Doktor Strange (2016)

Atmosféra je super , výprava je podľa mňa tiež úžasná taktiež hudba a efekty. Cumberbatch samá chvála no a tam to končí. Marveloveské kolaje , nevýrazný záporak ktorého sa nebojíte a jeho prítomnosť tam je prakticky zbytočná , silený humor ktorý oslabuje atmosféru , predvídateľný dej , žiadna postava okrem hlavnej nieje ničím zaujímavá a nespravíte si ku nej vzťah. No a finálny súboj bol vyriešený za 5 minút. Film nieje zlý práveže je dobrý ale 83% si proste nezaslúži možno pre jednoduchšieho diváka.

Nevědomí (2013)

Videli ste prometheus? Tak tu máte viacakčnú a menej kecaciu verziu . Ale to nie je vôbec zlé ! Film ma nadchol som veľmi štastný keď film nieje proste iba neustále menenie lokacii ,blikanie akčních scén kde neviete čo sa deje , celý film musíte zostrelovať stovky neschopných nepriateľov a záporáka poznáte od začiatku . Tu som dostal presný opak dnešného pop výplachu a to sa mi páči , scény ktoré si budete dlho opakovať vo svojej hlave (dominantný je asi bazén ) ale podľa mňa to bolo týmito scénami prešpikované kde sa mal človek na čo tešiť. Nepriatelia sú pomerne schopný a to že ich zostrelených za celý film spočítate na jednej ruke je len a len dobre. O hrdinu som sa bál a neskutočne som si užíval spomienky jacka harpera ich vyuzlenie aj dvojitého cruisa , to že sme poznali koniec filmu už chvílu predtým nevadí asi ako najväčšiu chybu vidím prezretie traileru čomu by sa mal každý človek vyhnúť pretože mu skazí zážitok z filmu . Určite sa oplatí pozrieť .

Spectre (2015)

Chcel som dať dve hviezdy ale nakoniec som si povedal že to bola chyba kinosály že som sa tam potil a film som si až tak neužil , začiatok bol úžasný mexická atmosféra latinskej ameriky si ma ukradla a to doslova. Epické basy, skvelá akcia úžasná atmosféra ach čo viac chcieť. Pokračovalo to veľmi dobre podmanivá mary penny , pohreb v ríme bol zaujímavý a scéna z vdovou bola vážne vzrušujúca! Ešte aj stretnutie spectry sa mi páčilo aj malý humor , potom síce deja vu z game of thrones (oberyn vs. mountian) ale vcelku ma dostalo ako hlavný záporak zistil že tam je bond . A tým šokom skončila aj úžasná časť filmu , klišé cez klišé , nudná vata a nudný poskokovia mary penny nedá zo seba čo môže a pán "Q" ma tiež neohúril nato aké úžasné zóny sú vo filme použité "tá v púšti , klinika" tak som si ich neužil toľko a pri tom boli vážne super zvolené a jednoducho úžasné . Najhorší je koniec ak posledných 50 minút filmu by nebolo (alebo kolko) a bola by tam len vražda alebo únos jamesa bonda film by to značne povznieslo , prečo?Pretože s danielom craigom už ďalšia bondovka nebude ak čítate články okolo neho tak mohol odísť z uctou . Zhrnutie: -super začiatok -úplne nanič koniec - osobne mi stačilo repete že kto všetko je v spectre v lanovke už ma potom s tým vážne nemuseli otravovať (šifra atď.) -úvodná pesnička bola teplá -bond girls stály zato -daniel craig reprezentoval väčšinou filmy mladej generácie ale tu už je iba v starých klišé (druha polka filmu) -hlavný záporak? Vážne?! Vybuchne celá hlavná základňa a on má zničené len očko?A bond s tej základne unikne aj vďaka tomu že na jednu strelu zabije 8 zabijakov ktorý strielali asi slepými? -O áno a dokonca hlavný záporak nezabije pána bonda priamo ale chce ho odpáliť a dá mu na výber či utiecť alebo zachraniť bond girl, bond "nečakane" zachráni seba aj ženu a poslednou strelou z pištole trafí vrtulník presne tak že spadne na most oh aké prekvapivé .

Avengers: Age of Ultron (2015) odpad!

Sklamanie , preplacaná digitálna super ultra mega výbuchmi natlakovaná "zábava" ak máte 16 rokov na čele prvú vyrážku dúfate že jedným dňom budete milionárom v miliardovom iron suite alebo si pohonkávate nad black widov tak film je pre vás.Našťastie všade na fb je dosť nerd fanušikov každého z hrdinov a keď ich spočítame urobia dokopy toľko povyku že kritické názory nevidieť. Dospelý človek sa určite nezabaví ani nečakajte niečo prínosné , ja osobnem som si myslel že mi manželka pripravila pascu keď viac než 15 minút prúdili nepriatelia a stále ich bolo dosť .Wow , syn si to užil tak som mu šiel dať zmerať iq a moje obavy sa potvrdili.Má priemerné IQ takže v jeho budúcnosti je odkázany na vs odbor socialne práce a predurčený k tomu že moment najväčšieho napätia pre neho bude vyvrcholenie XXXXII. serie burliveho vína.Po skončení filmu som žasol nad tými všetkými ľuďmi nasúkanými do avengers vecí aby sa zladili a rozprávanie o tom ako je super že majú iron mana (asi už nerozlíšia realitu od fikcie ) a ešte takého obamu alebo napríklad fica.

Země zítřka (2015)

Film je energický a pozitívny , ľudia čo tu píšu čakali viac star treku , hviezdnej brány, doktora who , tera nova, star wars všetko čo už videli. Pekne pojatý minimalistický trailer ma zaujal , nevyplul na mňa najlepšie momenty filmu.Herci boli veľmi sympatický ,vizual krásny, hudba super ,nápad dobrý ale jedna vec uškodila a to boli pokladané otázky, bolo ich veľa položených a veľa zápletiek vlastne skončilo bez konca a bez dostatočného vysvetlenia , človek si neužil ani dom georga clooneyho a zistenie že malé dievča je robot bolo slabé (že by to bola entita ktorá sa snaži skrz dimencie rozvijať nádej a inteligenciu by bolo lepšie) film nestihne nudiť snímka veľmi kvalitná ale krátka človeku tu chýbajú proste veci ale i tak mam zo snímku lepší pocit ako z veľa iných blockbusterov ako avengers kde na vas v trailery vychrlia všetko a všetko je aj predvídatelné keď tu som vkuse objajoval nové veci.

Simpsonovi (1989) (seriál) odpad!

Nie nepáči sa mi tento serial , odpoviem na otázku áno videl som ho dokonca veľa serii a všetky som videl asi po 22.Alebo bolo to pred časom keď som sa zabával na hovne ako si len tak leží na zemi podobne ako niekedy na simpsnových.Nieje to vôbec kultová záležitosť jediné čo je na tom kultové že to funguje tak dlho a ich plytký humor si stále nájde plno chudobných a hlúpych ľudí (odkazujem na štatistiky že najchudobnejší ľudia ameriky pozerajú tento serial , prekvapivé?) .Najviac ma zaráža že sa tu nájde dosť ľudí ktorý to vážne hviezdičkuju 5* len kvôli tomu že raz za tri diely sa zasmejú podobne ako na meme obrázkoch na internete, najobľúbenejší serial nieje ani genialny a nespravil žiadny prínos pre svoj žáner ani pre divákov , môžem vymenovať množstvo lepších serialov po všetkých liniach a dokonca aj zopár animovaných .Predtým než odsúte môj komentár sa zasmejte nad homerovou hláškou :"mám 2 deti a nula penazí , čo tak mať 0 detí a dve peniaze?" alebo ako to bolo a po tom sa ešte posmejkať na tom ako niekde spadne alebo sa buchne do hlavy , potom môžte s čistou spokojnosťou povedať že môj komentár je výplod fantázie a že prakticky len hovorí že daný serial sa dostal tak vysoko len kvôli tomu že je starý a je mnoho kvalitnejších serialov. Ďakujem

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Najväčšia chyba serialu je že je na takej sračke ako je disney channel kde nikdy neprerazí , videli ste prvú seriu southsparku?Nejak podobne vidím aj toto nie je to totožné jasné že nie keď to má byť určené pre tínedžerov ale osobne mi to ešte viac vyhovuje , prečo?V southsparku začal prevládať oplzlý a trápny humor ktorý len kopírovali z prvej serie , spravili niečo originálne ale nechceli myšlienku posunúť dopredu a dopadli na stejnú úroveň ako bezduchý simsnovy.Ale tu je každá hláška vtipná a pri tom nemusí použiť ani kus vulgarizmu alebo inej trapnosti (ako využivanie rasizmu,genitalii atď) o to viac sa autori snažia aby bol každý vtip brilantý a lepší , najviac za seba hovorí keď "strýček stan" mal kúpiť palacinky a povedal že nemá peniaze ale v tom mu vypadla bankovka z rukávu , ako keby som videl svojich kamarátov ktorý su podobný žgrbliaci a toto sa mi strašne páči , človek si v každom charaktere serialu niekoho nájde a serial vám potom vôbec nieje cudzí a prakticky fandíte každej postave alebo príšere .Atmosféru dotvára dobre zvolená hudba ktorá je veľmi pekná , úžasná animácia ale hlavne perfektné nápady ktoré vážne nie su určené pre mladšie publikum alebo odkazy na desiatky serialov ktoré by už vôbec nemali vidieť .Zhrnutie: V každej epizóde sa zobrazí niečo tajné alebo skryté a aj keď máte vystupňovaný koniec serie vôbec neprídete o napätie , i keď je serial akože určený pre deti sú tam odkazy na serialy ktoré pochopia len fajnšmekri a myšlienky ktoré zase pochopia len starší diváci a kvalitne sa aj na nich zasmejú , ak máte radi záhady budete to mať radi a ak ich nemáte tak po tomto začnete. Strýček stan je úplne genialny charakter ale popri tom ani extra nevyčnieva a priestor maju všetky postavy rovnako.