Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Popísaného toho bolo naozaj dosť. Tu na ČSFD aj na najrôznejších diskusných fórach. Áno, máme tu najepickejší diel. Ale mne nejde iba o akciu a konverzačky určite nenazvem "zbytočnosťou". Čiže z tohto sa radosťou nezbláznim. To načasovanie a strih sú neatmosferické (dedinčania sú šikanovaní - prezradenie divákom, že vojsko už hrdinsky cvála na pomoc! - dedinčania sú ďalej šikanovaní a začnú umierať a pomoc vlastne nestihla prísť včas - potom pomoc prichádza a my máme byť z toho paf). Pripomenulo mi to ako apači na čele s Winnetouom prišli na pomoc Old Shatterhandovi vo finále známeho filmu, ibaže to bolo lepšie ako šiesta epizóda tohoto :) Málo postáv, nelogickosti, charaktery si nás ešte stále nezískali... Ako fanúšik žánru to neodsudzujem a budem pozitívny: je to priemerný seriál.

Denní směna (2022)

Vpodstate komediálna verzia filmu Blade. POZOR, SPOILER:  Celkom bavilo, ale vo finále som čakal viac (možností bolo niekoľko, na základe všetkého povedaného počas samotného deju/deja. Napríklad oheň. A spomínali 700-ročného vodcu, ale nedočkali sme sa. Nemyslím že zrovna tu by sa mala natáčať dvojka). A akosi som nepochopil, prečo jeden upír neumrie ani po odseknutí hlavy a druhý (dokonca boss) je v tomto ohľade slabší? Hm...

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Neromantické kecy o sexe, z rôznych uhlov v rôznych príbehoch. Sklamanie.

Seveřan (2022)

Ale no ták :) Nepreceňujeme to tu trochu? Alebo nám k šťastiu naozaj stačí napodobenina starších filmov a samotný fakt, že takmer nepoužívali CGI? Komparz máva ručičkami hore dole ako vo Winetuovi "pozooor" alebo "zabijem taaa, drzim mec nad hlavou a cakam kedy ma seknes, no konecne, teraz uz mozem padnut podla scenara". Ok, beriem taketo znazornenie pri dokumentarnych filmoch a vsade tam, kde ide len o ilustracne znazornenie toho co sa udialo. Vsade, kde sa film na nic nehra. Ale tu by to ozaj chcelo komparzistov, ktori uz aspon raz-dvakrat pred kamerou stali :) Ked som to prijal ako lepsie B-čko, vpoho som cely dej zvladal. Ale jedna vec fakt bola uplne nelogicka a cela na hlavu: v tú noc, ked sa hlavny hrdina pred matkou prezradil, musel ujst do lesa. Vporiadku, to je jasne. Ale ked jeho priatelka chcela ist s nim, Z AKEHO DOVODU ju nevzal a trval natom aby ostala? Tento skutok sposobil nasledné podrezanie XY sluhov, takmer zsbitie priatelky, vzdanie sa nepriatelovi, takmer smrt hlavneho hrdinu... Nevzal ju v tu noc, ale aj tak usla v druhu noc. Ibaze mohli byt obaja v bezpeci, ale namiesto toho isiel najskor on (potom sa vratil a nechal sa takmer zabit), potom ona, potom zas usiel on... Nebolo by to tak isto keby hned sli dvaja? Akurat by nebol umuceny a vycerpany.

Rande na dvě noci (2014)

Potenciálne kvalitný námet sa po pár minútach zmení na vykecávanie o sexe. A nacvičovanie sexu. Nie, nie, nie, toto je nudné, zbytočné a pokazené pseudofilmárske dielo.

Ježek Sonic 2 (2022)

Po jednotke, ktorá ma vôbec nechytila, som nečakal vôbec nič ani od dvojky. Prvá polovica preto bola výnimočná a super pozitívne prekvapila. Kvalitným retro štýlom natočený rozbeh, malo to hlavu aj pätu, dostatočný čas zaujať diváka a vytvoriť vhpdný priestor pre dej. Žiaľ, od polovice to už bolo zbovu typické výbušné a chaotické gulášovidlo.

Emilie Richards - Volba srdcem (2011) (epizoda)

Prekvapivo príjemné, vpodstate v mnohom dospelé (keď už človek vie čo chce, nemusí sa lovestory zbytočne naťahovať). A až na chlapca Tima (a pre mňa aj Johna) sú ostatné postavy dosť sympatické.

Madea se vrací (2022)

Tentokrát tu máme vulgarizmy, trápnosti a nechuťáctva až za hranicu. Veľmi slabé, priblblé, zbytočné.

Město podivínů (2018)

Áno, dobre, rozumiem. Chápem, že to malo byť psycho-drama-záhadno-scifi-napínavé a že to nie je blockbuster. Ale ani vo svojom žánri to neprinieslo to, čo mohlo. Potenciál zabitý hluchými miestami, nelogickým konaním postáv, vykecávaním tam kde to je absolútne nežiadúce. Vlastne všetky mnou menované negatíva sú tu zrejme kvôli scenáru. Kamera dobrá, hudba fajn, herecké výkony primerané očakávaniam.

Sweet Girl (2021)

Priemerný film na jedno pozretie. Navyše je aj veľmi ľahko predvídateľný. Isabela Merced je tu super ako v každom filme, Momoa (z môjho pohľadu) obyčajný svalnáč ako v každom filme. Človek by aj chcel napísať dlhšiu recenziu, ale ono vlastne akosi ani nie je o čom :)