Kosmonaut z Čech (2024)

Jen doporučení. Toto je opravdu film na velké plátno. Ta samota nekonečnost vesmíru a stísněnost kosmické lodi. Dává mnohem větší atmosféru na plátně. Na tv nedejbože v tabletu degraduje film o 50%.

Loki - Season 2 (2023) (série)

Po dlouhé době velmi dobře propracovaný seriál. Z dokonalým zakončením kde nebylo nic urychleno ani zbytečně natahováno.

Napětí - Nový orgán (2023) (epizoda)

S každým dílem je to lepší a lepší. Příroda se brání evoluci a mužští nadsamci si to nechtějí přiznat a ztratit kontrolu na světem. Napsané a provedení je to reálně bez zbytečných akčních scén. Spíš malé politické drama staré pořádky vůči novým :-) A dějová linka se Sestrami v Kristu je boží :-)

Za stínem noci (2020) (seriál)

"Into the Night" (2020-2021 Belgie) a "Yakamoz S-245" (Turecko 2022) Belgické post apo podle knížky od Jaceka Dukaje "The Old Axolotl" Dva evropské seriály s rozestupem dvou let(vzniku). Dějově se odehrávající současně v jednom příběhů. Každý z jiného pohledu zúčastněných.  Tohle se Netflixu kurnik hodně povedlo geniální koncept. Jiné tvůrčí týmy produkce a herci, ale společný děj a svět. Kvalita sice hodně Béčková herci taky žádný zázrak(zvlášť ta turecká část), ale koncept a děj supr. V Turecké části ještě vyzdvihnout hudbu ta je nadstandartní.  Doporučená posloupnost sledovaní nejdřív Yakamoz S-245 a po sléze Into the Night. Tím se vyhnete všem spoilerům:-)  Zatím největší letošní překvapení na Netflixu.

Yakamoz S-245 (2022) (seriál)

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

S letošních tří marvelovek nejakčnější s dobrým castingem výbornou scénickou hudbou k akčním scénám. A já se celou dobu bavil. Naštěstí jsem vyrůstal na Star Treku tak se mi rasistický narativ jak u některých spolu recenzentů vyhnul. A tradiční americký patriotizmus a afroamerické hnutí za občanská práva mi nijak nevadí protože jako vždy jde o pohádku o boji dobra se zlem a šedou zónou mezi tím :-)

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Těšil jsem se na akční B. A dočkal se sice akčního filmu ale B je mu na míle vzdálený tohle byla naprostá katastrofa. Tak hloupoučký scénář nemělo snad ani Tele Tele. Jedna hvězda za herce těch mi bylo líto byli fajn, Nápad dobrý, herci dobrý, výprava ucházející ale scénář a režie propadák.

Draci v oblacích (2020) (seriál)

Podprahové loby za velrybářský průmysl. Se sebezapřením dokoukal celé počin a je mi z něj na blití. Ale uznávám celkem příjemnou animaci a hudbu. A kdyby to bylo o něčem jiném než zabíjeni zvířat mohla to být i poklidná pohodovka.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Pro mne příjemné překvapení. Dost dlouho jsem serial na Netflixu ignoroval. Až jednou pustil první díl pak další a další a na jednou byl konec. A překvapivě to bylo dobrodružství které narůstalo s každým novým dílem a poodhalovalo příběh vycházející z proroctví. Výprava fajn, hudba, herci taktéž. Výborné a uvěřitelné kostýmy. Byl jsem velmi spokojen a jsem rád že nedám na zdejší hodnocení a nenechal se předem odradit :-)