Pád (2013) (seriál)

Opäť ďalší dobrý britský seriál, Gillian som dlho nevidel nikde hrať, myslím že svoju postavu zvládla výborne, miestami je to dosť napínavé, nieje to žiaden krvák, je to inteligentné krimi, určite odporúčam.

Dva dny, jedna noc (2014)

včera som si pozrel tento film a neviem, mám z neho zmiešané pocity, nie celkom som sa vedel vžit do hlavnej postavy, podla popisu sa nejednalo a dáku extra prácu a hlavne mi vadila pasaž ked vybrala celú krabičku antidepresív, davam tri hviezdy len pre Marion Cotillard lebo ju mam veľmi rád ako herečku.

Návrat na Brideshead (2008)

Tento film som si pozrel lebo som chcel vidieť lokality v ktorích sa nakrúcal, musím pochvalíť režiséra tento film je veľmi pekný a má dobrý dej, knihu som žial nečítal tak neviem porovnať. stopáž by som trocha skrátil.

Chvění (2014)

Pekný a velmi jemný film, s rozpočtom len 160000GBP sa naozaj pohrali, celý film sú len dialogy medzi hlavnými postavami, mne sa film veľmi pačil, Pei-pei Cheng si pamätam z filmu Crouching tiger and hidden dragon, samozrejme Ben Whishaw opäť podal výborný výkon, aj neherci vo vedlších úlohách sa snažili. Podla mňa pekný film určite stojí za pozretie.

Jackie Brown (1997)

k tomuto filmu som sa dostal len náhodou keďže sa u nás málokedy vysiela o to viac som bol prekvapený keď som ho videl po prvý krát. super zápletka aj príbeh, veľmi dobre stvárnený skvelými hercami. Quentin Tarantino je jeden s najlepších režisérov vôbec.

Zlaté oko (1995)

mam veľmi rád Bondovky a toto je jedna tých lepších, Brosnan je kvalitný herec a túto úlohu zvládol skvele. Výprava a vizuálne efekty sú na svoju dobu na dobrej úrovni, taktiež výkon zlej Bond girl Famke Janssen bol super.

Atlas mraků (2012)

o tomto filme som vedel dosť dlho ale nikdy som si nenašiel čas pozrieť si ho, jedného dna som si čas našiel a ostal som veľmi prekvapený keďže toto je naozaj neskutočne dobrý film, páči sa mi myšlienka spojiť 6 príbehov dokopy, bolo veľmi ťažké všetko zachytiť na prvý kráť, takže som si pozrel film viac krát. zaujímavá myšlienka nakrútiť film týmto spôsobom mne osobne sa tento film veľmi páčil a určite ho odporúčam.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Vizuálne veľmi profesionálne spracovaný film s veľmi kvalitnými hercami, ktorí podali veľmi dobrý výkon. Znova sa ukazuje aká bola dobrá voľba obsadiť Bena Whishawa do hlavnej úlohy, keďže toto sú presne úlohy jemu šité na mieru. Pútavý príbeh a vizuálna stránka filmu ho určite radi medzi to najlepšie za posledne dve dekády.

Dým bramborové natě (1976)

Krásny a hlboký film, skvele dialógy, nádherne zahrané skvelými hercami, musím vyzdvihnúť herecký výkon Rudolfa Hrušinského a Very Galatíkovej, film ktorý veľmi realisticky zobrazuje dobu v ktorej bol nakrútený.