Božské děti (1997)

Původně jsem napsal následující: Sonda do íránské chudoby, i když jen necelých 10% íráňanů žije za 5,5 dolarů na den. Ale že by byl tento film zas tak úžasný, se říct nedá, na 5 bych ho neviděl. Nechápu, co na něm všichni vidíte. Zdá se, že je zde nějak přelesbeno a přegayováno. Užijte si ho hospodyňky v domácnosti u žehlícího prkna a spol... Ale v poslední třetině si mě film získal, takže musím napsat, že je to dobrý film.

Ptáci (1963)

Poslední Hitchcockův dobrý film, přestože tento žánr není pro něj vůbec typický. Ale určitě lepší, než když se snaží rozehrát "napínavou" krimi partii, což se mu většinou nedařilo.

Vzteklina (2018) (seriál)

Kdybych měl srovnat Vzteklinu a Pustinu, vítězí pro mě Pustina, už proto, že má o chlup lepší děj a je lépe natočena. Ale Vzteklina je skoro stejně temná a proto mě příjemně osvěžila v rámci žánru temných krimi příběhů. Do poslední chvíle jsem nevěděl, kdo je vrah a tak by to mělo být. Bohužel ale jsem se v ději občas ztrácel, byla tam místa, kdy jsem neudržel pozornost. Přesto jsem s ní spokojen, naštěstí nemá 3423 dílů jako stupidní "Ulice" a musím hodnotit 4*.

Drew Peterson: Nedotknutelný (2012) (TV film)

Celkem povedený TV film o jednom absolutním zmrdovi. Že by výkon Roba Lowea byl příliš strojený a přehnaný? No možná, i když nevíme, jak se skutečná "osoba" opravdu chovala, a navíc o to v tomto filmu šlo, aby všichni vidèli, co je to za hajzla. Jsem velice rád, že ten zmrd Peterson může být podmínečně propuštěn až v roce 2081. Goodbye Peterson.

33 životů (2015)

Možná je natočeno trochu hollywoodsky pateticky, ale to mi vůbec nevadí. Silný příběh podle skutečnosti, který mě opravdu zaujal. P.S.: Zjistil jsem jistou nesrovnalost, úplně na konci filmu jsou zobrazeni skuteční horníci, a napočítal jsem jich pouze 32, počítal jsem dvakrát. Že by se tomu jednomu nechtělo, nebo nějaký jiný důvod? Kdoví.

Blesk z čistého nebe (2012)

Není to žádné vážné sportovní drama (která se mi často líbí), je to oddychová komedie, která na mě zafungovala opravdu velmi dobře. Pokud je někdo zaměřen na filmy s vyšší uměleckou hodnotou, bude zřejmě zklamán, navíc občas od některých herců byly k vidění neherecké výkony, ale jako oddychovka se mi film opravdu líbil. Co dodat? Snad jen vyzdvihnu superkrásnou Tristin Mays. :)

Rozdvojená duše (1945)

První Hitchcockův povedený snímek (sledoval jsem pouze ty jeho filmy, které byly na ČSFD v červených číslech). Celkem zajímavý a poutavý příběh o všedních hrdinech s nevšedními problémy a také o psychoanalýze. Není přehnaně užvaněný a má hlavu a patu, zkrátka strefil se mi do noty. Těšil jsem se na Bergmanovou a Pecka a dopadlo to opravdu skvěle. Ale Hitchova předchozí tvorba se vyznačuje tím, že nestála vůbec za nic, nebo alespoň mě se nelíbila, a to píšu převelice slušně. Nejsem totiž artový pozér, který by si liboval v hodně starých filmech. Ale když ani Hitch neuměl točit dobré filmy, potom tedy kdo? Možná byl ve své době mistr krimi thrillerů, dnes už to ale neplatí. Vypadá to, že mě zajímá kinematografie až od takových 50. let, a to ještě zřídkakdy, minimálně a výjimečně. Dle mého skromného názoru, kdyby dnes někdo natočil film stejným způsobem jako ve 30., 40 letech, měl by hodnocení tak 50%. Opravdu nechápu, co na Hitchově rané tvorbě lidé vidí.

Generace X (2005)

Film si plyne vlastním tempem, někdy rychlejším jindy pomalejším. Ale musím říct, že jako drama je to opravdu dobré. Je to podobný styl jako Ken Park.

Seznam nežádoucích (2011)

Přímočarý akční thriller, který si na nic nehraje. Podle mě není vůbec špatně natočen, jak zde proklamují někteří uživatelé. Rozhodně lepší než některá pseudodramata. Jistě, nesnese srovnání s Collateralem z roku 2004, který mi trochu připoměl, ale i tak se jedná o nadprůměrný solidní akčňák.

Vysvobození (1972)

Ve filmu jsou některé silné momenty při souboji o přežití s místními horaly, například Voightův výstup na skálu, ale radši nebudu spoilerovat. Jak bylo kdesi napsáno, sedmdesátá léta znamenala novou vlnu filmařů v Hollywoodu (tato éra se nazývá Nový Hollywood), která přinesla jiný, nový styl natáčení a naštěstí tento syrový thriller byl takto vytvořen, i když i v 50. a 60. letech by se našlo pár skvostných titulů. 85%