• Thriller

Mezi námi děvčaty (2003)

Pravdepodobne najlepšia komédia minimálne za posledný rok! Svieža, pôvabná, a hlavne nefekálna. Ukážka jednoduchého a príťažlivého humoru, ktorý sa dá vydolovať aj z nie veľmi prevratného nápadu. Namiesto poskladania násilne vtipných-trápnych situácii (ako to u drvivej väčšiny komédií v súčasnosti je) rozhodli sa tvorcovia zabaviť dialógmi na tému generačných rozdielov...a vyšlo! Veľmi podarené obsadenie! Tie dievčatá sú naozaj zlaté!

Magnolia (1999)

Najrýchlejšie plynúci trojhodinový film, aký poznám! S každou minútou som sa tešil ako malý chlapec a moje nadšenie sa stupňovalo. Ohromojúci netradičný začiatok, pomalý dramatický spád, vynikajúci a presvedčiví herci. Stotožnil som sa takmer s každou postavou a jej osobnou drámou. Nezabudnuteľný zážitok. Ďakujem pán Anderson!

Okno do dvora (1954)

Neopakovateľná atmosféra, vynikajúci herci, ponuré kúzlo...najväčšou devízou sú ale výborné dialógy a scenár. Vynikajúce!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Paráda!!! Obdivujem ako tú skladačku Kaufman vždy poskladá...a nikdy sa nerozpadá + výborné herecké výkony. Veľmi pekný zážitok!