• Thriller

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nevím kolikrát už to bylo, ale shlédnutí tohoto mistrovského díla se u mě dá počítat na desítky a prostě mě to nikdy neomrzí. A jelikož tokových filmů je tolik, že se dají spočítat na jedné ruce truhláře s třicetiletou praxí, jsem za tento kousek rád. Frank vypustil do světa diamant.

Konzultant (2013)

Nepochopil jsem o co vlastně jde. Je to přes sebe splácaný příběh přes příběh hlavně ukázat všechny herce, když už si je zaplatili a ve finále z toho je puding s řízkem zalitej pivem. Všechno z toho mám rád, ale dohromady mě to nějak nesedí.

Zmizení (2013)

Proč ne? Já osobně tento styl a druh žánru mám moc rád. Je to opravdu povedený příběh a myslím, že Jackman se opravdu překonal oproti svému stejnokksichtému kolegovi J.G. , který má výraz mrtvoly, ať hraje šaška nebo kněze. Jinak tedy moc pěkná zápletka a překvapivý konec.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nevím kolikrát už to bylo, ale shlédnutí tohoto mistrovského díla se u mě dá počítat na desítky a prostě mě to nikdy neomrzí. A jelikož takových filmů je tolik, že se dají spočítat na jedné ruce truhláře s třicetiletou praxí, jsem za tento kousek rád. Quentin vypustil do světa diamant.

Zmizelá (2014)

Jelikož jsem od filmu očekával úplně jiný průběh, byl jsem ve finále lehce zklamán. Čekal jsem , že policie najde důkaz, který by Afflecka zprostil viny a usoudili by, že manželka vzala jednoduše kramle na což by navazovalo, že Pike by byla uvězněna v chatě pošahaným stalkerem Harrisem, což by pro ní byl konec, protože pátrání po ní by bylo ukončeno. To byla pouze taková moje prvotní myšlenka, když se v půlce filmu ukázalo jak to vlastně s manželkou je a možná taky truchu vzpomínka na film Misery nechce zemřít.

Equalizer (2014)

Myslím, že po přečtení scénáře měl říct Washington ne a přenechat roli nějakýmu trouboj jako je třeba John Cena, protože čeho je moc toho je příliš. Bořek stavitel s vrtačkou a sponkovačkou proti ruský mafii je na dnešní dobu dost přehnaný. Pochopil bych to u filmu z roku 1985 v hlavní roli s Dolphem Lundgrenem, ale ne dnes.

2 zbraně (2013)

Překvapivě napínavá komedie od které jsem nic nečekal, když jsem spatřil jméno Mark Wahlberg, ale v kombinaci s Danzelem mi to skvěle sedlo a bavil jsem se od začátku do konce.

Let (2012)

Skvěle zahraný alkoholik v podání Washingtona je to co dělá tento film jedinečným. Nějaké nesmyslné manévry a přistání na 50 metrech pole s dopravním letadlem je úplně vedlejší, protože kdo se v životě s alkoholikem poznal ví, že se jejich den skládá ze lží, hledání příležitosti kdy se napít, lží, psychickém ubíjením svých posledních blízkých a lží. K tomu pro pobavení jako vždy skvělý John Goodman pro trochu napětí právnická zápletka a pár již zmiňovaných né moc povedených efektů s letadlem a je z toho pět hvězd ani nemrkneš.

Big Lebowski (1998)

Nevím kolikrát už to bylo, ale shlédnutí tohoto mistrovského díla se u mě dá počítat na desítky a prostě mě to nikdy neomrzí. A jelikož takových filmů je tolik, že se dají spočítat na jedné ruce truhláře s třicetiletou praxí, jsem za tento kousek rád. Ethan a Joel vypustili do světa diamant.

3 dny na zabití (2014)

Jak málo stačí, aby šlo všechno do pr.... Pro mě identický příběh jako filmy 96 hodin, které se zdají povedené a přesto je tento film prostě a jednoduše nudný. Nevím jestli Besson vysypal všechny trumfy z rukávu nebo to je Kevinem, ale měl by se asi vrátit ke svým příběhům o super drožce a zabijáckým poslíčkoj, u kterých má alespoň jistotu, že pobaví své pubertální publikum, protože tohle mě fakt nenadchlo.