Jurský svět (2015)

První ze série Jurský Park/Svět kde se raptoři ocitají na straně člověka a vylepšený T-Rex, taky docela zaujme. Jurský svět byl jedním z těch skvělých filmů, u kterých však nesmím řešit logiku věci a pravděpodobnost je to možné/není to možné, protože pak bych si z těch všech nelogičností musel vytrhat všechny vlasy. A abych nezapomněl na efekty, ty byly samozřejmě skvělé.

King Kong (2005)

Na tomto filmu mě asi nejvíce bavili pasáže z Ostrova Lebek, po příjezdu do města mě už příběh tak nezaujmul a jasně mířil jen k jedinému: Kongovu ničení města a jeho smrti(která ovšem poměrně zamrzela). Necítil jsem však z filmu jiný účel než divákům naservírovat další jednorázový velkofilm, na který zajdou do kina a během deseti minut po promítání zapomenou co vlastně bylo zápletkou.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tohle je naprostý důkaz dokonalého filmu, perfektní herci, režie i scénář, sympatické hlavní postavy a děj který skutečně po dlouhé době opravdu nenudí. Rozhodně špičkový film posledních let.

Matrix (1999)

Jeden z nejlepších přelomových sci-fi akčňáků, které skoro nejde překonat. Jednička byla jednoznačně tím nejlepším co Wachowští v trilogii předvedli, ale ačkoli dvojka ani trojka se tomuto snímku nevyrovnají, jako celek působí Matrix ještě lépe než samotný první díl. Navíc film potvrdil i úžasný talent Keanu Reevese, jehož herecký um doplňuje už tak nepřekonatelný svět Matrixu.

Méďa (2012)

Teda jsem viděl teprve nedávno(a ani mě to nemrzí). Film byl takovým zahulíme, uvidíme s větším rozpočtem a známějšími herci, jinak vcelku to samé až na pár skvělých hlášek.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Přesně jako v komentáři od Malarkey jsem na Mortdecai vyrazil do místního kina a věřil jsem že si večer užiji. I přes negativní komentáře které jsem den předtím četl zde na čsfd doufal jsem že se ostatní v hodnocení mílí a film bude senzační. Bohužel nebyl a já byl neskutečně zklamán. Od odpadu tento film zachránil Mortdecaiův knírek a ironická situace kdy se jej zlosyn pokusí lapit do padající bedny, ale Charlie samozřejmě bravůrně unikne.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Další artový kousek, jenž originalitu nabírá na unikátnosti hlavní postavy a ztrácí na zápletce, která sestává pouze z fanatické honby za vytvořením nejdokonalejšího parfému světa. Nebýt tak zbytečně brutálního průběhu a mnoha (ne)dokonalých hereckých výkonů, hodnotil bych lépe. Za mě 4/10

Predátoři (2010)

Z tohoto filmu jsem měl smíšené pocity, zvlášť proto že jsem několik matných okamžiků nevěděl jestli fandit lidem nebo nově vytvořeným Predátorům, nakonec jsem se rozhodl pro podporu lidstva, které si však až do konce filmu nevedlo moc dobře a opravdu nejvíce mě zamrzela smrt čínského(či japonského) samuraje Yakuzi, který se obětoval, ale při posledním odporu sebou dokázal vzít i jednoho z Predátorů.

Princezna ze mlejna 2 (2000) odpad!

První díl je oproti tomuto dílo umělce. Nerozumím tomu, proč byl sfilmován(a ještě k tomu takto nekvalitně) 2. díl, když ten první byl zakončen patřičným happy-endem, chápu že pan Troška na tom chce trhnout trošku peněz, avšak mohl si aspoň dát záležet aby ten snímek za něco stál a neudělat z něj jen další dojnou krávu.

Profesionálové (1977) (seriál)

Je to skoro 40 let co se Profesionálové poprvé objevili a musím přiznat, že ačkoli jsem již všechny díly shlédnul, pořád mě baví sledovat je dokola mnohem více než seriály a akční snímky dneška. Smutné, když si uvědomím jak se kvalita mnoha nových filmů zhoršila.