Favoritka (2018)

Jak ten film může někdo hodnotit 3+ hvězdičkami? Nemá to děj, celý film je jen o dlouhých nudných záběrech na obličeje s příšernou hudbou, a půlka filmu se odehrává spíš v psychiatrické léčebně než na zámku. Podle hodnocení jsem očekával něco, na co se bude dát koukat, ale takhle chci zpátky své 2 hodiny života

Co ty jsi za číslo? (2011)

Film na první pohled sliboval víc ukázek milostného života, než tomu ve skutečnosti bylo, vpravdě lehké zklamání. Myšlenka dobrá, otázka (skoro jako ve Stopařově průvodci po galaxii) jaké je to správné číslo je vtipná a výkon Anny Faris dobře do filmu pasoval

Encanto (2021)

Latinoamerická klasika, v níž se absolutně stírají rozdíly mezi skutečností a nadpřirozenem, takových 100 roků samoty ve filmu. Rozhodně povedené, moc pěkné animace, zajímavý příběh a spoustu krásných barev a květin dělají z filmu dobrou volbu na večerní film

Tři přání pro Popelku (2021)

Pohádka velmi zdařilá, byť od české verze v detailech samozřejmě odlišná. Macecha vypadající jako Angelina Jolie v Královně Zlobě, princ, který se polepší po prvním setkání s Popelkou nebo enormně sexy král, který by z fleku mohl soutěžit s Georgem Clooneym o titul nejvíce hot muže na světě. Triky a efekty se samozřejmě za 50 let vylepšily, a co pohádce ještě přidává jsou skutečně zasněžené a fantaskní norské pláně, na rozdíl od té bílé karcinogenní břečky, kterou filmaři stříkali po Moritzburgu. Pokud bych neznal naše Tři oříšky a nesrovnával s nestárnoucí klasikou, udělil bych všech 5 hvězd

Znovu 20 (2015) (seriál)

Ačkoliv mi nápad nejdřív přišel jako poměrně neuchopitelný, jak by mohla čtyřicítka fungovat v převleku holky po vysoké. Když jsem trošku posunul svoje nároky, a začal jsem se (už asi tak ve třetím díle) dívat na seriál spíš jako klasický americký seroš, plný romantických zápletek, vyhýbání se pravdě, a tak vůbec. A nakladatelství? Charles a Diana dodávají ten správný přístup starších, zatímco Liza s Kelsey ukazují ten mladší element. A scénáristé prozměnu to, že to celé může skvěle fungovat. 5 hvězd!

Teambuilding (2018) odpad!

Měl jsem to štěstí, že jsem mohl být přítomen premiéře, a nemusel jsem tedy za vstup platit. Poté, co jsme dostali poměrně obsáhlý výklad před filmem, jsme byli lehce natěšení na strávení hezkého úterního večera. Nejzábavnější z celého promítání byla nicméně chvíle, kdy byl sice puštěn obraz, zvuk se ale filmařům zapomněl někde v horách, kde se film natáčel. Po vyřešení technických problémů jsme už skutečně začali film sledovat a.... byla to hodina a půl čirého utrpení. Všichni museli povinně zvracet, všichni museli mít průjem, i tak byla ale půlka zaměstnanců nadšena, že mohla odjet někam k polským hranicím. Film postrádá vtip, zápletku, děj, kvalitní herecké výkony.... tak nějak postrádá vlastně všechno. Rada na závěr? Ty peníze, co byste dali za lístek raději vražte do něčeho užitečnějšího, protože po shlédnutí filmu byste měli pocit, že vás Ján Novák se svým štábem okradli kromě 90 minut života i o 160 korun

Legenda o sovích strážcích (2010)

Film mi nestál ani za to, abych se na něj díval, jako rozhlasovka úplně stačil. Sovy se chovají jako jednotky SS po Norimberských zákonech, zkrátka film pro voliče SPD. Jsem si jistý, že podle nich nadvláda bílé rasy (sovy) je naprosto v pořádku za každých, sebehorších okolností.

Žrouti (2016) (seriál)

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mě ten seriál baví, nebo se mi to hnusí. Minimálně první díly nejsou o inzerovaném střetu kuchařů, nýbrž o jezení zvířat a jestli to takhle bude pokračovat, nemá sebemenší smysl to sledovat.