Sherlock (2010) (seriál)

Styl jakým Sherlock rozlouskává případy je jednoslovně... GENIÁLNÍ. Navíc kamera i scénář jsou natolik zajímavé, že ihned vtáhnou do děje. Nelze tedy upřít fakt, že převedení Sherlocka do 21. století se povedlo na výbornou.

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Sherlock s nižším rozpočtem a menším stylem než jaký měl zbytek seriálu, avšak i přesto je to kvalitní podívaná.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Dost neuvěřitelná hloupost avšak v porovnání s předchozími díly a nebo ještě hůře s následujícím čtvrtým dílem je to nejlepší ze série.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejpřevratější a také nejlepší díl celé Star Wars ságy. Přesně toto je důkaz že byť režisérem tohoto snímku není George Lucas, pořád překonává jeho hvězdný snímek Pomsta Sithů i 35 let po jeho natočení.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Nechápu to snížené hodnocení oproti ostatním SW. Jistěže kvalita animace je průměrná, ale dá se přežít a příběh má rozhodně lepší spád a zajímavější děj než 70% Clone Wars(až na 5 a 6 sérii). Povstalci nejsou až tak moc zacílené na malé děti, mě děj sednul rozhodně mnohem lépe než CW a to také proto že v CW se většinou snažili tvořit vážné a někdy i děsivé scény. Postavy prvních sérii byly ovšem tak nepropracované, že to působilo více než komicky. Zde se o dramatický nádech nikdo nesnažil, takže konečná podívaná nedopadla vůbec špatně. Navíc je dobře konečně opustit svět už tak dost rozpitvaných CW, přestože všichni ví, jaký bude osud hlavních postav (Grievous zemře, z Palpatina bude Imperátor, z Anakina Darth Vader,....). Clone Wars měli tu nevýhodu, že se v nich pracovalo s postavami, které už měli svou budoucnost stejně určenou (vyjma Ahsoky a pár dalších POUZE seriálových postav). V povstalcích se pracuje s postavami, které původní ani nová trilogie vůbec neobsahovala, tudíž jejich osud se neřídí podle nastavených linií.

Temný rytíř povstal (2012)

Rozhodně nemůžu říct, že by to bylo nějaké velkolepé zakončení jinak skvělé trilogie. Bane byl skvělý záporák, Catwoman děsná mrcha a Bruce je celkem dost znevýhodněn slabostí pro ženské(když ho podrazí dvě za celý film a jedna ho dokonce přizabije). Podle mě mohlo být povstání zpracováno mnohokrát lépe.

Terminator Genisys (2015)

Po naprosto zbytečném a nudném Salvationu se sága vrací tam kde ji mají fanoušci nejraději: k Arnoldovi a Sáře. Zajímavé zpracování alternativní minulosti ale i tak se zde jedna nebo dvě nezajímavé pasáže našli.

Terminator Salvation (2009)

Příběh odehrávající se(jako jediný z Terminátorů) celý v postapokaliptickém světě, v době předcházející odeslání T-800 do přítomnosti v prvním díle. Film samotný začíná povedeně a Christian Bale v roli Connora taky neurazí, jenže po zhruba deseti až dvaceti minutách se všechno začíná propadat do kytek, zápletka ještě ujde, ale kromě ní a těch prvních pár minut je Salvation pouze trikové a herecky nějak příliš nevýrazné nic. Nejslabší díl celé série.(Zatím)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Často bývá, že první díl je skvělý a druhý už jen většinou nezajímavé pokračování, které shlédnete jednou a už nikdy více, ovšem u T2 tomu je přesně naopak. Nazval bych ho srdcem sci-fi a akce a přelomové efekty mě v tom jen utvrzují. Den Zúčtování je skutečně jeden z nejlepších filmů tohoto žánru a rozhodně nejlepší díl celé série.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Ačkoli T3 si u diváků nevysloužilo takovou oblibu jako první Terminátor, mě poutavou akcí a dobrými hláškami bavil mnohem více než T1. Jistěže se zde nezmiňuji o dvojce, protože tomu žádný z ostatních Terminátorů nesahá ani po kolena. Ale i tak je třetí díl podařený sci-fi akčňák.