Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Štvrtý, perfektný, s citom vytvorený film. Dva pôvodné majú dnes už dvoch nových filmových nasledovníkov (ženská verzia sa nepočíta a nech je navždy upadnutá do zabudnutia).

Babylon 5 - Severed Dreams (1996) (epizoda)

Perfektná epizóda, keď sa B5 spolu s 2 pozemskými loďami musia brániť pred útokom pozemskej novej vlády. Nechýba hrdinstvo, obeta, napätie, ale po minulých epizódach konečne ani zadosťučinenie a (aspoň dočasný) výdych. Všetko smeruje k veľkému finále!

Irské přání (2024)

Výborne spracovaný (ne)obyčajný romantický príbeh so sympativkými hercami. Kamera a strih sú výborné. Celkový vizuál a farby dokonalé. Atmosféra veľmi fajn. Scenár samozrejme jednoduchý, ale takú kritiku aká je tu na ČSFD si to nezaslúži. No a, pravdaze, najlepšie na záver - ÍRSKO, scenérie, príroda a hudba 👍

Ptáci stěhováci (2023)

Och :( Prečo zas napchali do tak prekrásneho jednoduchého prostreia a scenára, takého úplne umelo vytvoreného nesympatického padoucha z úplne iného sveta? Silou mocou, nasilu vytvorený nepriateľ, silená akcia, robo-prístroje a úúúplne otrasné scény vsunuté do nááádhernej prírodnej scenérie a krásneho citlivého príbehu. To je ako keď v UP boli tie hlúpe psy. Rovno spravme Levieho kráľa, kde budú na púšti behať motorky. Au! Totálne pokazené a premrhaný potenciál. Zhrnutie: MENEJ JE VIAC!!! Tvorcovia by si mali brať príklad z Nilsa Holgersona, Vveričiaka Riška, alebo trebárs z Asterixa.

Mladá dáma (2024)

NEČAKANÝ survival. Perfektná atmosféra, uveriteľné dialógy, výborná grafika. Dokonca pár výborných zvratov. V závere mohlo byť zlo potrestané bolestivejšie, ale zadosťučinenia sme sa dočkali.

Wonka (2023)

Vizuálne celkom pekné. Avšak humor absurdný, dej pochmúrny, celé akési plytké, prázdne, bez emócií (záverečné stretnutie s matkou), postavy iritujúce (nielen tie negatívne). Tvorcovia mali skvelú možnosť s týmto obrovským potenciálom spraviť počin podobný filmu The Greatest Showman. Namiesto toho sme dostali inú verziu Řada nešťastných príhod, či Polárny expres.

Hvězdná brána - Kobka (2002) (epizoda)

Really? Jacka mučia až do smrti, oživia a zas mučia, oživia a zas mučia. Celú epizódu. Čo sa to so scenáristami stalo??? Preskakujem.