• Rodinný
  • Pohádka

Mafiáni (1990)

Poučné, inspirující, zábavné, děsivé, dramatické... Šedivé přežívání pracujících, intelektuálů, politiků, policistů, státních úředníků, věřících, nemocných, postižených zde nahrazuje rozmanitost a pestrost těch, kteří dokáží využít jejich lidských vlastností ve svůj prospěch, ve prospěch svých zájmů, rodin a podobně vždy do doby než se i mezi nimi nebezpečně projeví ony, výše zmíněné, lidské vlastnosti a "dokonale" fungucící strukturu sami sebeohrozí a sebezničí. Předpokládám, že se mnozí z jejich chyb již poučili. U tohoto filmu se nebudete nudit, pokud ovšem neočekáváte něco zcela jiného.

Tváří v tvář (1997)

Pokud se chcete opravdu bavit tak je tento film jedním z těch, které k tomu slouží. Děj není sice nic intelektuálního, ale to je právě ta sázka na jistotu, která zabírá. Dávám xxx, protože se jedná o záležitost podléhající určitému okruhu diváků, nejedná se o nic převratného, nejsou to vyhozené peníze. No a teď si stačí nachystat něco k jídlu, pití a spustit :-) ...

Vadí nevadí (2018)

Film má děj, napětí a je jistě pro mnoho diváků koukatelný. Nemusí se u něj moc přemýšlet a patří do poličky pohádek pro dospělé, které pomohou večer na okamžik zapomenout a odreagovat se. Nic světoborného, ale důležitého.

Město bohů (2002)

V každém případě má film děj, má spád, nemusí se u něj moc přemýšlet atd. ... Dalo by se říct, že se jedná o typ oddechovky po težkém dnu. Tedy pokud někomu nevadí, že zde střílí a že se zde střílí pořád nebo se zde střílí dětí a střílí děti...

Báječní muži s klikou (1978)

"Báječní muži s klikou" zobrazují jeden pohled na možný počátek národní kinematografie, nad kterým jsem do součadné doby nijak vážně nepřemýšlel. Už jsem pomalu zapomenul na běžně vysílanou tvorbu bez slovních projevů herců a černobílou. Dnešní "průmyslovou" výrobu už mnohdy vnímám jen jako skutečně komerční bez ohledu na život.

Trestanec (2017)

Tato a podobná tvorba má jistě svoje diváky. Pro mě je to čas, kdy nemusím přemýšlet. Kdy mi film nic nedá a ani nevezme. Kdo z nás, kteří nebyli ve vtos (natož v usa) dokáže rozpoznat fantazii od reality?

Přání smrti (2018)

Koukatelné, nemusí se u toho přemýšlet, nic převratného. Naivní příběh o člověku, který vezme právo a spravedlnost do svých rukou.

Trosečníci (2002)

Film mi doporučil kamarád a mimo sdělení o moci peněz a osoby Madonny mi to přišlo jako průměrné koukatelné dílko, u kterého se nemusí moc přemýšlet. Zbytečné mi přišlo to přehnané vynucování poslušnosti na ostrově. A často jsem se přistihl, že než o filmu přemýšlím k tom jaké zázemí k natáčení Madonna měla, zda ovlivňovala výběr herců a podobně.

Gauneři (1992)

Co se mi velmi líbí je originální styl, kterým je předloženo divákům xkrát oprašované téma loupeže, prostředí organizovaného zločinu, postav drsňáků atd.. Nemusí sice oslovit každého, ale toho kdo se nechá chytit čeká od počátku do konce oddechový, nenáročný a zábavný čas.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Svým zpracováním řadím Pulp Fiction mezi originálně zpracovaný trhák, který sice neosloví každého, ale kdokoli naladěný na jeho strunu (bez ohledu na věk, pohlaví, rasu, náboženství atd.) nebude zklamán a bude se skutečně bavit po celou dobu.