Jezero smrti (2008)

Hmm, dle komentářů vidím, že Jezero smrti vyvolat emoce dokáže (negativní i pozitivní). Ne tak u mě. Jediný pocit, který jsem měl, byl ten, že nejspíš brzo usnu. Což se dá pochopit. Co se ovšem už pochopit nedá, je proč ve chvíli, kdy měla jít hledat pomoc, naše milá hlavní hrdinka, usnala v lese : ). Spánek je jistě zdravá činnost, ale v tomhle případě se to tak nějak nevyplatilo. Tak dobrou.

Vojcek (1979)

Neudržet moč - to je zrada, Woyzcku! ............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Marie, proč máš tak rozcuchané vlasy?

Repo: Genetická opera! (2008)

Učesaná a naleštěná "špinavá" záležitos, taková kombinace mi prostě nesedí. Stejně jako když vidim na ulici pseudopankáče (novej křivák, vyžehlený tričko a řetěz ze spešlpunkobchodu za litr). To není "opravdový", stejně jako tenhle hnus. Potěšili mě jenom sourozenci Largovi, a to překvapivě ne ta coura Paris, ale hlavně Bill Moseley jako Luigi, ten mě bavil hodně. Škoda, že nedostal víc prostoru. Ale jinak bída s nouzí křtěná nudou... jak by řekl kolega Lahváč: Špatný, špatný špatný...

Mulberry Street (2006)

Město + nákaza šířící se kousnutím = boj o přežití. Zombíky ovšem nahradili krysolidé ;-)... Krátká stopáž + kamera + minimálně omáčky a žádný zbytečný citečky = oddychová "jednorázovka", lepší 3 hvězdy.

My z konce světa (1975) (seriál)

Tenhle uvědomělej seriál byl deprese sama. Bojar, Baryk, malá Bydžovská, Vuk a Jurka!- ten byl nejprotivnější. Debílek. Hned po Lukavskym samozřejmě. Ten byl nepřííííííjemnej.... jak kamínek v pohorce. Ufff... jen si na to vzpomenu a už je mi špatně. Nebo, že by to bylo tou kocovinou?

Shortbus (2006)

Po přečtení Kleopatřina komentáře, se skoro bojím něco napsat, ale jelikož jenom já vím jak "to mám doma", nejspíš to risknu. Samozřejmě i já jsem si položil otázku, za jakým účelem byl snímek natočen. Tady tolik omílaná kontroverze? To se možná povedlo... Stačí si projít komentáře, snad každý kdo může komentovat a viděl, se o svůj zážitek z díla podělil. Příběh? Když vynechám "dějovou linii "má mě rád, nemá mě rád, vykouříme se, nevykouříme", je tu ještě nedosažený ORGASMUS! Že by snad divák, se zatajeným dechem odpočítával minuty v očekávání okamžiku, kdy naše milá šikmooká Sofia konečně dojde velkého třesku v den s velkým "O"? Asi ne... Šokovat? Koho, v dnešní době... Děcka, copak už všichni nemáme ty internety? Pravda, snaha šokovat, z filmu, abych tak řekl, přímo teče, přesněji stříká do úst "obyčejného" mainstreamového diváka, ale výsledek je jenom jedna velká NUDA. Takže co? Nu ANO, zbývá jediná možnost. Jde tady o to, aby se John, Cameron i Mitchell mohli s kamarády z autobusu poplácat po zádech a ukázat nám bezvěrcům, že ONI tady jsou! Ale je 21.století a my to dávno víme! Tak už si pro Boha zastrčte ty šuliny a děte dělat něco pořádnýho! Hvězdu za roztomilou větičku, pronesenou skoro v samém závěru ......."Jseš si jistej?"....... A nebo jsem možná nic nepochopil, ale stejně by mě Báro zajímalo, jakýpak "ponaučení" a povzbuzení jsi si po projekci odnášela ty ;-)......

Crash (2004)

Napadají mě slova jako prvoplánové, vykonstruované, naivní... Každopádně jsem představitelům jejich role/postavy neuvěřil, postavám pak už ani náhodou jejich chování. Kde jsou ty, ehm, "vynikající" výkony a ty "silné" příběhy? To jsem snad jenom já, už na začátku každého z mnoha "minipříběhů" tušil, jak dopadnou? (Omlouvám se, přistěhovalce v dodávce jsem nečekal ; ), to už bylo skutečně "přes čáru") Ovšem opravdu dojemné bylo, když nám autor v závěrečném retrospektivním shrnutí ukázal, že i ty nejhorší grázlové se nad sebou dokážou zamyslet, zpytovat svědomí a polepšit. Panu Haggisovi bych doporučil, pokud už má tu potřebu točit filmy o rasismu, zhlédnout pro inspiraci některé ze snímků Spike Leeho, například vynikající Jednej správně. Potom spálit všechny kopie svého díla a film přetočit tak, aby jeho postavy nepůsobily, jakože si zrovna odskočily ze seriálu Ally McBealová. Jednoznačně nejpřeceňovanější snímek posledních desetiletí.