• Pohádka

Summerhill (2008) (TV film)

Určitě stojí za shlédnutí. Námět: 100%, scénář 50% - určitě by to šlo i lépe. Ale objektivně shrnuto už za ten myšlenkový přínos rozhodně čtyři ****.

...a bude hůř (2007)

Beru jako mapu bílého místa o kterém se sice vědělo, ale zase až tak nemluvilo. Na druhou stranu ono ani nebylo moc o čem mluvit.A volat po dalších filmech z tohoto prostředí? O čem byste tak chtěli aby ty další filmy byly? Myslím, že nic víc neposbíráte ani nevymyslíte - za mě jednou bohatě stačí. Obsazení bezchybné, neherecké projevy seděli. Černobílé zpracování zachraňuje hodně, více pozitiv nevymyslím. Stále si dostatečně uspokojivě nedokážu odpovědět na otázku proč na to vlastně koukat nebo to číst, pokud je mi 25 nebo víc a mám všech pět pohromadě. Skončila jsem u všeobecného přehledu, aby člověk neměl mezeru ve vzdělání, když jde o tak kultovní záležitost, ale...

Vratné lahve (2007)

Naprostá srdcovka, vždy, když ji zahlédnu, musím se dívat a vždy se budu smát - prostě neomrzí.

Východní přísliby (2007)

Za mě bezkonkurenčně nejlepší Viggův výkon, Cassel velmi zdatně konkuroval a bavil, vlastně mě to celé bavilo, od začátku do konce a už několikrát, a počítám, že opakovaně bude... Není, co dodat, za mě jedna z top záležitostí.

O Šípkové Růžence (2006) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale pohádku jsem viděla asi po třetí a s každým dalším shlédnutím se mi líbí víc. Svou úlohu určitě hrají dobře obsazené postavy, ale ani verše mi nevadí. Naopak, alespoň je to zase jiné a za mne lepší, než mnohá "moderní" díla.

Inga Lindström - Farma u jezera (2004) (epizoda)

Neskutečně nereálné od začátku až do konce. Fakt jsem měla náladu na romanci, ale takováhle stupidita, kde nebylo domyšlené absolutně nic... Úplně a zcela sám starý pán na farmě, nejenže se stará komplet o ovce, ale ještě vyrábí sýry? Pravděpodobně super výkonný superman, který ještě v závěru bez diskuze přijme, že jeho skorozeť opustí jeho dceru a nastěhuje si ho na svou farmu s novou holkou. Dva netrénovaní laici bez problémů zvládnou stříhání ovcí a výrobu sýrů na první pokus... K tomu naprosto (s odpuštěním) debilní dialogy a tím radši končím nebo bych nedala ani tu jednu, pravděpodobně za prostředí...

Jak chutná láska (2002) (TV film)

Ani před patnácti lety a ani odstupem času a (až na výjimky) sestupnou tendencí českých pohádek opravdu nechápu zdejší kritiku! Hodnotíte televizní pohádku a ne hollywoodský thriller proboha... Jak chutná láska je velmi příjemná pohádka, kde vše fuguje jak má. Jestli pokulhává technické (řemeslné) provedení nehodnotím, stejně tak, jako tyto věci nehodnotí děti. Ano, asi by šlo natočit lépe, ale i tak je to na pohádku pro děti více než dostačující. Příběh lásky, napraveného zla a na hodinovou stopáž dost děje, za mě by takových mohlo být víc.

Láska s výstrahou (2002)

Milá romantická komedie, postupem času jsem přidala hvězdu. Důvod: Viděla jsem bůhví pokolikáté a stále pobaví a rozesměje. Odreaguji se, a to je to, co po filmu tohoto žánru chci. Bullock mám ráda, Granta zrovna nežeru, ale tahle postava mu zkrátka sedla. Herci i humor jsou otázkou vkusu a názorů a mě tento "balíček" zkrátka sedl.

O princezně se zlatým lukem (2002) (TV film)

Nechápu tu vlnu kritiky. Zdá se mi, že spousta lidí si neuvědomuje na jakou cílovou skupinu jsou pohádky prioritně zaměřeny. Musím souhlasit, že některé pohádkové výtvory jsou děs běs, převažuje kvantita na úkor kvality, ale tak je to dnes téměř všude. Toto dílo bych ale do odpadu ani podprůměru rozhodně nezařadila. Má to příběh, různé charaktery, dobro a zlo (druhé jmenované v umírněnější o to však dnes rozšířenější podobě), také zde kritizované poučení, které však do pohádky jaksi patří a k tomu jako bonus příjemné pohádkové písničky a hudbu. Umíte to lépe? Tak přestaňte kritizovat a ukažte se. Vždyť v dnešní době může napsat dobrý scénář opravdu každý!