r007

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 13.2.2019  22:14

Moc krásný příběh o dětství trochu jiném než jsme zvyklí. A o tom, jak vysokou cenu je nutné zaplatit za svobodu, pokud ji chceme opravdu dát. Občas se mi zdálo, že film už už sklouzne do nějakého happy endu, ale vždycky přišlo něco jiného. Velmi působivý film, nádherná hudba a emotivní scény, při kterých se to neobešlo bez slz.Nejkrásnější byly pro mě ty na úplném začátku.

• 10.2.2019  21:37

Docela mám problém, kam tento film zařadit. Jako romantika to ušlo, jako sonda do života alkoholika to bylo slabé, takže zbývá asi hudební film. Pěkné písničky, občas i zajímavý dialog, bohužel velmi předvídatelný konec. Lady Gaga překvapila hereckým výkonem. Ale čekala jsem víc.Možná jsem jen nebyla v tom správném rozpoložení.

• 9.2.2019  20:40
    Na střeše (2019)

Jirka Mádl si hledá režisérskou cestu pomalu, ale jistě. Film je citlivou sondou do duše starého člověka, který je tady tím hlavním hrdinou. Je moc zajímavé sledovat, jak se v tom starém morousovi objeví soucit s neznámým mladíkem a jak se postupně poznávají. Ale řekla bych, že scénář je notně děravý a příště by si ho Jirka neměl psát sám. Moc se mi líbily některé scény...jako ta na střeše, vzkazy a dárky na chodbě, setkání se synem. Škoda jen, že pár dalších rozehraných příběhů na pozadí tak nějak vyšumělo a nedozvěděli jsme se o nich nic dalšího. Myslím, že je to trochu škoda. Asi to byl záměr natočit film opět jako dokument, ale v tomto případě bych radši viděla víc dramatičnosti.Přesto na mě film zapůsobil tak, že nemůžu dát míň než 4 hvězdy Jsem zvědavá kudy se bude ubírat Mádl jako režisér a přeju si, aby u dalšíhofilmu měl hvězdiček pět.

• 7.2.2019  20:16

Film mě zaujal odlišným způsobem natáčení, ale postupem času mi to bylo spíš na obtíž. Působilo to na mě spíš jako dokument než film a stopáž byla prostě příliš dlouhá. Na druhé straně to byl nádherný příběh, který nás diváky určitě dokázal vtáhnout do děje a konec stál za to. Některé momenty byly silně emotivní ( krmení labutí ), a jako prvotina si film určitě zaslouží pochvalu, už za tu odvahu natočit to jinak.Ale nebylo tam nic, kvůli čemu by stálo za to jít na to do kina.

• 3.2.2019  18:38
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Rádoby mysteriózní thriler se moc nepovedl. Alespoň pro mě ne. Sice zajímavý námět, ale jako televizní film to nefunguje. Možná by to fungovalo, kdyby přibylo pár efektů a emotivních scén, ale takto mi to připadlo takové nijaké, jakoby nedodělané. Postava Viktorky sice záhadná, ale ne moc, Hlavní hrdina se pustil do pátrání, které podle mě moc nedávalo smysl....a jako celek mi to připadlo uspěchané. Takže doufám, že se pan Strach už do žádných thrilerů pouštět nebude.

• 28.1.2019  20:22
    Návrh (2009)

Mám ráda Sandru Bullock, a líbila se mi i tady. Ale scénář mi trochu připomínal film Zatímco jsi spal,tam byla Sandra také bez rodiny a dojatá, že nějakou našla. Je tady pár hluchých míst, a trochu je to zbytečně překombinované ( bohatý otec, který chce po synovi,aby převzal firmu - zase podobnost s předchozím filmem ). Nedá se mu upřít komediálnost, některé scény jsou moc podařené- třeba klečící Sandra na ulici nebo striptýz. Bohužel celkový dojem z filmu je částečně okopírovaný scénář a tak jen 3 hvězdy.

• 27.1.2019  12:44
    Město bohů (2002)

Nedbala jsem upozornění golfisty,že je to pro silné povahy... moje chyba. Tak drsné prostředí jsem opravdu nečekala. Je vůbec možné, že toto všechno se stalo ? Prostě hrůzostrašné, ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na některé scény, obzvláště pak na děti držící v rukou pistole. Hodně silný film, ale určitě si ho už nikdy nepustím.

• 18.1.2019  20:43
    Seabiscuit (2003)

Hodně velké překvapení! Tento film se vymyká všem ostatním, které kdy byly o koních natočeny. Tam šlo totiž vždy hlavně o koně a herecké výkony tomu tak nějak odpovídaly. Tady jsou příběhy lidských hrdinů na stejné úrovni jako ten koňský a každý z nich by vydal na samostatný film. To vše je vykresleno v dobové atmosféře 30.let minulého století. Sice trošku dlouhý úvod do děje, než se všichni 4 sešli, ale potom už to nemá chybu.Nejkrásnější scéna je setkání kulhavého žokeje s kuhavým koněm.

• 17.1.2019  20:16

Jakkoliv je tento film naivní,přesto má v sobě něco víc.Líbilo se mi nahlédnout do rodiny Brownových, kde každý měl svůj malý příběh. Obyčejné radosti i starosti, které nakonec gradovaly v ty neobyčejné. Podle mě byla moc hezky napsaná ( a zahraná ) role matky i otce. Elizabeth byla úžasná, zajímalo by mě, jestli i předtím jezdila na koni. Pokud dobře počítám, tak jí bylo 12 let. Prostředí dostihů bylo zajímavé, a co se vlastně tenkrát klidně mohlo stát, by v dnešní době bohužel nešlo. Škoda. Pro mě absolutně nejlepší scéna byla ta rodinná večeře, kdy každý tajně dával kousky masa psovi.

• 2.1.2019  22:22

Pro mě velké rozčarování. Ani ne tak výsledkem , jako scénářem. Budu si muset přečíst knihu. Netušila jsem, jakými složitými rodinnými příběhy bylo protkáno Svěrákovo dětství. Místy poetické, místy moc smutné, místy úsměvné. Nesmírně zajímavý film, ale bohužel jako celek vůbec nefunguje.Válka očima dítěte, to už tady bylo.Ale chyběl mi tu nějaký nosný příběh, o který by se celek mohl opřít. Je to mozaika malých příběhů, které na sebe mnohdy ani nenavazují. Sice jsou zajímavé, ale zdá se mi, že ne moc dobře seskládané. Líbila se mi kamera, především záběry v přírodě a se zvířaty byly nádherné. Role Vlka byla v pojetí Oldřicha Kaisera nenapodobitelná, maminka Terezy Voříškové se dost podobala té v Obecné škole, ale tatínek v podání Ondřeje Vetchého mi moc neseděl. Ono totiž snad ani nejde přiblížit se pojetí Zdeňka Svěráka, nestačí být jen dobrý herec.Takže výsledek je zklamání, i když to není špatný film. Zajímalo by mě, jestli se líbil Zdeňkovi. Prosím, ať mu někdo napíše poslední velkou roli! Nechci, aby se loučil tímto filmem...

• 1.1.2019  19:40

Po pravdě, dlouho jsem váhala, než jsem si film pustila.Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní postavičky, ale čím víc se děj posouval, tím víc jsem Victorovi přála jeho lásku, jen jsem netušila, že to opravdu bude mít šťastný konec. I když - ne pro všechny.

• 26.12.2018  18:31

Myslím, že Šinkai se nestane mým oblíbeným režisérem. I když animace byla nádherná, detaily neskutečně propracované a některé scény úžasné, tak na můj vkus příběh plynul až příliš pomalu.Ale líbilo se mi, když do příběhu vstoupila jiná dívka a bylo mi jí víc líto než Akari.Jen mi tam něco chybělo...

• 1.12.2018  19:38

Už vím, že Bertolucci nebude nikdy patřit mezi mé oblíbené režiséry. Příběh se mi líbil, způsob vyprávění nikoli. A to nebylo určitě způsobeno rádoby erotickými scénami, které v dnešní době vyznívají spíš směšně. Trošku mi to připomínalo Bergmana tou rozvleklostí a zvláštností hlavních postav. A ten taky nepatří mezi moje oblíbence. Takže stačilo jednou a dost .

• 30.11.2018  20:44
    Dívka (2018)

Po shlédnutí jsem měla dost rozporuplné pocity. Na jedné straně to byl zajímavý pokus o psychologii dospívající dívky, na druhé straně si nejsem jistá , nakolik jsou dnešní mladí lidé ovlivněni internetem a tím, že mají ke všemu přístup . Už něco pamatuju, a za našich mladých let to chodilo jinak . Zůstalo prostě při myšlence, že by to třeba bylo lepší, kdyby jsme se narodili jako opačné pohlaví. Dnes aby se v tom čert vyznal, orientací přibývá až je to k nevíře, co všechno je vlastně možné. Psychologové nestačí řešit ty zástupy mladistvých, kteří si myslí, že se narodili do špatného těla, namísto toho, aby se naučili jak se svým tělem žít a mít ho rádi.Chirurgové shromažďují žádosti o operativní řešení přeměny těla. A k čemu to ? Nedávno jsem se na internetu dočetla o mladém muži, který se nechal chirurgicky změnit na ženu a po 2 letech toho lituje a chtěl by to vrátit zpátky. Takže popravdě řečeno se nedokážu do takových lidí vcítit.Ale bylo ve filmu pár momentů, kdy mě zabolelo u srdce. Bylo mi líto malého brášky a taky otce, který se moc snažil. Vlastně skoro všichni se snažili Laře pomoci, ale nebylo to moc platné.Takže trošku smutek na konci. A smekám před Victorem, opravdu pozoruhodný výkon .

• 25.11.2018  22:29

Čím víc sleduju japonské anime filmy, tím je mám radši. Ale tento mi doslova vyrazil dech svým témamem. Scénář vynikající, vyprávění plyne místy pomalu, místy rychle, ale je natolik šokující, že po dodívání vás nutí přemýšlet nejen o hlavních hrdinech, ale i o všech okolo nich. Naprosto úžasné zpracování!

• 25.11.2018  19:53

Tak trošku jsem měla problém se zařazením, pro jakého diváka je to vlastně určeno. Ze začátku se to tvářilo, že je to ohromná sranda, když se Makoto naučila vracet se v čase, a na můj vkus tam bylo příliš mnoho opakjujících se sekvencí. Asi od poloviny to začalo být zajímavější a řekla bych, že spíš pro dospělé než pro děti a ke konci jsem musela hooodně přemýšlet, jak to vlastně s tím posledním vracením bylo. Takže jsem si to náležité užila. Pro mě osobně to ale není nejlepší Hosodův film . Tím jsou jednoznačně Vlčí děti.

• 21.11.2018  21:55
    Vlčí děti (2012)

Tak zase další srdcovka... nádherný příběh o lásce, dětech a jejich dospívání. Takový mix reality, romantiky i fantasy se může vidět jen v anime. Neuvěřitelné, jak to vše do sebe zapadá, pozvolna plyne, graduje a zase zpomaluje. Nevím, jestli je to tím, že čím jsem starší, tím jsem víc sentimentální, ale úplně jsem se do děje ponořila, cítila lásku spolu s Hanou, brečela i smála jsem se když se její děti měnily ve vlky. Srdce se mi svíralo, když jsem viděla, jak se malý Ame trápí a pak jsem byla šťastná, když našel svůj domov. Byl mi o moc bližší než Yuki. Pořád přemýšlím, čím to je, že japonské anime filmy jsou tak prosté i velkolepé zároveň. proč mám pocit, že je to vyprávění někoho, komu se to doopravdy stalo?

• 12.11.2018  22:31

Jako hudební film to nemá chybu. Vynikající režie i kamera, výběr písní, prostě dokonalost sama. A to ani nejsem bůhvíjaký fanoušek Queen.Jenže to má v podtitulku taky životopisný a tím tento film bohužel není. Srdceryvné scény s manželkou bohužel nezachrání děravá nebo nepravdivá místa z Fredieho života. A to je věčná škoda, protože Rami Malek by toho zvládl určitě víc .Nemůžu se ubránit dojmu, že je to vykalkulovaný scénář ušitý na míru americkému divákovi. Nevěřím postavě Fredieho, kterou mi předložili. A přece mám z filmu silný dojem. Když zavřu oči, vidím ten poslední koncert pořád znovu a znovu. Ty davy lidí, atmosféra nádherná a místy ani nejde rozeznat opravdové záběry s těmo novými. Takže dohromady to vychází na 4 hvězdičky, ovšem bez toho jedinečného koncertu by byly jen 3.

• 9.11.2018  22:40
    Velká hra (2017)

Tento film jsem shlédla kvůli Kevinu Kostnerovi, ale zajímal mě i příběh hlavní hrdinky. Ten mě ovšem moc nezaujal. Nenašla jsem bohužel moc zajímavých scén, ve kterých bych s Molly aspoň trochu soucítila. Popravdě řečeno byly 2 : jako unavená holka na svahu a jako plačící dcera v objetí s otcem. Ten, kdo jí uvěřil, že při své inteligenci neměla tušení, do čeho jde jak si zahrává s ohněm, musí být naprostý pitomec. Asi je film určený spíš pro pány, ti ocení hluboké výstřihy. No a že by Molly předvedla nějaké mimořádné herecké schopnosti ? Možná v rámsi scénáře.Co mohla taky předvádět, když žádná z potav právě neoplývá emocemi. Nejlepší scéna je zkrácené sezení u psychiatra.

• 7.11.2018  19:26
    I.T. (2016)

Tento film mi unikl v roce svého vzniku a dobře udělal. To naopak já jsem udělala špatně, když jsem se na něj podívala. Nevím, co mě nudilo víc, jestli slabý scénář, málo psychopatický psychopat nebo stárnoucí Pierce. Čas nejde zastavit, ale mohl by si líp vybírat scénáře. Ne že by to bylo tak hrozné, ale ne moc nápadité a docela předvídatelné. Možná při lepší režii nebo kameře by se daly díry ve scénáři odpustit. Ale takto to je jen skabý béčkový film, který nezachrání ani Pierce. Doufám, že si příště vybere líp a trošku důstojně se rozloučí s akčními filmy.

• 29.10.2018  22:12

Neskutečná slátanina napodobující věrně předcházející film. Možná kdybych ho neviděla, hodnotila bych jinak. Možná kdyby v prvním filmu nehráli mí oblíbení herci, hodnotila bych dnes jinak. Ale pokud nedodívám ani polovinu filmu, bohužel nemohu hodnotit jinak. Jediné, co mě zaujalo, byl představitel mladého Haryho. Nejenže se choval podobně, taky podobně mluvil i zpíval.

• 28.10.2018  13:50

Když tak nad tím přemýšlím, julianne se mi moc k Piercovi nehodila. První polovina byla fajn, když se hádali a trumfovali, ale pak to začali být až moc romantické . Možná jsem právě na to neměla náladu, možná mi vadil dost předvídatelný děj...V každém případě zde exceloval Michael Sheen ! Také matka hlavní hrdinky byla povedená. Kdyby bylo víc takových scén jako ta s kalhotkami , měl by film určitě vyšší ohodnocení.P Patrně to bylo zaviněno němockou spoluprací). Nebýt výborných vedlejších rolí, bylo to jen na dvě hvězdy.

• 27.10.2018  22:21

Musím se přiznat, že do kina jsem na film šla jen kvůli své 13leté dceři, která se dobře bavila, já už o pznání méně. Film by možná fungoval jako půlhodinová skeč Mr.Beana, ale jinak je to vcelku nudné. Ó Emmo, do čehos to vlezla....Tvá ministerská předsedkyně by byla skvělá v jiném filmu, tady se bohužel minula účinkem. Jistěže i tady najdete pár moc povedených scén, např. úvodní výběr rekvizit ,které nezahrnují zbraně, noční návštěva lodi nebo výuka ve škole. Zajímalo by mě, jestli tvůrci museli zaplatit někomu za použití stejného dialogu jako ve filmu Dr. No.

• 27.10.2018  15:33
    Bába z ledu (2017)

Film, který se tváří obyčejně, ale když se dodíváte, zjistíte, že je neobyčejný. Svým tématem, odvahou hlavní hrdinky ( nezapomenutelná scéna v posteli ) a trošku netypickým zakončením. Jsem nemile překvapena celkovým hodnocením !

• 27.10.2018  15:07

Pro mě šedivý průměr. Tom Cruise není ničím výjímečný a už vůbec nemusím uřvaného Cubu Goodinga. Ale scénář je zajímavý , jen to mohlo být o něco kratší. Je to film, který rozhodně nemusím vidět znovu.

• 22.10.2018  21:18
    Nebraska (2013)

Velmi pozoruhodný film, který mě vtáhl do děje. Tak křehce a zároveň silně vyprávěný příběh se jen tak nevidí. Měla jsem několikrát slzy v očích, ať už nad osudem otce nebo jeho syna. Je to tak, život není pro všechny krásný, občas nám dojde, že nám tak nějak protéká mezi prsty, aniž by měl určitý jasný směr nebo cíl...Navzdory tomu všemu ale letmý dotek štěstí je nakonec přece jen cítit.

• 29.8.2018  22:06

Ano, Audrey byla opravdu výborná, příběh jeptišky je zajímavý především díky ní. Jen ona jí vtiskla tu pravou tvář, pravé pochyby a tu obrovskou snahu zvítězit ve velké bitvě uvnitř její duše. Ale jinak mě film místy nudil, o jeptiškách toho moc nevím a není to zrovna téma, které bych ráda prozkoumala blíž... I tak jsou některé scény brilantví...kytice růží od pacientů, rozhovor při operaci, odchod z kláštera. Nemám však potřebu film vidět někdy znovu...

• 28.8.2018  22:43

Výborný film s drsným obsahem. Po shlédnutí jsem brečela, protože život je nespravedlivý a tak by to být nemělo, nicméně realita je tu cítit v každém záběru. Naštěstí je tam i spousta úsměvných scén , které ale postupně sklouzávají do vážnějšího tématu a Joe se snaží ze všech sil zachránit svého kamaráda, i když tuší, že to asi nedopadne dobře. Pozor na chlast a drogy !

• 28.8.2018  22:27

Zajímavý a vůbec ne špatný pokus o ztvárnění velmi složitého tématu. Ale film mi moc neseděl , i když měl silné herecké obsazení a některé výborné scény, bylo to spíš jako vyprávění, něco jako dokument nebo naučný film. Kdyby to promítali ve školách, asi by to studenty moc nezajímalo, alkoholik se na to dívat nebude a tak to zbývá nám, zvídavým divákům, nebo příbuzným alkoholiků. Možná, kdybych neviděla Rok ďábla, tak bych přidala jednu hvězdu. Ale já ho viděla a je to můj oblíbený film. A bohužel mi některé scény tento film připomínaly ( Dušek x Plíhal ). . Oceňuji realistický závěr, který měl v sobě jakési kouzlo. Doporučuju mnohem lepší film o alkoholikovi My name is Joe.

• 26.8.2018  19:29

Nebýt Audrey, tak by film zapadl hluboko a nikdo by ani nevzdechl. Gary je nejenom o dost starší, ale i o hodně slabší, aspoň podle mého hlediska.Možná to bylo scénářem, že neměl možnost se projevit, možná prostě jen není můj typ. Ale pokud ho srovnám s Cary Grantem např. v Šarádě, tak mu nesahá ani po kotníky. Jinak je ve filmu pár kouzelných scén...pijácká, paní s pejskem, kožich v pouzdru na cello...a závěrečná na vlakovém nádraží. Bohužel jako celek poslabší, protože jsem měla čas přemýšlet, jak může kapela hrát v sauně a jak teda nakonec milá Audrey dopadla. A proč se její otec usmívá, když mu dcera odjíždí s takovým floutkem . No, bylo to asi na 2 hvězdy, ale za úžasné oči krásné Audrey musím jednu přidat.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10