Zápisník jedné lásky (2004)

Romantika jak blázen. Ale za mě vidět jednou a dost, samozřejmě pro slečny krásný doják plný slz a emocí. Závěr filmu ohromující, ukázkový příklad právé lásky až do smrti, nýbrž cesta k ní byla spletitá.... Já na to ale moc nejsem.. Rekonstrukce domu bez cizích sil je supr, to mě bavilo... Moc sexy hlavní herečka !

S čerty nejsou žerty (1984)

Opravdu krásná česká pohádka. Zlá Macecha alias. Zlatokopka chce vydědit svého nevlastního syna, za pomoci správce alias. Zlatokopa, , Petra pošlou do vězení i na vojnu, krále chtějí připravit o hrad a žerou si jak prasata,Královy dcery jsou úplné protiklady, a na jednu z nic už také vaří voda. ALE PEKLO VŠECHNO VIDÍ,i admirála, který příkladem rozhodně nejde. Sympatický, vtipní čerti si v této pohádce přijdou pro Každého, kdo zlobí :) To je hlavní motto. Admirál Nárožný se svými legendárními hlášky je přímo boží. Povinná pohádka. Výborná zábava pro všechny generace. Dále Vydra jako totální trouba s kovovou koulí na svém střevíčku, další z mnoha skvělých momentů této české KLASIKY Všem doporučuji !

Hercules (2014)

Pamatuji na den, kdy jsem zhlédl trailer na HÉRAKLÁ. A BOMBA..!! (kluci z hollywoodu mě okamžitě motivovali na ,dle svých slov, kulturní epos .A. Po shlédnutí celého snímku nastalo zklamání(hlavně scénář a málo akce). Největší mytologický hrdina, syn Boha. všechny nestvůry porazil stejně rychle jako v traileru. Po splnění všech nemožných 12. úkolů(během úvodních 5.minut) se táhne pustinou jako Žoldák se svými kolegy z branže pustinou a film mě prostě nudil. Nadcházející děj byl jasně předvídatelný, zápletka slabá, kulisy antického města odfláknuté. Vše nad vodou drží herec v hlavní roli, opravdová Kráčející skála, který svou postavou a závěrečným vyřknutím svého jména nějakého toho diváka možná i nadchne. A závěrečný hod kamenem, taktéž slabý šálek. Akční mytologická podívaná tak trochu jinak. Škoda,že film s takovým příběhovým potencionálem, byl,dle mého názoru.LÍNÝ. Iryna Shayk - ruská topmodelka jako princezna úžasná! 45%., Další film, co mě s mytologickou tématikou taktéž zklamal je Souboj a Hněv Titánů.

Skrytá identita (2006)

Herecké obsazení v této super krimi jízdě už napovídá, že nepůjde o béčkový případ ani děj. Mafiánským bossem vychovaný Matt Damon -padouch, Leonardo Di Caprio, agent FBI v utajení - klaďas. oba s falešnou identitou, infiltrováni na opačnou stranu barikády. Billy Costigan(L.Dicaprio), nastrčený od FBI, způsoby za hranicemi zákona pracuje pro mafiánského bossa Franka Costella(J.Nicholson)jehož úkolem je zajistit co nejvíce důkazů na zatčení všech členů jeho organizace. Colin Sullivan(M.Damon), pověřen samotným Costellem, pracuje jako Agent FBI a mafii dodává informace, díky kterým jsou vždy o krok napřed. A tak se spouští smršť intrik a lží mezi státní bezpečtností a podsvětím plná napětí. Výborný konec. Mark Walhbergh, vedlejší role - výborně sprostý Polda a poslední přeživší !

Temný rytíř (2008)

Po vynikajícím prvním dílů a zasvěcení do života mladého miliardáře jsem od druhého dílu čekal minimálně stejně nabitý trhák, neboť i náklady činily kolem 200mil. dolarů, což napovídá o hollywoodském Megafilmu. A EJHLE, temný rytíř předčil veškerá očekávání.(alespoň moje) V Nolanově podaní je vše tak skutečné,drásající, s hlavou a patou a i po pátém shlédnutí jsem seděl v křesle jako přibitý. Absolutně výborná záporná postava(Joker), která se Vám vryje do paměti díky veškerým grimasům a chováním s úplnou šíleností. Batman ve všech směrech vynikající (kostým, bojová výbava, luxusní apartmá) a za pomoci svého věrného sluhy a pana Foxe je pro Gotham City takový, jakého ho zrovna potřebuje, bdělý ochránce, TEMNÝ RYTÍŘ .....! Akcí nabitý, s famózní atmosférou natočený, pro mne jeden z nejlepších filmů celé kinematografie. SCENÁŘ 100%, Všem doporučuji!

Krvavý sport (1988)

JCVD je můj nejoblíbenější akční hrdina mého mládí. KRVAVÝ SPORT je první film, ve kterém jsem ho viděl hrát a navždy zůstal v mém srdci. Inspirován skutečným příběhem Franka Duxe,praveho bojovníka a žijící legendou Karate. Táta měl originál VHS. A v podání naleštěného Jean Clauda pastva pro oči(minimálně pro ženy). Příběh je prostý, turnaj smíšených bojových umění v zastoupení těch nejlepších z oboru v prostorách Asijského podsvětí. Vynikající soundtrack.