• Krátkometrážní

Zrůda (2003)

Na tento film jsem se chystala dlouho. Konečně shlédnuto. Film se mi líbil. I když je to vcelku jednoduchý film s jednoduchým příběhem, tak se člověk nad tím dokáže zamyslet. Obzvlášť, když si uvědomí, že je to podle skutečné události. Herecký výkon Charlize Theron byl naprosto skvělý, svou roli zvládla, dle mého názoru, bravurně.

Hitman (2007)

Čekala jsem film trochu lepší, ale dalo se to dokoukat. Bylo tam pár dobrých věcí. Nicméně mě to přišlo trochu táhlé a chvílemi nudné.

Zodiac (2007)

Film shrnuje celý případ Zodiac. Má svůj souvislý děj. Použito je mnoho poznatků, které vedli k podezřelému, který možná i byl tím dotyčným. Pro fanoušky příběhů podle skutečné události či krimi příběhů doporučuju.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný a smutný film zároveň. Neuvěřitelné, jaké dokáže být pouto mezi člověkem a jeho nejlepším přítelem psem. To, že je film navíc podle skutečného příběhu, je mnohem více ohromující.

Room (2015)

Velmi silný film, u kterého nešla zadržet slza.

Memento (2000)

Geniální film. Je potřeba se plně soustředit. Po skončení filmu si divák dává vše dohromady ještě několik minut, aby to pořádně pochopil.

Vedlejší účinky (2013)

Mám ráda filmy, kde se odehrává příběh a člověk si myslí, že to je pravda. Ale postupně se začnou objevovat nejasnosti a příběh tak dostává úplně jiný spád. A konec filmu dopadne jinak, než si člověk na začátku myslí. A přesně takový je tento film. Super

VALL-I (2008)

I málo slov stačí ke krásnému a prostému příběhu o robůtkovi, kterému chybí ženská společnost :)

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Tato série se mi v mnoha věcech líbila. Avšak se mi moc nelíbilo téma upírů a Lady Gaga mě osobně teda vůbec nenadchla. Pro mě to bylo něco, co tam tak úplně nepatří. "Éra upírů" je už pryč. Avšak setkání několika světoznámých vrahů mi přišlo nápadité. Samotný hotel a jeho příběhy se mi líbili. Spousta vraždění a intrik. "Mňamka" :D

Turbo (2013)

Krásná pohádka o tom, jak se splní sen jednomu šnekovi. Samozřejmě na něj číhá mnoho nástrah, které však překoná. Vtipné, milé a dobře udělané.