• Fantasy

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Druhá polovica filmu ovela lepšia. V tej prvej to naozaj neštálo za nič. Naprieklad ta poslovensky hovorjucí češka. To bolo fakt špatné. Ale celkovo to vizeralo pekně, mali to dobre spravené.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Asi nejhorší Marvelovka, co jsem viděl. Jako jasně, měl jsem velká očekávání - aby ne, když vše zajímavé se ukázalo v traileru - a prostě to dopadlo blbě. Bylo to plytký, nemělo to náboj, nemělo to vtip. Ale alespoň poučení pro příště a to především pro tvůrce: “If You Expect Disappointment, Then You Can Never Really Get Disappointed” Nakonec jsem rád, že si ve filmu zahrál poměrně důležitou roli alespoň jeden Čech. Ikdyž tedy ne přímo, ale alespoň jeho ježek v kleci… mrk mrk.

Zátopek (2021)

Krásně napsané, výborně zahrané! Doporučuji.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Nablblá feministicko emancipační etuda, kde to Harley sama sice neutáhne, ale její kolegyňky jí vlastně úplně nepomáhají. Nepomáhá jí ani její rádoby potrhlé a nesystematické vyprávění, které se občas pokusí probořit 4. stěnu (nebo tak něco), ale nějak to nejde. Je to příliš na sílu. Do toho lehce komiksový vizuál, který je ale velmi sporadicky využit pouze pro představování postav a občas se objeví v drobných detailech na pozadí, dokreslující kolážovitost celého filmu. Co se Harley samotné týče, její příběh ve své podstatě absolutně nepřitáhl moji pozornost. O to mémě příběhy vedlejších ptáčků. Charisma, které měla v předchozím díle už tak nějak vymizelo. Není vtipná, vysmívá se klišé, kterých se pak ale nešikovně drží, a choreografie akčních scén je stejně naivní jako desaturovaná panoramata Gothamu, ve kterých měla podivuhodně proměňující se emancipovaná Harleen Quinzel vynikat barevnými kostýmky a širokým červeným úsměvem. Mně však film úsměv nevykouzlil.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Výborná komedie. Nerelevance většiny vtipů je strhující. Zajímavé herecké obsazení, především dva hlavní protagonisté, zajišťuje zábavu po celý přenos.

Rebeka (2020)

Slabší 4.