Nelítostný souboj (1995)

Prosím, dajte mi niekto facku, či sa mi nesníva! Famózne dielo! A ten záver? Jeden z najlepších, aké som kedy videl! Doteraz sa z neho spamätávam a to už prešlo takmer 24 hodín, odkedy padla posledná sekunda filmu. Áno, posledná sekunda, pretože som zhltol aj záverečné titulky počas toho, ako mi zostal kamenný výraz v tvári a sánka spadnutá takmer na koberec. K tomuto filmu odporúčam nemenej vydarený slovenský dabing. Boris Farkaš ako Al Pacino je jedno z najgeniálnejších spojení, čo je dokázané aj v tomto dabingu. Ostatné postavy taktiež obsadené na jednotku!

Válka Roseových (1989)

Príbeh dvoch manželov, ktorí po rokoch manželstva túžia po rozvode. To sa stáva často aj v reálnom živote. Vo svete filmu to však niekedy býva okorenené niečim nereálnym, čo by v skutočnom živote nikdy nenastalo. Toto nie je ten prípad! Všetko, čo sa tu udialo, by mohlo hocikde a hocikedy postihnúť ktorýkoľvek manželský pár. Mám zmiešané pocity, avšak zfleku môžem povedať, že tento film je hotové majstrovské dielo, z ktorého Danny DeVito vyťažil maximum. Každopádne nesklamal! Je geniálne, ako sa počas celého deja striedajú všetky tie emócie, ktoré ľahko zasiahnu aj diváka. Ja som nebol žiadna výnimka. Miestami som sa smial, miestami mi bolo smutno! Ale čo narobím. Tak to malo byť! Mne sa tento film veľmi páčil, preto mám v pláne zhliadnuť ho ešte niekoľkokrát. Prvé, čo ma na ňom dostalo je skvelý soundtrack, ktorý mu dodal tú správnu šťavu. Ani samotný dej nemá chybu a je dochutený záverom, ktorý som, pravdupovediac, nečakal. Obrovská chvála patrí geniálnym hereckým výkonom hlavných predstaviteľov, ktorým výborne sekundujú vedľajšie postavy. Slovenský dabing, vyrobený ešte v 90.-tych rokoch, nemá chybu. Skvelý preklad,výber dabérov a ich výkony. Celkovo film zhodnotím asi tak, že v dnešnej dobe už nevznikajú filmy takéhoto formátu. Málokedy sa podarí nakrútiť film, ktorý by sa dal porovnať s tými z minulého storočia. Dal by som aj 10 hviezdičiek, ale to sa, žiaľ, nedá. Tak teda dávam 5 a ďalej nič neriešim.

Pláž (2000)

Parádny film. Výborný námet, nádherné prostredie, veľká dávka super dobrodružstva, ktoré vás donúti trocha sa zamylieť nad tým, čo podniknete nasledujúci deň. Jedná sa o takmer dvojhodinovú zábavu, ktorá zaručuje príjemne strávený čas. Zhliadnuť aspoň raz to rozhodne odporúčam. Nemôžem vám zaručiť, že čas strávený pozeraním nebudete ľutovať, nakoľko sú rozličné názory na tento film aj na herecké výkony, avšak mne sa páčilo ako jedno, tak aj druhé. Už od začiatku som bol vtiahnutý do vydareného deja a až do konca som sa cítil ako účastník tohto šťavnatého príbehu. Slovenský dabing k tomuto dielu je skutočne vydarený. Tomáš Maštalír ako hlas DiCapria ma tu na 100% presvedčil, že by mal Lea dabovať častejšie, pretože tu podal výborný výkon, ktorým mnou predtým preferovaného Leovho dabéra, Juraja Kemku, zamenil za seba už po pár minútach. Aj ostatní dabéri boli vybraní starostlivo a svojimi výkonmi nesklamali.

Dokonalá vražda (1998)

Ďalší zaujímavý Douglasov film. Dej je super gradovaný až do konca, napätie taktiež dôstojné. Som spokojný. K sledovaniu však odporúčam skvelý slovenský dabing, v ktorom mi Štefan Bučko sadol dokonale.

Nezastavitelný (2010)

Tak tento film bol pre mňa nuda! Oveľa lepší, aj napriek nepochopiteľne nižšiemu hodnoteniu, je film Nebezpečný vlak s Robertom Urichom z roku 1999.

Hra (1997)

Jeden z najlepších Douglasových filmov a filmov vôbec. Perfektný námet, ktorý ma okamžite zaujal. Popravde som od tohto filmu veľa nečakal, ale nakoniec som mal po prvom zhliadnutí chuť pozrieť si ho znova. Jeden z mála filmov, ktoré som dopozeral úplne do konca vrátane záverečných titulkov (lákadlom bola skladba White Rabbit od Jefferson Airplane). Dávam 95%.