PozorGranat

okres Karviná

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 31.10.2019  17:39
    IQ Taxi (TV pořad) (2019)

Název pořadu je IQ taxi a oni tam dají Pavla Novotného. Není to tak trochu oxymóron? Otázky jsou mimo jiné velice hloupé.

• 15.9.2019  15:49
    Marianne (TV seriál) (2019)

Skvělé letošní překvapení (díky J*A*S*M za doporučení); upřímně bych neřekl, že se Francouzi odhodlají k něčemu takovému. Již úvodní epizoda dokáže rychle vtáhnout do děje. Hororové části bych přirovnal ke stylu Jamese Wana; a i když se zdá, že nejsou tak časté, mezery dokáže scénář vyplnit jistým důvtipem a chytrým rozvojem postav. Za mě zatím nejlepší dílo hororového žánru tohoto roku.

• 1.9.2019  20:31
    Ona (2013)

Lyrické drama ve stylu Černého zrcadla. Za dvě hodiny toho film bohužel nabídl málo.

• 19.7.2019  20:02

První polovina epizody mi přišla narychlo splácaná, ale chápu kam tím tvůrci mířili. Ke konci už to vypadá, že se seriál vrací do starých kolejí, což mě potěšilo.

• 5.6.2019  21:46

Pointa velmi zklamala. Čekal jsem něco promyšlenějšího.

• 13.5.2019  13:14

Nejlepší epizoda závěrečné série (tedy zatím). Konečné vygradování děje a krásné poetické ukončení příběhů některých hlavních postav. Lidé hodnotící jednou hvězdičkou nejspíše čekali diplomatickou cestu - že měli vysoká očekávání pro finále je jejich chybou.

• 6.5.2019  11:59

Problém poslední řady je v tom, že jsme očekávali velkolepé zakončení série, což se u čtvrtého dílu vůbec nezdá. Jakoby díl sloužil pouze jako úvod pro zmíněné finále. Každopádně nejsem nadšen ani zklamán. Díl nabídl nečekané zvraty a výbornou gradaci napětí. Na druhou stranu dějově zbytečné scény trvaly strašně dlouho a ty důležité jen chvíli - za to dávám 8/10.

• 4.5.2019  19:12

Díl plný zvratů, které člověk tak nějak instinktivně očekává. Finále jak se patří.

• 10.3.2019  23:26
    Skvrna - Pohřeb (E01) (epizoda) (2019)

Pilotní díl má za úkol vtáhnout do děje. Diskuze se zdály být prázdné, falešné a atmosféra byla taky dosti špatně uvěřitelná. Pro mě to prvním dílem skončilo.

• 3.3.2019  00:12
    V pasti (2018)

Strhávám hvězdu za ukončení a další za voskovou Bullock.

• 2.3.2019  18:35

Slané.

• 8.8.2018  16:39

Typické fantasy Bčko. Slibný začátek zkazily zbytečné zpomalené záběry, špatné hudební podání a hollywoodský heroistický styl boje. Trnem v oku ale byl fakt, že film nijak nenastínil historii, úvod příběhu. Za Ástrid 3 hvězdičky.

• 3.2.2018  10:06
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Průměrné herectví doprovázené nezajímavou pointou. Co mě ale překvapilo, byl Donutil, který svou rolí dotáhl celou hru až k vrcholu českého divadla.

• 25.1.2018  20:32
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

| Jiří Drahoš: "Pokud dovolíte .." | Světlana Witowská: "Nedovolím." | *o pět minut později | Světlana Witowská: ".. prosím, zachovejme si důstojnost." | - Co je to? Skeč? Publikum příjemnější než na Primě, moderátorka hrůza!

• 24.1.2018  20:59
    Geometria (1987)

Komediální lovecraftismus. Nehodnotím na základě toho, že to natočil sám del Toro, ale na základě toho, že je to více méně amatérský krátkometrážní film; a ten se mu na poměry osmdesátek povedl.

• 23.1.2018  21:02
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Co se týče pořadu samotného; Karel Voříšek se zdál nestranný, nesnažil se být středem duelu; duel byl celkově dobře časově organizovaný, což se nedá říct o předchozích debatách (Nova, Barrandov). Co debatu ale nejvíce kazilo, bylo uřvané publikum. Přes jejich překřikování nešlo slyšet ani Drahoše, ani Zemana. Na druhou stranu jsem rád, že se Jiří Drahoš a prezident Zeman konečně setkali v duelu.

• 22.1.2018  14:37
    Cesta na Hrad (TV pořad) (2018)

Většinou nepřidávám komentáře k TV pořadům, a již vůbec ne k pořadům televize Nova; ale tohle si neodpustím. Nikoho horšího, než je Rey Koranteng, už asi opravdu nenašli. Neustále skákající do řeči, místy bylo vidět, že nemá vůbec přehled, o čem Miloš Zeman vůbec mluví. Původně jsem čekal prezidentský duel, nikoli debatu; škoda. I tak jsem rád že se prezident poprvé plně vyjádřil jak ke kandidatuře, tak i ke stávajícím a aktuálním problémům v České republice.

• 21.1.2018  18:27
    Ponorka (1981)

Klaustrofobii nahánějící snímek Das Boot. Několikrát jsem se během filmu musel projít, odreagovat se - film má přeci jen téměř celých pět hodin, a i přes to žádná scéna nejde nadarmo. Pokud tedy budete zvažovat zhlédnutí, určitě zvolte verzi s režisérským střihem. Řekl bych, že nejde ani tak o děj, jako o jeho zpracování. Stupňující se psychologický nátlak na hlavní postavy; stačí několik dní a z nadšeného poručíka se stává troska - taky kdo by se postupem času nezbláznil z toho, že ho od nejbližší pevniny dělí stovky kilometrů, a že stačí jedinné zaváhání ke zkáze hodné Lovecraftovského Chrámu. Také atmosféra zde odvedla výbornou práci; temné bouře, ticho, tma a strach. Bezkonkurenčně nejlepší film z prostředí ponorky a jeden z nejlepších německých válečných filmů vůbec.

• 21.1.2018  18:25

Bagdád uprostřed války, seržant James (Jeremy Renner) si však přestává uvědomovat, že Smrt čeká všude. Jediná horší situace, než-li být vojákem v nepřáteli zamořeném Iráku, je být v tomto pekle pyrotechnikem. Bombou může být cokoliv, kdokoliv. Atmosféra filmu tkví v napětí; neustále diváka udržuje v povědomí nejistoty, strachu - což je pro mne dost přesvědčivý důvod si tento film tak oblíbit. Překvapivě jedna z věcí, které jsem si silně všímal, je kamera. Dlouhé tiché záběry jakoby podněcovali k akci, která se, ač jsem ji v danou chvíli čekal, většinou nekonala. Přes všechny nedostatky je to film s velmi realistickým vyobrazením moderní války. Válka se již nekoná v zákopech, ani v bunkrech; ta pravá válka se odehrává v mysli.

• 19.1.2018  22:04
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Velmi povedené. Za prvé: není vůbec jednoduché převést knižní předlohu na filmové plátno tak rozmanitého, rozsáhlého románu, jako je Píseň Ledu a Ohně. Díky HBO to však vypadá velmi jednoduše. Jen těžko se hodnotí seriál jako celek, jelikož s každou sérií se víc a víc oddaluje od původní knižní předlohy. To pochopitelně mnoho fanoušků odradilo, což považuji za naprostou banálnost; není šance, aby někdo dokázal zkrátit tolik detailů a dialogů do 45 minut seriálu - navíc kniha není omezena našimi vjemy; je založena na naší představivosti - proto se film nikdy nezavděčí všem. No a za druhé: sehranost filmařského týmu je skvělá. O hudbu se postaral Ramin Djawadi, vynikající skladatel s originálními skladbami, herecké obsazení sedí přesvědčivě a i přes velikou kritiku jsem D&D za vznik seriálu vůbec vděčný. Co se týče děje samotného (nehledě na knižní předlohu), velmi jsem si oblíbil ten tajemný realismus, který tam koluje - relativita dobra a zla, odlišnost kultur, rozdílnost ženských a mužských charakterů, neočekávané dějové zvraty. Kombinace těchto faktů mě vedla k tomu, si seriál tak silně oblíbit.

• 13.1.2018  19:02

Zvláštně odlišný díl. Celý se táhne v duchu Vetřelce a sama o sobě je bez černo-zrcadlovské pointy, což je na poměry seriálu překvapivé. Přesto mě však překvapil, odlišný styl se mi líbil.

• 5.12.2017  21:56
    Dark (TV seriál) (2017)

Mysteriózní drama na pozadí příjemné německé přírody. Osvěžující vidět po delší době kvalitní seriál z německé dílny. Někteří už zde načali téma paralely Dark a Stranger Things. Oba seriály mají opravdu mnoho společného: jsou (krajně) zasazeny do podobné retro doby, tajemná hudba, zmizení dětí, brány do jiných světů. V mnoha ohledech jsou však naprostými opaky. Stranger Things bych označil jako fantasy horor, zatímco Dark spíše jako horor psychologický. Tento fakt je hlavně podložen tím, že každá z postav se postupem času výrazně rozvíjí, každým dílem se hlavní pointa seriálu prohlubuje a okolo toho všeho je cítit zvláštní realismus.

• 26.11.2017  15:51
    Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)

Sokol by to potopil ještě níže, kdyby to jen ještě šlo.

• 16.5.2017  21:13
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Parádní zpracování, parádní děj. Bohužel to není můj šálek kafe, proto jsem koukl pouze na jednu epizodu. I tak však hodnotím 5/5.

• 14.4.2017  17:02
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Nehodnotím to jakožto pořad mezi pořady, ale mezi realitními soutěžními pořady. Stále však do první hvězdy hodnocení chybí velmi.

• 18.3.2017  19:29

Zajímavosti: Dne 21. června 1941 chtěl Jefim Alexejevič Fomin (Pavel Děrevjanko) navštívit svou rodinu v Daugavpilsu, ale kvůli davu lidí na nádraží se neprotlačil k pokladně a nezískal jízdenku. Vrátil se tedy do Brestské pevnosti, kde ve 3:15 ráno následujícího dne zahájilo německé dělostřelectvo bombardování. Fomin se neudal sám, jak si lze všimnout ve filmu. Udal ho voják, se kterým bránil bránu. Za to byl ihned Němci zastřelen - jako politruk a žid. | Poslední obránce Brestu, Boris Faershtein, zemřel 24.08.2016 v Izraeli. V Německém zajetí přežil jen proto, že mluvil Krymskou Tatarštinou, a tvrdil, že pochází z Krymu; vyhnul se tak takzvané "selekci".

• 11.1.2017  20:24

Jak idiot jsem hledal tenhle krátkometrážní film na CSFD, než jsem si uvědomil tu chybu v názvu.

• 30.12.2016  19:47

Paráda. Pět hvězdiček za odvahu filmařů a celkový dojem z filmu :-)

• 29.12.2016  18:10

SPOILER Milník seriálu. Díl, který pokračování dějství otočil o sto osmdesát stupňů. Nyní se z novely stal román; děj již nerozvíjí osud jedné postavy, ale točí se okolo mnoha vedlejších - ze kterých se, pochopitelně, staly hlavní charaktery seriálu. Podle mého názoru to byl až moc rychlý spád osudu Ragnara, určitě by se z jeho života dalo vyždímat více; a ač to bylo nevyhnutelné, nečekal jsem to tak brzy.

• 9.12.2016  12:54

"Ahoj, řiď opatrně." ;-)