• Western

Opustit Las Vegas (1995)

Tak nějak jsem si přál, aby už konečně umřel a mohl jsem jít spát... a když mu hollywoodsky padla ruka na deku, tak se mi fakt ulevilo. Ano, zjednodušuji to, ale už to ke konci bylo moc utahané.. alespoň 5x jemu/jí/oběma řekli, že fakt dobrý, ale ať koukají zmizet, Cage se každou chvíli klepal jak sulc atd. A možná jsem nechápavej, ale ušlo mi, proč se vlastně rozhodnul uchlastat.

The Whole Town's Talking (1935)

Rád bych dal už kvůli E.G. víc, ale kdyby to nebylo tak blbé. Zhruba v půlce filmu jsem musel zmáčknout tlačítko Stop.

Zkrocení zlého muže (1980)

Asi mám pro italské komedie ze 70 - 80-tých let slabost. Já vím, že je to ptákovina, občas jako by tam byl kus Troškova Slunce Seno.. ale je to zábavné a Ornella krásná jako vždycky.

Premiéra (1977)

Bohužel mi úplně unikl smysl tohoto díla.

Budím se s křikem (1941)

Úžasně odpudivý policajt je boží. Na druhou stranu docela nezajímavé hlavní postavy. Dvě krasotinky s dokonalými účesy, i když třeba vylezou z bazénu nebo z postele a V. Mature celou dobu vypadá, jak kdyby mu ulítly včely. Hra s noirovými stíny tomu ale bodík přidává. BTW nedávno jsem viděl remake tohoto (Vicki, 1953), obojí má něco do sebe. Jo a s křikem se tady nikdo nebudí, nebo jsem si toho alespoň nevšiml.

Thunder Bay (1953)

Oba hlavní protagonisty mám rád a fakt se všichni snažili, ale děj tak předvídatelný... jak jinak to mohlo skončit, než jak to skončilo. Jo a nejlepší tygří krevety jsou u ropných plošin, kdybyste to nevěděli.

Každého jitra zemřu (1939)

Scénář má fakt trochu díry resp. nezdá se mi některé jednání postav (např. Rafta, nebudu dělat spoiler) uvěřitelné. Nicméně vzhledem k roku vzniku docela pozoruhodné dílko. Desáté hodnocení do červených:-)

Magnolia (1999)

Mně to přišlo jako trapnej pokus o srdcerváč.

Duna (2021)

Asi na tyhle filmy nejsem stavěný.. já bych jim dal svoje mletý chilli papričky coby to koření, co ho potřebujou a byl by pokoj.