Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Když se díváte na remake nějakého filmu, logicky porovnavate novou verzí se starší. A stejně tomu bylo u nové Jacksonovic trilogie a bohužel, jako fanoušek a milovník Pána Prstenu, musím říct, že jsem byl zklamán. Když opomenu chybějící postavy , na které jste byli zvyklí, za což režisér samozřejmě nemuze, tak digitální zpracování snad všeho co ve filmu chodilo, plazilo se, vrcelo nebo bojovalo pro mě byla hotová muka. Hluché místa ve filmu, kdy jsem uvažoval jestli, když si skočím udělat jídlo, vůbec o něco prijdu, byla završena ultra dlouhou scénou s Torinovym soubojem se sebou samým, což byl přímý útok na mou trpělivost. Nesmyslnost některých scén, objevujicich se ve všech třech filmech, nechávala me obočí zvednute ještě dlouho po te, co jsem šel spát a probral onu věc s kamarády. Nicmene, snímek házet do pytle s hnojem určitě nebudu a jestliže se na filmy podívate bez nároků na stejnou kvalitu, kterou určil PP , bez znalosti knih či bez očekávání logiky v každé scéně, kterou uvidíte, určitě si filmu užijete a zjistíte že je zábavný, fantasy akční a všechno to co od takového filmu očekáváte.Takto jsem se aspoň snažil dívat na film ja a závěrečný díl jsem si užil z celého třídilneho pribehu nejvic

Světová válka Z (2013)

Pro mě, jako pro zombiofila ( a´t to zní jak chce ), byla Světová válka Z milým překvapením a o to víc, když jsem zjistil, že jsem víc než spokojen s hlavním hercem. Pit mi vždycky nějakým způsobem lezl na nervy, ale u tohoto snímku jsem otočil a musím říct, že jeho volbou, možná film udělali čím je. Méně šťastně už byla vybrána role manželky a vedle "cukrouše" pusobí spíš dojmem postarší starostlivé matky, u které jen můžete kroutit hlavou s myšlenkou ,, koho to tam proboha dali". Naštěstí je tato postava stejně irelevantní jako ošklivá, a díky akčnosti filmu jsem na to mohl snadno zapomenout a jít dál. Každá scéna vás napíná k prasknutí a nenechá vklidu ani nejlhostejnější diváky. Od vypuknutí v Americe, přes Jižní Koreju a infarkty v Izraeli.... až po Anglii jsem hltal každou scénu a film se pro mě stal číslem 1 v zombie žánrech

Nepolapitelní (2015)

Pěkná ženská, Parkour mám rád, Lautnera taky, navíc film není dlouhej a akce v něm dodali ve správné míře. Nuda odsunuta o hodinu a půl. Za mě, palec nahoru

Teorie všeho (2014)

Silně emotivní inspirující zážitek, který rozesměje a rozesmutní kohokoliv, kdo má všech pět pohromadě . Zdá se mi, že poslední dobou filmy různých žánrů upadají, co se týče kvality příběhu. Dramata, a ještě k tomu životopisné, naproti tomu jdou stále svou vlastní úspěšnou cestou a tenhle film určitě není vyjímkou. Úžasný herecký výkon v podání E. Redmayna, úchvatná hudba a životní příběh Stephena Hawkinga mluví samy za sebe. Vřele doporučuji. Kdo to ještě neviděl, máte se na co těšit.

Backcountry (2014)

Pustil jsem si film bez klasického shlednutí traileru s tím, že mám horor na večer, čekající další sračku, kterých se poslední dobou nabízí celá řada. Určitě jsem si, ale nemyslel, že půjdu spát rozhozený a s tím, že už v lese, jak je mou zálibou, spát nebudu. A když už, tak vyzbrojen nejlépe v "rambostylu" a obklopený haldou lidí . Příjemný zážitek pro milovníky survival témat a dobrých thrillerů.