• Pohádka
  • Rodinný

Magduška (1979) (TV film)

V titulnej úlohe Henrieta Luptáková. Vyrobila ČST Košice v roku 1979 a predsa ešte čiernobiele.

Mahulena, zlatá panna (1986)

Nemecko-slovenská rozprávka s neznámimi hercami, SK reprezentuje Hajdu. Pre mňa dosť psychologicko-depresívna.

Malá anketa (1969) (TV film)

hrali: Karol Spišák (reportér), Marián Bielik (kameraman), Stefan Horský (šéfredaktor), Igor Hrabinský (poručík ZNB), dr. Vladimír Porubský (súdny lekár), dr. Jozef Ježko (prokurátor), Hana Kostolanská (obhajkyňa), Daniel Galaj (prof. Inovecký), Eugen Balog (ing. Janiga), Jarmila Gavalcová (obžalovaná Janigová), Blažena Kočtúchová (hlásateľka) ### kamera: Vincent Rosinec

Maľované na dreve (1979) (TV film)

Neobľubujem detské spevohry, ale toto je výnimka vďaka kvalitnej Filipovej hudbe. Asi prvýkrát uvedené piesne Kde bolo, tam bolo (neskôr znelka Ktosi je za dverami) a Ježibaby.

Marcelka (1971) (TV film)

Hrajú českí herci predabovaní do slovenčiny, napr.: Lipský (Letko), Effa (Labuda), Filipovský (Jarjabek), Hrubý (Mrvečka)

Mariša (1984) (divadelní záznam)

autori: Alois a Vilém MRŠTÍKOVCI ### Česká klasika v SND s výborným obsadením. Gazda Lízal (Valach) dá svoju dcéru Marišu (Javorková) za ženu starému Vávrovi (Machata) aj keď ju ľúbi Francek (Dočolomanský).

Martinko Klingáč (2004)

Nie je to klasická slovenská ako bola Zlatá priadka http://www.csfd.cz/film/194875-zlata-priadka/. Toto je na motívy Grimmovcov - scenár Glasnerová. Hanka musí napriasť zlato, lebo ináč ju kráľ vyženie z krajiny a popraví jej otca. Zavretá vo veži plače a jej slzy kvapkajú Klingáčovi rovno do polievky. Čiže Klingáč býva hneď pod vežou, aby sme nechodili ďaleko. Tak Klingáč príde k nej a naučí ju priasť zlato. Keď zlato napradie, kráľ sa zrazu do nej zaľúbi. (???) Veľmi mi tam vadili tie spevy či čo to bolo a celkovo hudba (Rasťo Dubovský), vrcholom bol repujúci Klingáč. Osoby a obsadenie: Martinko Klingáč - Cittel (hovorí Čálik), Hanka - Mojžišová, kráľ - Julian Martin - kto to je? (hovorí Kobielsky), radca - A.Vaculík (hovorí Bartoň), otec - Kaprálik, krčmárka - Šalagová, krčmár - Šimonovič, žobrák - Lenci, vyslanec - Bartoň. Nerozumiem prečo je Vaculík predabovaný Bartoňom a Bartoň pritom hrá ešte inú postavu. Celkovo je dabing neprirodzený a asynchrónny. Vyrobil Atan film. Aby som spomenul aj klady - tak je tam Krásna Hôrka a skanzen v Pribyline.