015  09:29

One, Two, Three není komedie, ale plnohodnotná groteska. Celé dvě hodiny sází ve zběsilém tempu jednu hlášku za druhou. Tolik nekorektního humoru založeného na politických či kulturních předsudcích a stereotypech jinde nenajdete. Nejlepší na tom je, že nabízený humor je inteligentní a spousta vtípku a narážek do puntíku vystihuje rozdíly např. mezi kapitalismem a socialismem. Náramně jsem se bavil a dávám --- == 89 % == --- .

• 6.5.2015  19:54

Film stojí za to už jen kvůli tomu, že vás seznamí s osobou jménem James Reavis. Takhle propracovaný podvod totiž jen tak někdo nevymyslí. Věnoval mu mnoho let úsilí a nechybělo mnoho, aby svůj mistrovský plán dotáhl do úspěšného konce. I přes značné stáří má film slušný spád a na první půlku se fakt dobře kouká. Druhá půlka je lehce zkažená Hollywoodským překroucením skutečnosti směrem do romantična. Ellen Drew vypádá jako Doña Sophia Micaela Maso Reavis y Peralta de la Córdoba vskutku krásně a vznešeně. Vincent Price se do role prohnaného a noblesního podvodníka skvěle hodí. I přes slabší momenty musím dát --- == 77 % == --- .

• 27.4.2015  21:14
    V kleci (1950)

Rozhodně to není noir, ale je to perfektní drama, které názorně ukazuje, jak nápravný systém napravuje ty, co pohltí. Přeměna hlavní hrdinky z roztomiloučké ustrašené dívenky v cynickou mrchu byla perfektní a E. Parker jí zahrála skvěle. Z dnešního pohledu film lehce sráží jistá "jemnost", se kterou vykresluje podmínky ve věznici. Ale to je dáno dobou vzniku. Dávám --- == 82 % == --- .

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9