r007

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 4.7.2020  22:58

Velmi zajímavý scénář, ale přece jenom je na filmu znát jeho věk. Dialogy i některé vypjaté scény by dnes vypadaly jinak, ale napětí při vyslýchání manželky je cítit i po tolika letech a její bezradnost je jasná i přes zrnění obrazovky. Zajímavý je fakt, že se ve filmu potkal Gary Cooper s mladým Cary Grantem.

• 28.6.2020  22:36

Velmi slušné drama o alkoholikovi, a o tom, jak jeho krédo pohltí i jeho milující ženu. Nebýt příliš sladkého konce, byla by jedna hvězda navíc.

• 28.6.2020  17:29

Působivý začátek, ale čím víc film ubíhal, tím víc ztrácel na síle. Chladná Marlene, tvrdý Herbert, roztomilý Cary jako vždy. Ale děj je tak nějak nedomyšlený, přehnaný, hloupý...největší sympaťák je ten malý kluk. Proč se mi zdá, že ve všech filmech v úplném počátku kariéry hraje Cary vždy bohatého, krásného elegána, který získá snadno kteroukoliv z dam ?

• 27.6.2020  22:35

První film v Caryho kariéře, kdy byl uveden v titulcích na prvním místě.

• 27.6.2020  22:30

Krásný příběh, i když trochu poznamenaný stářím. Jak silná a zároveň křehká může láska být...a neradno si s ní zahrávat. Cary měl 28 let a v titulcích je uveden až na druhém místě.Tady asi právem. Proč je od věky věků tolerována mužská nevěra a nikdy ženská ???

• 19.6.2020  23:37
    Hot Saturday (1932)

Napoprvé mi film připadal hodně staromódní. Taky na to měl právo, když mu táhne na 90. Ale podruhé jsem si uvědomila, jak málo se od té doby změnilo. Sobotní odpoledne na malém městečku...holky se chtějí pobavit, zatancovat si, poslouchat lichotky, být aspoň chvíli šťastné. trochu Dirty dancing ve staré době. Chytrý Connie, jednoduchý Archie , hodný Bill a samozřejmě naprosto neodolatelný Cary jako Roma. Žádná postava není jednoznačné kladná nebo záporná. Ruth je úplně normální holka, až na to, že by jí mělo být o 10 míň. U Caryho nevím, jestli to jsou jen triky na polapení hezké holky nebo to myslí vážně. Každopádně bych s ním jela taky...

• 31.5.2020  14:23
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Při sledování některých dílů mi běhal mráz po zádech při pomyšlení, kam až se může člověk dostat s pomocí technologíí.

• 23.5.2020  22:01
    Benny a Joon (1993)

Netradiční komedie o tom, že pomoc někdy přijde od toho, od koho byste to vůbec nečekali. Herecký koncert Johnnyho Deppa tento film vynáší o příčku výš než by se dalo čekat.

• 21.5.2020  21:48
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Byla jsem zvědavá, co přinese druhá řada a jestli bude pokračovat ve sladkém happy endu posledního dílu.První díl mě trošku uklidnil, že tak sladké to zase nebude, ale další díly mě zase zklamaly, že nic nového se tady nekoná a všechno se točí pořád a dokola kolem Lisy. Malý náznak příběhů všech ostatních postav tady sice byl, ale kdykoliv se začal slibně rozvíjet, zase to skončilo u Lisy. A tak co mě dojímalo v první sérii, zdálo se mi opakované v druhé. Ale i tak jsem se těšila na každý díl , smála se Rickkyho nápadům a přála mu štéstí v novém vztahu.

• 17.5.2020  22:21
    Po životě - Série 1 (série) (2019)

Jméno Ricky Gervais mi sice nic neříkalo, ale přece jsem se náhodou k tomuto seriálu dostala. A hned od pevního dílu pecka ! Geniální scénář, ani jedno hluché místo a vtipných hlášek nepočítaně. Užívala jsem si to až téměř do konce. Jakoby ten poslední díl napsal někdo jiný. Ne že by to bylo špatné, to vůbec ne, ale zkazil se dojem z realistického syrového příběhu. Ten sladký konec se tam prostě vůbec nehodil. I když jsem cítila, že by to bylo možné a bylo to moc krásné, prostě to bylo přehnané.

• 7.5.2020  22:44
    Orlí pero (1979)

Filmu se nedá upřít jistá poetika. Krásný kůň, divoká příroda, krásná žena. Jednoduchý příběh téměř bez dialogů by mohl fungovat mnohem lépe, kdyby indiáni nebyli běloši v parukách s make upem.

• 2.5.2020  23:13

Nějak jsem se nemohla přenést přes Johna Malkoviche v hlavní roli. Nechápu, která by se od něj nechala svést. Jeho nejlepší role je asi potrhlý Marvin v RED. Také způsob vyprávění příběhu mi neseděl, i když příběh samotný byl pravděpodobně lepší než ve Valmontovi. Ale film neobsahuje vůbec žádné scény, které by byly něčím výjímečné a člověk by si je pamatoval ( ve Valmontovi je jich hned několik ). Moc by mě zajímalo, jak by film dopadl s Alanem Rickmanem ( který by se na to hodil určitě líp ) v roli Valmonta. Jeho podmanivý hlas je tak nádherný....když si vzpomenu, že už není mezi námi, tak mi vždy ukápne slza.

• 30.4.2020  22:30
    Černý Petr (1963)

Zlatý Forman - neuvěřitelné, jak některé scény jsou aktuální i dnes ( Petře pozdrav ! ) . Jak jiný je svět rodičů a jejich dětí... Film se táhne pomalu ale jistě , stejně tak jako čas dospívajících, kteří by už chtěli být dospělí ,

• 26.4.2020  13:27

Film se mi zdál poněkud nesmyslný svým dějem, pochopila jsem to až při závěrečných titulcích. Něco mi vadilo na zpracování, i když nevím přesně co to bylo...asi chování hlavní hrdinky, pro mě nepochopitelné.

• 26.4.2020  13:17

Jeden z filmů, ke kterým jsem se vrátila po letech a vidím ho jinak. Každý má svůj kousek pravdy a nic není tak černobílé jak se na první pohled zdá. ( Kid, který ještě nikdy nikoho nezabil. Fáma, že prostitutce uřízli uši i bradavky. Komplic viníka, který toho lituje a chce vinu odčinit...) Nakonec se ukáže, že největším padouchem je tady vlastně šerif a dostane se mu za to zasloužené odměny. A jako vždy největší hvězda je Clint. P.S. Nádherná hudba.

• 24.4.2020  21:01
    Valmont (1989)

Když jsem film viděla poprvé, nemohla jsem Colina v té roli vystát. Podle mě to byl nejhorší Formanův film. Ale s přibývajícími lety jsem se rozhodla podívat se na něj znovu. Jaké bylo mé překvapení...film je totiž plný lásky a bolesti. A já hloupá si tenkrát myslela, že je to jen o přetvářce a sexu. Moc dlouho jsejm přemýšlela, kdo by byl lepší než Colin v roli Valmonta.( Annette byla vynikající ) Snad Stellan Skarsgard ? Možná by neměl dost něhy. Nezapomenutelná scéna : "Napsala byste snad dopis lépe ?" "Ne ? " "Tak pište !"

• 20.4.2020  20:40

Film jsem si našla kvůli Judy, abych nezůstala jen u Čaroděje. A byla jsem překvapena, že umí nejen zpívat, ale i tančit. Fred předvádí své nádherné taneční kreace a moc jim k té čtvrté hvězdičce nechybělo. Příběh je stokrát opakovaný, ale má i své kouzelné momenty....Judy se snaží upoutat pozornost mužů na přehlídce...a Fred : Why you didnt tell me I love you ? Jenom škoda že jich nebylo víc.

• 19.4.2020  16:20

Teda ne že bych byla fanda politických thrillerů, dívala jsem se na to kvůli Stellanovi, ale pevně doufám, že si příště rozmyslí v čem bude hrát. Tento film mě zklamal tím, jak se dal předvídat a jak se pomalu táhl, snad aby autoři hráli na psychologii postav ? No moc se jim to nepovedlo. Nejhorší na tom je, že nejlepších pár minut filmu bylo na samém začátku. pak už nebylo k vidění nic zajímavějšího.

• 19.4.2020  12:16
    Carrie (1952)

Škoda že už se dnes netočí takové filmy...romantika, ale nakonec bez příkras a bez happy endu. Nádherný příběh lásky, který se může odehrát v kterékoli době. Zamilovanost se všemi důsledky, před kterými se nedá utéct. Dojem mi trochu kazil Laurence, který nepatří mezi mé oblíbence.

• 18.4.2020  22:32
    Bravados (1958)

Docela netypický western a netypický hrdina v podání Gregoryho. Důraz je spíš na psychologii postav než na střílení a i když se vám zdá, že víte, kam film směřuje, režisér vás přesvědčí o opaku. Jiřího Voskovce bych určitě nepoznala, protože anglicky jsem ho ještě mluvit neslyšela ...a Gegorymu jsem to zabíjení nevěřila, nějak se mi na to nehodí...mám ho nejradši v Prázdninách v Římě..

• 11.4.2020  23:31

Bože prosím dej Brucovi pořádnou roli ať neskončí takhle. Já se snad začnu modlit aby si líp vybíral scénáře !

• 11.4.2020  23:21

Trochu černá komedie, občas přitažená za vlasy, ale pokud od toho nic nečekáte, bude se vám to líbit. Můj oblíbený Bruce sice nepředvádí nic neobvyklého, ale i v téhle roli má své momenty...I whould hate to kill you more then mayones on hamburger and you know how I hate mayones on hamburger ! Myslím, že za hvězdu tady je spíš půvabná asistentka zubaře než kdokoli jiný. A klidně jí mohli dát víc prostoru, ...a samozřejmě Matthew..sladký, naivní a vtipný. Bruce bohužel až třetí ( sorry ).

• 10.4.2020  23:56

Po shlédnutí Parazita jsem zkusila i jiné filmy jeho tvůrce, ale to jsem šlápla vedle. Velmi nepovedený film, možná to bylo koprodukcí, možná taky tím, že nemám ráda sience fiction. Každopádně hodné ujetý závěr...děti pracující místo nějaké součástky ? Hlavní hrdina je jediný, kdo drží film jakž takž dohromady, jinak by se pravděpodobně rozpadl na jednotlivé sněhové vločky.

• 4.4.2020  23:31

Viděla jsem spoustu filmů o koních, a tento je zdaleka nejslabší. Jednak se vůbec nedržel historie ( snad jen jméno majitele a to že Kincsem musela mít u sebe vždycky kočku ) a taky hodně pokulhával v prostředí dostihů. Koho proboha napadla taková pitomost, že dali do filmu startovací boxy ? Ty se začaly používat kolem roku 1940. A zbít svého vlastního koně za to, že vyhrál, to udělá jenom pitomec a to hrabě Blaskovich určitě nebyl... Když si odmyslím všechny důležité věci, moc toho nezbude. Romantika, výpravné scény, sympatičtí hrdinové. Pohádka opravdu pro hodně nenáročného diváka.

• 30.3.2020  21:42

Výborná komedie s výbornými herci a náramnou atmosférou! Občas působí jako situační komedie, ale hudební čísla ji ozvláštňují a rozhodně si nezaslouží zapadnout mezi tisíce ostatních. Určitě se ráda někdy znovu podívám na tu různorodou bandu zaměstnanců hudebního obchodu, kdy každý má svůj malý příběh a spolu tvoří prazvláštní , ale fungující tým.

• 23.3.2020  22:05

Nikdy jsem neměla moc ráda polidšťování zvířat a obzvlášť psů. I když Beethoven mi připadal jako vykonstruovaný přesně na city diváka, nikdy jsem nepohrdla dalšími filmy se psími hrdiny. Ale když se roztrhl pytel se všemi retrívry, už jsem toho měla tak akorát dost. Moje zlatá Lassie a ubohý Hačikó asi vždycky zůstanou na velkém piedestalu, ale nakonec jsem se na ně stejně postupně dívala a většinou se mi líbily. Nemůžu si prostě pomoct. Psy miluju a tak tvůrcům prominu ledacos. Tento film si pohrál opět s mými city a Enzo byl neskutečný sympaťák. Konec byl trošku přitažený za vlasy, ale proč ne, zajímavý nápad.

• 23.3.2020  21:50

To je mi ale povedená partička lupičů...film nemá ani jedno hluché místo, vše do sebe zapadá a pokud máte právě náladu na komedii, běžte se nejdřív vyčůrat, protože je to pecka od začátku až do konce. Nevím, jak to John Cleese dělá, ale i když je zpočátku nenápadný až ušlápnutý, nakonec slíže všechnu smetanu !

• 22.3.2020  09:44
    Jízda (1994)

Tento film jsem dlouho odkládala, protože nemám ráda Buty. Ale pak jsem si řekla, že mám ráda Svěráka a tak jsem do toho šla. Ale dopadlo to přesně tak, jak jsem čekala. Tím, že se mi nelíbil hlavní hrdina a hudba, tak film dost utrpěl. Možná s jinými herci..možná v jiné době...Určitě jsem však ocenila některé scény, jako auto v trávě, koupání v rybníce...ale celkový dojem nic moc. Znám hodně road muvie, ale tahle je zdaleka nejhorší.

• 22.3.2020  08:54
    Janie Jones (2010)

Je to takové nějaké utahané, jako sled různých ( pěkných a zajímavých ) momentů, které samy o sobě byly natočeny precizně a bez chyby, ale tak nějak nedrží pohromadě. Příběh je zajímavý, dojemný a Abigail exceluje, zvlášť v těch emotivně laděných scénách. A hudba je nadprůměrná. Takže stojí za to vidět-

• 22.3.2020  08:46

Kevin Costner a Woody Harrelson,jak je neznáme. Staří páprdové, kteří ještě pořád mají co říct. Nevím, jak dalece se film zakládá na pravdě, ale rozhodně jsem se u něj nenudila a konečně někdo ukázal Bonnie a Clydea z jiné stránky než zamilovaný párek zločinců. Kevin mě příjemně překvapil budu se těšit na další jeho filmy. Není tam žádné nudné místo a ačkoliv to není přímo akční film, tak děj plyne svým tempem a je na co se dívat.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12