Drákula: Neznámá legenda (2014)

Už od shlédnutí traileru, ze kterého se mi okamžitě vtiskla do paměti tvář Drakobijce ze slavné Tolkienovské série, jsem usoudil, že jeho hodnocení nedám vyšší jak průměr a samozřejmě se tak stalo, ubohý nezajímavý příběh o bezradném upírkovi, který při pokusu o záchranu svého lidu získá moc Drákuly a vlastní neschopností mu pomře rodina, kterou se tak urputně snažil bránit. Po uplynutí dvaceti minut po odchodu z sálu jsem si pamatoval snad jen závěrečnou scénu, při které udělá ze svých kámošů další upíry.

Equalizer (2014)

Akčními scénami střídmější a méně realistický John Wick z Hornbachu, natažený na zbytečné 2 hodiny. V prvních 40 minutách zajímavé, kvalitně zpracovaný 1. střet s Rusy, po kterém bych čekal neutuchající řežbu dalších záporáků a ono nic. Pro mě velice kvalitní zklamání celého večeru.

Fantastická čtyřka (2015)

Ačkoli se v tomto snímku s označením žánru: AKČNÍ bojové části objevili snad jen na 5 nebo 6 minut, film byl zajímavý a i přes značný odstup od původní komiksové MARVEL předlohy kvalitně zpracovaný, zaujmul mě například mnohem více nežli předchozí dva díly hlavně novým pojetím i designem obleků, apod. Je možné že mou absenci akčních scén vyřeší následující díl.

Flash (2014) (seriál)

První série skvělá, rozjezd na můj vkus dobrý. Snad se ve druhé sérii nedočkáme podobnému zklamání jako u Arrowa.

Hacker (2015)

Po dlouhé době, velice kvalitní a propracovaný film o hackingu z dnešní doby.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Sice nepřekonává očekávání, které jsem dostal z velice podařené dvojky, ale je pravda, že snížení hodnocení způsobilo hlavně absolutně nelogické přesuny armád(Jednou je trpaslíků všech 500 a jakmile se vrátí kamera o pár minut později zase k nim je jich přespolovina pobitá a armáda je přesunuta nějak příliš vepředu než by měla být. Snad vystřižené záběry bude řešit rozšířená edice.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Narozdíl od dalších filmově zpracovaných fantasy románů se seriál drží své knižní předlohy a velice věrně vystihuje atmosféru jednotlivých kralovství a osobnosti postav a až na pár drobných nesrovnalostí se režie do děje nesnaží nějak zasahovat zkracovat děj nebo vynechavat jednotlive scény. První série má ode mě 100% a jediné co mi scházelo byl nějaky ten výraznější střet(když nepočítám Neda s Jaimem). Druhá série za celkový děj 80% ale jelikož poslední 3 díly byly opravdu skvělé( za nejlepší považují 7 díl kde se střetne Stannis s Tyrionem, který nahradi zbabělého Joffreyho v čele vojska.) 3. Série 90% hlavně i za omezení sexu v celé sérii. Nejoblíbenější postavy. 1. Série - Eddard 2. Série - Tyrion, Arya a Jon 3. Série - Tyrion, Daenerys, Arya a Jon 4. Série Jon, Tyrion, Arya a 5. Série Jon, Tyrion, Daenerys.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nezapomenutelná pětice přátel, scházejících se po dlouhé roky v tom samém baru, v tom samém boxu a zažívající spousty legendárních historek vtipně komentované Tedovým starším já. Tenhle seriál je prostě skvělý.

Já, robot (2004)

Velice pěkně zpracováný efekty prošpikovaný akčňák s Willisem v hlavní roli a jeho robo-parťákem. Rychlost příběhu nespěchala, ale zároveň se nesnažila brzdit, takže konečný dojem nebyl rozhodně špatný. Dokonce i závěr mě překvapil, ačkoli u mnoha filmů už mám o konci celkem jasnou představu u Já, robot nikoli. S chutí bych klidně zkouknul druhý díl.

John Wick (2014)

Film má patřičný spád, zbytečně neprodlužuje začátek, při kterém se v mnoha jiných snímcích seznamujeme s postavou, ale předvádí nám Johna takříkajíc za pochodu. Prakticky během deseti minut je Wick okraden a nastává předem očekávaná řežba, před první akční scénou jsem čekal souboje typu Punisher, minimálně celá armáda gangsterů na jednoho osamoceného mstitele s arzenálem, za který by se nestyděl ani Schwarzeneger a ono prej ne. Bývalý zabiják s dvěma pořádně nadupanýma bouchačkama, proti tuctu bad guys, které bez větších problémů vyřídí a dům mu pak vyleští bez sebemenšího smítka parta svalovců s mopy a rukavičkami. Žádný přemrštěný počet teroristů na osamoceného bojovníka se zločinem, žádné obrovské výbuchy při srážce aut a hlavně žádné: Ne, tohle tam nemůžeme dát, to by tam pak tatík nemoh vzít svý haranty. Za mě naprosté áčko.