• Thriller

Vigil - Episode 1 (2021) (epizoda)

docela slušný rozjezd a když tam dali na pár vteřin Putina, tak je jasné kam to směřuje.Aspoň podle mě.Jen už mi šly na nervy neustále záběry na obličeje které na sebe konspirativně pohlédly.....Ale vše odpuštěno za to ,že mám možnost vidět  Shauna Evanse jinak ,než Endeavoura.

Zločin - Série 2 (2015) (série)

Druhá série byla o trochu lepší ,ale řešily se spíš mezilidské  vztahy.Detektivka spíš pro ženy.

Diplomacie (2014)

celkem zdařilé info, jak se pečou válečné intriky.Co se může stát když se válečníci utrhnou ze řetězu....

Stínohra (2022)

Dosud to nejlepší, co jsem viděla z česko-slovenské koprodukce.Dala bych i víc kdyby si udrželi tempo které nabrali na začátku.Scénář patří ,za mě ,mezi ty nejlepší (a že je jich poskrovnu).Hluchá místa ,natahované záběry které nic nesdělovaly.Herec Ondrík hvězdil.Pan Javorský je stále pan umělec.I když prostor nedostává.Ale jak se říká - není malých rolí....Příšerná kamera bez stativu ,rozjančená jak koza ,s filtrem a neviděla jsem tam nic severského .Bylo toho víc co ten scénář zabilo.

Můj táta je Baryšnikov (2011)

Celých pět za to,že jsem se i pobavila.Ten kluk byl úchvatný.Jako vekslák nedostižný.Hláška:"Žid musí mít vždy z matematiky jedničku s hvězdičkou"..."Ale já jsem Rus"...tak tančil.A další: normálně jsou placatky  s obsahem tak čtvrt litru a i méně.Rusové se s tím nepářou a mají rovnou litrovky...scéna ve vlaku.

Vlk a pes (2022)

na hranici odpadu.Stále čekáte co se bude dít .Je to o tom, jak si své místo na slunci hledají transvestité.

Blesk (2022)

Tak dobře:Bětka je násilím vytržena z cesty za kariérou jeptišky.Po návratu domů se v ní něco vzepře a ona začne vnímat okolní svět se všemi jeho nástrahami...nahotiny byly jako bonus. Nevidím ve snímku žádnou přidanou hodnotu o životě v roce 1900.Jen že si scénárista fest zaexperimentoval.Kamera silně neprofesionální.

Seveřané (1992)

Tenhle film jsem viděla asi po třetí, ale pokaždé mě rozdovádí.Nemá nějaké speciální prostředí ,kde se natáčel a vlastně i ty exteriéry,byť byly minimalistické,byly originální.Scény odsýpaly ,žádné natahovaní času.Mě tom prostě pobavilo a věřím ,že pobaví opět.