• Pohádka

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Nepřišlo mi to tak hrozné....Docela jsem překvapená, že to má takové hodnocení. Ti černoušci byli roztomilí :)

Babička (1971) (TV film)

Pamatuji si, že když jsem byla malá a viděla jsem tuhletu Babičku, nechápala jsem, proč se tam opakujou ty samé scény a pořád jsem si říkala, že už to tam jednou bylo...asi jsem byla opravdu nechápavé dítě ;D (v podstatě dítě jsem pořád). Miluju tohle zpracování Babičky...Jarmila Kurandová - laskavá, moudrá..tak jak má Babička Boženy Němcové vypadat. Libuška Šafránková...geniální, krásná Libuše Geprtová, okatá Jaroslava Obermaierová....Nádhera :) A hudba je jen třešinkou na dortu ;)

Psycho (1960)

Co na to říct...Už od začátku se mi ten chlapík nezdál ;D Geniální hudba, kamera, efekty, herecký výkon...mnoho lidí si pod slovem horor představí zombie, litry krve..ale ono to tak být nemusí.

Vyšší princip (1960)

Pro filmy z oblasti popisující 2. světovou válku mám jistou slabost. Ještě ke všemu, když se natočí kvalitní snímek o tomto hrůzném období, jak se podařilo panu Krejčíkovi. Pan Smolík se svým výrokem na konci filmu je skvělý. Rovněž začínající herecké hvězdy jako Jana Brejchová, Petr Kostka...Někomu by se mohl děj zdát příliš rovinatý, ale jak říkám, tento film ve mně vzbuzuje jakýsi pocit úzkosti a to by film o nejhorší válce v dějinách vyvolávat měl.

Discopříběh 2 (1991)

Nevím jak ostatní, ale já se vždy skvěle bavím :)

Máj (2008)

Podle mého názoru hlavní kouzlo filmu spočívá v hudbě, kameře a střihu. Tím neříkám, že ostatní nestojí za nic, ovšem filmu by prospěla tak půlhodinka navíc (kde by mohl být více propracován příběh Viléma a Jarmily, zdá se mi totiž, že to vzali trochu "hopem"). Ani k hereckým výkonům nemám moc velké výhrady. Vilém je fešák, Jarmila kráska. A to nemluvím o působivé recitaci pana Třísky. Ještě bych mohla vytknout milostné scény Jarmily a Schniffnera. Bohatě by stačila jedna, hned na začátku.

Vražda na Nilu (1978)

Perfektní! Hvězdnými herci a herečkami se to tam jen hemží (např. Mia Farrow, Olivia Hussey nebo Jane Birkin jsou naprosto okouzlující). A Peter Ustinov je jako francouzský, pardon belgický, detektiv skvělý ;)