Pýcha a předsudek (2005)

ako babinec dávam tomuto babinci jasných 5. a nielen preto. nádherná výtvarná stránka, ten klavír, keira, príbeh. obdivoval som otca benneta, že sa z tých ženských nezbláznil:-)

Temný rytíř (2008)

fuha...očakávania obrovské, zvlášť pri hodnotení, ktoré tu TR zatiaľ dosiahol. ten hutný začiatok mi doslova spôsoboval zimomriavky. joker je výborný, takého blázna/magora/držku tažko napodobiť. trochu ma nudili niektorí herci, predovšetkým maggie gyllenhaal. nolan batmana posunul niekam úplne inam a postupne si ma získava. už sa teším na ďalší prídel.

Human Traffic (1999)

nie som síce hulič, ani som nikdy nebol, ale táto one night show v podaní tejto londýnskej mládeže mňa spolu s hudbou roku 99 celkom chytila.

Talentovaný pan Ripley (1999)

"Každý má talent na jednu vec, na čo ty? na falšovanie podpisov, na klamanie, napodobňnovanie takmer kohokoľvek." to vám verím pán Ripley.-) troška nedocenený film o záludnosti, vypočítavosti, podlosti, závisti. v mojich očiach TOP film posledného desaťročia.

Tváří v tvář smrti (1986)

až na pomerne napínavý záver, mladučkú mary stuart masterson a výborný madonnin podmaz z "live to tell" som skoro zaspal

Královna (2006)

tak mi to celé nakoniec vyznelo ako PR pre tonyho blaira

Soukromé pasti (2008) (seriál)

veľmi príjemné prekvapenie. videl som diely: nežný vetřelec, jiná láska, fajn brigáda, tatínkova holčička, tři do páru a riskantní interview ani jeden ma vyložene nesklamal.

Mělký hrob (1994)

myslím, že s takým balíkom na povale sa nedá veriť asi nikomu.

Obvyklí podezřelí (1995)

Diabol Kaiser Soze? hm, tak to môžem. skvelé krimi. skvelý spacey.

Skrytá identita (2006)

ako bolo povedané mňa tiež nezaujíma, že scorsese natočil možno aj lepšie kusy, skrytá identita je jednoznačne pecka, ktorá šlape na plné gule celú stopáž filmu a divák sa potrebuje sústrediť, aby sa nestratil. skvelá hudba, páčili sa mi tam výrazné írske predely. z hercov ma prekvapil mark wahlberg, tušil som, že nakoniec prehovorí do závečnej "řežby".