Yves Saint Laurent (2014)

Za herecky vykon, nemohla sem na nej prestat koukat. Vypraveni nic moc, na hodinu a pul takovy potucek, prilit benzin do ohne by neuskodilo.

Popírání holocaustu (2016)

Neni to nic vic nez nudna pravnicka natahovacka s troskou britske pompeznosti a americke otupelosti. Neberme v potaz holokaust, berme v potaz jenom to, ze se dva hadaji o svobodu slova a kdo z nich je vetsi narcista a ma pravdu. Kdyby se tahali o repu bylo by to podobny, akorat bez novinovych clanku o dalsim filmu kricici pravdu o valce do sveta.

John Wick 2 (2017)

Dvojka prekvapila, kulisy mazec, Continental opet dava jiskru tam kde bitky a vystreleny mozky uz nedelaji paradu. Prostredi filmu se jim tentokrat vyvedlo o moc vic.

Masaryk (2016)

Tak nejak si autenticky predstavuju co se stalo - naskrobeni anglani a nerozhodni frantici hrajou monopoly proti hitlerovi. Nejsilnejsi scena filmu byla, kdyz herr doktor vyhodil Masaryka i s Hermes kabatem z auta. Nejsem si jista jak moc to melo byt symbolicke, ale naprosto to vystihovalo cesky narod z meho pohledu. Drzet hubu a nechat sebou cloumat za zasluhy a pak pockat az to nekdo vyhodi z okna a pomalu si to vezmeme zpatky. Pravda zvitezi bez agrese. Nejsme diplomati,sme uprimni sasci a sme na to pysni protoze nehrajeme falesne.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Google ty kruhy uz ma dva. Fanatismus a vylizanost lidske rasy 21 stleti v realnem case, bohuzel nepresena dostatecne kvalitne, proto aby pootvirala jiny kruhy a jinde je predelala na ctverec.

Pod rouškou noci (2016)

Prohibice, rum, kuklux klan a podobne namety smichane v jednom receptu by vykouzlily dokonale drama se staryma autama, lehkyma devcatama, chlastem, bojem o moc a napetim. To se Benovi bohuzel nepovedlo. Prumerne, nezajimave, nijak napinave.

Na samotě u lesa (1976)

Typicky scenar Praha versus zbytek republiky, ktery bavil a bavi. Kvalitne film neni buhvi co, ale je to proste klasika.

Svět patří nám (1937)

Predvoj valky a rozlouceni. Kdyz si clovek vybavi celou historii toho obodbi a neni uplne na srot, uvedomi si co se tim Lionem stalo a co vyhralo - navic dostat z hlavy mriz taky neni snadny! Dokonala souhra V+W, nastylovku podle Chaplina, ani kloboucky nechybeli. Kdykoliv znovu, usmev zarucen. 5* bez debat.

Pot a krev (2013) odpad!

Cerny humor co neni tak cerny a humor co neni k smichu. Michael chce bavit lidi ale nejak mu to nevyslo.

Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

Neocekavane se stava oblibenym. Stary dobry humor v prubehu celeho filmu, laska, zbrane a humor a podivny taxikar- ma to vsechno a jeste Antonia!