• Pohádka
  • Rodinný

Kastelán (1977) (TV film)

autor: Mikuláš Kočan, kamera: Marián Minárik

Zajac na diaľnici (1983) (TV film)

V hlavnej úlohe problematického študenta - Juraj Kalasz.

Tajomný ostrov na sídlisku "N" (1983) (TV film)

hrali: Ľubica Trégerová, Peter Krempaský, Martin Hunčár, Emanuel Hason, Emil Horváth st, Zuzana Krónerová, Iveta Kožková, Štefan Kožka, Ľudovít Moravčík, Eva Rysová, Magda Paveleková, kamera: Martin Roll

Sesternica Beta (1978) (TV film)

Veľmi dobrý Balzac. Okrem hereckých es - Filčík, Chudík, Kukura, E.Vašáryová... - musím spomenúť "chodiacu múmiu" sesternicu Betu v podaní Magdy Vašáryovej a zvodnú Valériu (nezvyklá rola pre šarmantnú Janu Plichtovú), ktorá okrem svojho manžela sa zahráva s ďalšími štyrmi mužmi.

Živá mŕtvola (1977) (divadelní záznam)

autor: Lev Nikolajevič Tolstoj

Pomocník (1980) (TV film)

Pre zaujímavosť - v tejto inscenácii Štefana Riečana hral Ivan Romančík, vo filme z roku 1982 ho hral Elo Romančík.

Slnečné hodiny (1979) (TV film)

Michaela Čobejová (vtedy Mikulášová) vo svojej prvej role.

Studené podnebie (1974) (TV film)

Veľmi dobré. Jednoduchý príbeh, viac-menej pátranie, prečo mladá žena (Šimanská) skočila pod vlak. Mňa zaujali predovšetkým svokrovci - vynikajúci Július Vašek a Viera Strnisková.

Svadba (1970) (TV film)

Na svadbu Epaminonda Aplombova (Martin Huba) prichádza generál Fiodor Revumov Karaulov (Míla Beran), čo je pre všetkých veľkou cťou. Ukáže sa však, že je to už len starý senilný muž.

Ráno ako pes (1989) (TV film)

Frajerík Igor (Ťapák) - bubeník v kapele, inštalatér - má frajerku Evu (Skopálová). Eva s ním čaká dieťa, ale Igor sa ženiť nechce. Pod tlakom rodičov si ju vezme, ale nefunguje to. Stráca zamestnanie, čaká ho vojenská služba.

Časové pásmo bylo změněno