10 kroků k lásce (2021)

Klasická romantická ľahká oddychovka, kde žiaľ na prvý pohľad nevidíme zrovna najsympatickejšie postavy. Dialógy c(ít)iteľne idú podľa scenára a kamera je tak špecifická až to niekedy vyrušuje. Ale ono to napokon funguje a v kontexte príbehu im to vlastne všetko veríte, akoby sa to celé odohrávalo medzi vašimi kamošmi. Vhodné ako nedeľná oddychovka

Smrt na Nilu (2022)

SMRŤ NA NÍLE 2022 Zatiaľ iba stručne - aj tentokrát ide o umelecký zážitok. A aj ten kto príbeh pozná, sa znovu pobaví. Sú nám tu totiž servírované obmenené situácie i charaktery postáv, dokonca sa o Kennethovom Poirotovi dozvedáme i nové info, ktoré však charakter vôbec nekazia, skôr dopĺňajú (napríklad prečo má práve takéto fúzy). PS: Skôr než začne boom kritiky kvôli "nasilu pretláčanej korektnosti" (nebojte sa, nič prehnané), spomeniem, že u Agathy Christie bola rôznorodosť pleti, vzťahov, orientácie vždy. Aj v knihách a aj vo filmovej Suchetovej verzii Poirota. Jemne slabšie ako Orient Expres, ale zato vtipnejšie a sviežejšie...nuž, zimu vystriedala jar v Afrike. 4/5, 8/10.

Riverdance: Animované dobrodružství (2021)

Ako jeden z najväčších fanúšikov Riverdance a Lord of the Dance hodnotím toto dielko z princípu veľmi kladne. Žiaľ, nevyžmýkalo to z potenciálu ani zďaleka všetko čo mohlo. Ale ak to berieme ako koncert či predstavenie, tak potom táto povinná jazda stála za to ;-)

Čtvery Vánoce (2008) odpad!

Neslušné sexistické, vyše hodinové utrpenie. Sledovať šikanovanie a pseudohumor sa mi naozaj nechce.

Kde je Valda? (2019) (seriál)

Tak toto je super! :) Uz dlhe roky poznam knizky o Valdovi (Wally). Aj svoju neter a synovca som tym zabaval, ked sme v detstve tuto postavicku hladali. Aj Wendu, zlodeja, mikulasa, psa... A v tomto seriali su vsetky tieto postavy, zaujimave a dokonca aj trochu poucne pribehy, mile animacie...a hlavne NIEKOLKOKRAT V KAZDEJ EPIZODE ZAZNIE "KDE JE VALDO?" a vy mate par kratkych sekund, aby ste ho na obrazovke nasli. Velmi prijemne a zabavne. Uz len samotna existencia tohoto serialu potesila :)))

Jako dáma (2017) odpad!

Hneď v prvých 10 minútach vulgarizmy a nechutnosti. Dovi romantika.

Královské zacházení (2022)

Jeden z tých lepších romantických, so sympatickými charaktermi postáv (posúdenie sympatickosti samotných hercov nechám na vás). Nie úplne prvoplánové, milé, príjemné. Trochu mi chýbalo, že sme nevideli zmenu princovej osobnosti aj v praxi (jeden skutok nestačí, tešil som sa ako zatrasie kráľovstvom) a ani žiadne riešenie problémov kráľovstva. VEeď stále ostali chudobní, nezískali peniaze, štvrť za kolajnicami ako aj mienka o nej ostane bez zmeny... Tak trochu nedokončené / alebo rýchlo ukončené. Ale stále stokrát lepšie než väčšina filmov podobného žánru.

A Christmas Switch (2018) (TV film)

V tomto žánri film veľmi vyniká svojou sviežosťou, sympatickým hereckým obsadením a prekvapivo dobrými hereckými výkonami (opakujem, že píšem v kontexte "hallmarkáckeho" žánru).

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Bolo to výborné ✔️ Mckenna Grace perfektná už odmalička (napr. vo Fuller House), Mike Antman Rudd tomu dával atmo, obsadenie Olivie Wild trafili 👍 Pre fanusikov prijemny servis s odkazmi na minulost. Dve potitulkove sceny. A stará parta veľmi citlivo zapracovaná do scenára :)