Warcraft: První střet (2016)

To je jako kdyby se ptal nekomiksovy ctenar komiksoveho co vidi na Batman vs Superman tak bude koukat clovek co nehral WoW proc je to tak a tak, ale hracum to vse dava smysl. A i kdyz jsem hru nikdy nehral i tak se mi film docela libil i pres chvilemi kycovite vyjevy az po koprne strnule prechazeni obrazu nekdy az moc rychle. Filmu by sluselo pomalejsi stupnujici tempo na vyvrcholeni bitvy. Typicka rozmachla popcornovka, kterou si na oddech dam klidne jeste jednou. Za prvni a urcite ne posledni dobrodruzstvi 67%

Deadpool (2016)

Po dlouhe dobe tohle hodne hnusne scvrkle avokado pobavilo a to na tolik, ze jsem nevahal dat pet hvezdicek. Vtipnych a strestenych filmu je cim dal mene a je to skoda. Vymyslela to parta zdrogovanych teenageru, kteri to delali ciste z lasky a ne protoze musi. 85%

Captain America: Občanská válka (2016)

Je az s podivem, ze postava, po ktere je i film pojmenovan neni tou nejhlavnejsi postavou a vsechny pozornosti si pro sebe kradou jine postavy. Spise mi to prijde jako Iron man 4 nebo ochutnavky spidermana a black pantera v jednom, nez dalsi pokracovani Mirka Dusina v americkych prilehavych elastacich. Ten prochazi filmem tak nejak nemastne neslane, zatim co na Tonym je videt ta osudovost a boj. I mu to verim, vtipi si bere Spidey s Antmanem a drsnost Black panter. Tak k cemu je tam Kapitan? Reziseri si vzali skvely pribeh z komiksu a navlikli ho do jeho elastaku i kdyz kdekomu jinemu by to sluselo vice. I tak pekny a zdarili snimek a vlastne dalsi Marvelovska klasicka pohadka bez osudoveho konce. I tak tech 75% za to ze jim neujela ruka.

John Wick (2014)

Normalni pribeh pomsty za vsechno. Docela precenovane dilo, ktere ale pobavi a neurazi. Ma rychle tempo, dobrou stylizaci pekne prechody. Ale jako akcni narez dobry. 65%

Spectre (2015)

Kdyz jsem se po tydnu snazil vpomenout o cem film vlastne byl, nejak to neslo. Sakra jak nekdo takovej co natocil Skyfall, dokaze tak hrozne podat jeho pokracovani. Nemastny, neslany a snad i nefilmovy. V zaplave zajimavych hercu a mozna i dobreho pribehu se stalo klubko zamotanych deju. A cim vic se snazite ho rozmotat, tim vic to nedava smysl. Po dobrem zacatku uz nema film co poradneho nabidnout a tak sledujeme jak jede jednoduse na jistotu "Ceckoveho" akcnaku. Ok, v tom pripade dejte novou krev a jedem na dalsich 10 let dopredu znova. Jestli by to melo pokracovat timhle, tak ztrati Bond nejakeho toho fanouska. Pro me 46%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Uf Tak porad je DC lepsi nez Marvel. Na kazdem Avangers jsem za pet minut vedel jak to zkonci a vzdy tam rvala skola nebo skolka, ktera mela ten den promitani. Tady se sejdou nadsenci komiksu, Ti dospeli, kteri vedi co chteji. Priznavam nebylo to tak silne jak jsem cekal, ale az na konci clovek pochopi proc to takove bylo a co k tomu predchazelo. Lex pro me nebyl ten spravny superpadouch Spaceymu to sluselo vic a Hackman byl v te roli fenomenalni, Doomsday byl trochu jako Gloomsday, ale celkova nervozita z rubacky dvou nejvetsi Superhrdinu co postupne prichazela a ten stret, to za to stalo. Skvele vymetena cesticka k Justice league. Po dnesku skoro nejlepsi Batman je Affleck. Ve filmu sem tam i silny okamziky, neprepinal bych tak casto obrazy. Clovek ve filmu musi videt vetsi hloubku nez se koukat povrchne, chapu ze uz jste z tech umerikanskej "Becek" zblbli. Pro me 75% - i za to ze mel nekdo Koule to zfilmovat.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Není nic surovějšího a drsnějšího než lidskost. A tady je jí více než dost. Film sází na výborný herecký kolektiv, krásné prostředí, skvělý příběh a hlavně na zračení tváře a mimiky. A to je někdy více než miliony slov. Znázornění psychicky narušených očí Fitzgeralda a rúzná emocionální vyjádření Glasse propůjčuje filmu ten nejzásadnější obraz, který je o krok vpřed před ostatními k tomu vizuálně naprosto působivá kamera (měl jsem pocit, že stojím ve sněhu a prchám před indiány), je hned film o dva kroky vpřed a vylíčením lidskosti utíká někam v dál. Je začátek roku a mám pocit, že nejlepší film roku jsem už viděl. Iňarritu mě po dlouhé dekádě zase dostal. Tohle nebudu doporučovat ke shlédnutí, je to přímo nutnost. Nedivím se, že si štáb při natáčení vytrpěl tolik, stálo to za to. Nikde nenudí, není zbytečně dlouhý a je tam vše co má být. Já mám na dlouho vystaráno 90%

Osm hrozných (2015)

Jestlize Nespoutany Django byl Tarantinuv 7. hit, toto je jeho osma symfonie, jeho oda na radost. Tam kde v Hanebnych panchartech byli dialogy a monology vyostrene tady primo rezaly a napinaly divaka az k trojtemu prasknuti a kdyz uz si myslel, ze nemuze nic noveho prijit tak bum a zase nas prekvapil. Svoje umeni tady do nas davkoval presne tak jak to chceme a tim se z neho stal mistr. Od zacatku do konce dokaze upoutat divakovu pozornost aby mu predlozil co potrebuje. Skvely vyber hercu ( Samuel a Walton tady proste tahaji za nitky ) , dobra lokace a uzasny pribeh. Melodie samotneho mistra natocene na mistrovsky 70 film. Nic jineho nez 88% si to nezaslouzi.

Everest (2015)

Brutalne syrove, emotivni, napinave a hodne lidske. Nejakou dobu budu mit pohledy hory s tely co tam lezi dodnes v pameti. Skoda, ze takovychto filmu je malo. O to vic toto lahodne dilo leze zebrickem hodne vysoko. Reziser nas skoro fyzicky vzal na velice tezky vystup, ktery jak pro koho dopadne dobre. Zadny hrdina, ktery by byl cool za kazde situace. Skoro az vrcholkovych 87%, min si ani nezaslouzi.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Ve svem myslenkovem palaci davam dohromady veci, ktere se mi na tom libili a veci co nebyly az tak dobre. Pro fanouska (nenazyvam se tak kvuli tomu ze jsem videl par filmu s Robertem, jako jini hnidopisi), ktery cetl vsechny knihy a prozival tak opravdove temne dobrodruzstvi s nejakymi temi narkotiky, byl film hezky darek na zacatek snad dobreho roku. Prekvapila me hravost rezisera, to jsem ani necekal jak snoubi pritomnost s minulosti v pripadech, ktere nahaneji husi kuzi. Mozna ze se v tom sam nakonec trochu ztratil, ale myslenka skvela ( i na me zapusobila ). Bohuzel mam tak trochu pocit, ze nam predhodili mnoho ruznych pripadu s kterych se poradne nedoresil ani jeden, mozna to byl ucel a za to tleskam tvurcum, mozna sami chteli vyjit ze svizelne situace se vztycenou hlavou a trochu to zasmodrchali. Mozna nakonec je nejlepsi, aby o tom clovek sam premyslel po shlednuti a snazil se na to prijit. A takove by filmy meli byt, meli by nas vtahnout nechat premyslet a trochu pocuchat nervy. Nemeli by nas nechat sedet a jen se tupe ladovat popcornem. A za to ma ode me 4* plus pridam jednu za skvele vykony Benedikta a Martina a za opraseni legendy v novem kabate, ktera je proste dobra. Celkem tedy 5* a u me 85%.