• Fantasy

Šarlatán (2020)

Skvělé výkony obou hlavních protagonistů.

Avengers: Endgame (2019)

Endgame jsem shlédl v Nizozemsku, s nizozemskými titulky. Byl to opravdu jiný zážitek než v Čechách. Bylo do určité míry skvělé, že tam byla atmosféra jako na stadionu - lidé skandovali, když jejich oblíbený hrdina udělal něco hustého, smáli se a tleskali povedeným gagům. To bylo trochu horší, protože oni si to přečetli v titulkách dřív než to hrdinové řekli, což jsem pak přes smích neslyšel. Takže vtipné to asi bylo, ale nevím jak. Co se týče těch hustých věcí, tak těch je tam nad míru. První třetina filmu sice byla poměrně táhlá, ale nutná. Přinelsa i tak na plátno věci, které jsem od Marvelu ještě pořádně neviděl. Každý hrdina se představil zároveň i jako člověk. To jsem čekal. Nečekal jsem ale, že druhá třetina filmu bude až tak moc protkaná odkazy na předešlých 12 let filmů, což mě ale potěšilo. Třetí třetina už bylo takové shromažďování celého vesmíru a epická bitva zakončená rozhřešeními životů jednotlicých postav. Některé skončí lépe, některé hůř.

BONDING (2019) (seriál)

Jako seriál, který si pustíte k obědu, čemuž ta stopáž nasvědčuje, to moc nefunguje a že by to nějak extra rozvířilo vody anomálních způsobů sexuálního uspokojení a s nimi spojená společenská tavu, to se vlastně také říct nedá. Nejhlouběji se to dostane na úroveň líbání dvou homosexuálních mužů a močení na chlápka v obleku. Nevím, na koho Netflix cílí ale mám pocit, že mládež už tohle téma dneska nijak nepohorší a starší generace se na to v téhle formě nepodívají. Osobní příběhy a motivace jednotlivých postav se nijak nevysvětlí. Nicméně, je to velmi krátká série, kterou shlédnete za odpoledne, ne-li rychleji a místy i pobaví.

Captain Marvel (2019)

Zase takový ten film, který musí nějak dopadnout a všichni vědí jak. Hraje se tedy jen o to, jestli udržíte divákovu pozornost až do chvíle, kdy se to stane. Tady se to povedlo. Fakt mě to bavilo. Ale na druhou stranu, to byl jeden z těch filmů, kde jsem docela předpokládal i zápletku (opět tedy i díky tomu, že jsem znal 'budoucnost' toho filmu). Pak ale nedává moc smysl, proč se nějak nedomluvili lépe, dřív, nedošlo by k tolika ztrátám. No nic, to je prostě složité, ale i tak mě to moc bavilo a určitě se na ni těším v Avengers: Endgame. Akorát konstelace sedaček, dveří, sluníčka a plátna byla taková, že když barbaři odcházející v sekundě počátku titulků nechali otevřené dveře, kterými sluníčko krásně ozářilo plátno, na kterém jsem hledal krásné umělecké titulky, potažmo potitulkovou scénu, kterou jsem také mimochodem odhadl.

Čára (2019) odpad!

Proberte se! Co nám to NETFLIX servíruje za blitky? V sekci romantické komedie nenajdete od produkce NETFLIXU nic vzdálenějšího lobotomii než Princess Switch.

Dálniční hlídka (2019)

Jako vlastně nuda. Vzhledem k tomu, že se jedná o film zobrazující historické události, o kterých tak nějak všichni víme, jak skončí, čekal bych, že nám nabídne něco víc než dva chlápky v autě. Čekal bych, že se více rozvine jeden nebo druhý charakter ale ne, od začátku do konce je to stejné. Jede si to v klidu, nic moc se nemění, není to extra drama... čekal jsem víc.