Bohemian Rhapsody (2018)

Notně vypulírovaný obrázek skupiny Queen, kterému se ovšem nedá upřít pár silných momentů, kdy by jeden nejradši vytáhnul svůj starý "bájsykl", kolem krku obtočil růžové boa a jinak zcela nahý a s kvílením "ŠOUMAST GOUÁÁÁN!!!" obkroužil náměstí za pohledu šokovaných spoluobčanů. Ještě by se dal pochválil pečlivě zrekonstruovaný koncert Live Aid i když na druhou stranu originál je originál. Bohužel kreativní producenti Roger a Brian se za prahem sedmdesátky rozhodli zbavit jejich příběh jakékoli kontroverze a výsledek tak obrazově i dějově připomíná víc omalovánky od Mattela, než biografický film.

Moje zprávy (2018) (pořad)

Nic jste nepochopili. Soukup je terminátor z budoucnosti, prozrazují ho toporné pohyby i chatrná slovní zásoba. A ten křečovitý úsměv by nezvládnul ani sám Arnie. Zbývá jenom rozluštit záhadu, kdo a proč nám ho sem poslal?

Air Force One: Poslední let (2012)

Dokonale dementní scénář, režie i herecké výkony. Rok výroby 2012 bude jistě chyba v textu distributora, protože speciální efekty a animace jsou na úrovni PC hry z devadesátých let. Jednu hvězdičku ubírám pouze za to, že mě tahle nechtěná komedie přestala po pár minutách bavit a tudíž jsem přišel o některé scénáristické skvosty, co tu popisují jiní.

The Florida Project (2017)

Odzbrojující dětské výkony a ta závěrečná scéna, jakkoli je to podpásovka, prostě funguje. Navrch Dafoe v roli asi největšího klaďase co si pamatuju, přesto uvěřitelnej.

MOST! (2019) (seriál)

Politicky nekorektní, vostrej a zábavnej byl úvodní díl (100%), později ale čím dál větší nuda a opakování stejných narážek. Zasmát se dvakrát za 45 minut mi přijde u seriálu všude propagovaného jako komediální docela málo. Hofman hraje skvěle o tom žádná, jeho vyhazovač z donucení v pohodě utáhne ještě celý druhý díl, ale někde od půlky seriálu došel scénáristům dech. Všechny další postavy jsou už jenom takoví přihazovači. Postava Starkové mě nebavila od začátku a čekal bych jí spíš v nějakém sitcomu ala Comeback a za tu teenagerovskou romanci by se nemusela stydět ani nějaká ta Ulice. Velká škoda, protože na začátku to mělo docela šťávu.

Psí ostrov (2018)

Krásný příběh o odvaze a přátelství, kde toho psi namluví víc než lidé a každé filmové políčko je vypiplané do posledního detailu. Jako starý puntičkář a amatérský japanolog mohu jen dodat, この素晴らしい映画をありがとうございました.

Runway 06-24 (2014) (TV film)

Jsem opravdu rád, že teď už vím, kolik centimetrů betonu máme pod koly, až se budeme příště vracet z koupácké dovolené a pilot s tím třískne na "čtyřiadvacítku" za bouřlivého potlesku všech účastníků zájezdu.

La La Land (2016)

Kdybych nevyrostl na muzikálové klasice jako My Fair Lady nebo Singin' in the Rain, možná bych se taky rozplýval nad tímhle roztomilým pokusem vrátit žánru zašlou slávu.

Ronja, dcera loupežníka (2014) (seriál)

Slušný detox pro všechny, kdo už mají vybudovaný návyk na holywoodské animáky, plné honiček, přestřelek a dějových zvratů. U nás doma se tenhle low-tempo seriál těší velké oblibě a vyvolává větší emoce, než jakýkoli Disneyho trhák.